1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki, przyjazd do Olsztynka, gdzie zobaczymy Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku – skansen powstał w 1909 w Królewcu. Obecnie skansen w Olsztynku zajmuje około 60 ha, znajduje się tu ponad 60 obiektów architektonicznych (12 przeniesionych z Królewca). Wśród obiektów muzealnych znajdują się chałupy z Powiśla, Warmii, Mazur, dawnej Barcji, Natangii, Sambii i Małej Litwy. Ponadto znajdują się tu: dzwonnica, wiatraki (w tym holenderski z Dobrocina), młyn, kościół (rekonstrukcja drewnianego kościoła ewangelickiego z Rychnowa), kuźnia, karczma (przeniesiona ze Skandawy), remiza strażacka z Giedajt, olejarnia z Kronina, lamus z Drogosz, garncarnia i wozownia z Tomaszkowa, przejazd do Elbląga, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie, Elbląg, zwiedzanie miasta m.in. Brama Targowa, Katedra Św. Mikołaja, przejazd do Raczek Elbląskich gdzie znajduje się najniższy punkt Polski – depresja 1,8 m p.p.m. Przejazd do Buczyńca, rejs statkiem po Kanale Elbląskim, który pokonuje różnicę wysokości ponad 100 m. przy pomocy 5 pochylni oraz specjalnego wózka którym jest transportowany statek. Powrót do Hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Malborka, zwiedzanie dawnej stolicy państwa krzyżackiego. Zamek gotycki – jedna z najpotężniejszych warowni Europy, siedziba Wielkich Mistrzów Krzyżackich – trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim o kubaturze ponad 250 000 m³. Składa się z zamku niskiego, zamku średniego i zamku wysokiego. Jest to jeden z największych zachowanych zespołów gotyckiej architektury na świecie. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Przyjazd w godzinach wieczornych

 

ŚWIADCZENIA:
– autokar, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar , bus  lub minibus

– zakwaterowanie w hotelu pok. 2 i 3- osobowe

– wyżywienie wg programu

– pilot, lokalny przewodnik

– ubezpieczenie NNW 5.000 zł

DODATKOWO PŁATNE

– bilety wstępu 140 zł / osoba

UWAGA !
Program jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie przy zachowaniu realizacji programu

Wyślij ofertę do znajomych!