1-2. DZIEŃ 

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z  Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Czas na odpoczynek w carskim ogrodzie. Dojazd do Petersburga. Obiad w porze kolacji, dla chętnych wieczorny spacer…….,nocleg.

3. DZIEŃ

Śniadanie. Zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem, krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza) – unikalny pomnik architektury. Kopuła katedry – jedna z największych na całym świecie, z jej kolumnady otwiera się malowniczy widok na miasto. Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego (z zewnątrz), Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów), Sobór św. Mikołaja. Zobaczymy zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina, obiad w porze kolacji. Wieczorem rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga. Powrót do hotelu, nocleg.

4. DZIEŃ 

Śniadanie. Przejazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I –  jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu” z malowniczymi ogrodami oraz baśniowej urody  fontannami i kaskadami. Wyjazd w drogę powrotną.

5. DZIEŃ 

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych / na trasie przejazdu obiad /.

 

ŚWIADCZENIA
– autokar, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar
– zakwaterowanie w hotelu pok. 2 i 3- osobowe
– wyżywienie wg programu
– pilot, lokalny przewodnik
– ubezpieczenie KL 30.000 euro i NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE
– wiza 450 zł
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej 85 euro

UWAGA !

Program jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie przy zachowaniu realizacji programu.

Wyślij ofertę do znajomych!