Pielgrzymka do Gruzji i Armenii 11 Dni

/Pielgrzymka do Gruzji i Armenii 11 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Gruzji i Armenii 11 Dni

2018-06-05T13:38:23+00:00
Ilość dni: 11 DNI

1. DZIEŃ WARSZAWA
Wylot do Tbilisi z Warszawy o godz. 22.30.
2. DZIEŃ
TBILISI
Lądowanie w Tbilisi o godz. 4.10. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i odpoczynek. Późne Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Tbilisi jednego z niewielu miast na świecie, gdzie w pokoju stoją obok siebie w Starym Mieście cerkiew prawosławna, kościół katolicki, synagoga i meczet. W trakcie zwiedzania nawiedzimy najstarsze świątynie miasta: m.in. cerkiew Metechi z XIII w., która malowniczo wznosi się na skalistym urwisku nad wodami Kury. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Nawiedzenie Soboru Sioni (VI-VII w.) z krzyżem św.Niny – najważniejszą relikwią Kościoła gruzińskiego. Z postacią tej świętej wiążę się wprowadzenie chrześcijaństwa na ziemiach Starożytnej Gruzji w roku 324. Nawiedzenie najstarszej zachowanej świątyni w Tbilisi: Bazyliki Anczischatskiej Narodzenia Maryi Dziewicy. Przejazd do dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta Narikala z łaźniami siarkowymi i meczetem.Wjazd kolejką gondolową pod górujący nad miastem pomnik Matki Gruzji, przejście pod murami twierdzy Narikala (IV w.). Nawiedzenie Cminda Sameba – soboru pw. św. Trójcy – głównego katedralnego soboru Gruzińskiej Prawosławnej Cerkwi, zbudowanego ku czci 1500-lecia autokefalii Gruzińskiej Cerkwi i 2000-lecia chrześcijaństwa. Msza Święta w katedrze katolickiej.Spacer najbardziej reprezentacyjną arterią miasta, ulicą Szoty Rustawelego. Zobaczymy Plac Wolności z kolumną świętego Jerzego i dawną siedzibą miejskiego ratusza, Pałac Młodzieży będący w przeszłości pałacem gubernatora Kaukazu, budynek parlamentu, kościół Kaszwetii, piękny gmach Teatru Rustawelego, operę w stylu neomauretańskim. Czas wolny, w którym można będzie zrobić zakupy na popularnym pchlim targu, zwanym „Suchym Mostem”. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
3. DZIEŃ
TBILISI – MCCHETA – GORI – UPLISCYCHE – BATUMI
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Mcchety, jednego z najstarszych miast Gruzji i starożytnej stolicy królestwa, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie wznoszącego się nad miastem kościoła Dżwari (VI/VII w.), skąd roztacza się niezapomniany widok na „gruziński Wawel”. Modlitwa w katedrze Sweti Cchoweli Drzewa Życia (XI w.) gdzie złożono szatę Pana Jezusa i gdzie znajdują się groby gruzińskich królów z dynastii Bagratydów. Przejazd do Gori, miejscowości o wielkim znaczeniu historycznym. W czasach teraźniejszych miasto jest znane dzięki olbrzymiej twierdzy oraz jako miejsce urodzenia Stalina. Przejazd do skalnego miasta Upliscyche, założonego w VII w. przed n.e. Znajdują się tam ogromna centralna sala, pokoje dzienne, a także cerkiew z IX w. Następnie przejazd do najsłynniejszego nadmorskiego kurortu Batumi. Zawaterowanie w hotelu, obiadokolacja oraz nocleg.
4. DZIEŃ
BATUMI – czas wolny – KUTAISI
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Kutaisi.
5. DZIEŃ
KUTAISI – GELATI MONASTERY – RABATI FORTRESS- ACHALCYCHE
Śniadanie. Zwiedzanie katedry Bagrati (XI wiek) w Kutaisi oraz klasztoru Gelati – wybudowanego przez króla Dawida IV Budowniczego oraz Zamku –twierdzy z XII w. Obiadokolacja, nocleg w Achalcyche.
6. DZIEŃ
CHERTWISI – WARDZIA – ERYWAŃ
Śniadanie. Wyjazd w kierunku Armenii. Postój w Chertwisi, gdzie znajduje się jedna z najstarszych fortyfikacji na ziemiach gruzińskich. Następnie przejazd do Wardzi i zwiedzanie największego i najpiękniejszego skalnego miasta na terenie Gruzji. Jego centrum stanowi kościół Wniebowzięcia z freskami pochodzącymi XII wieku. Obecnie w klasztorze mieszka 6 mnichów. Dalsza droga w kierunku granicy z Armenią, odprawa celno-paszportowa (Bawra) i przejazd do Erywania.Obiadokolacja oraz nocleg w hotelu.
ERYWAŃ – GARNI – GEGHARD
7. DZIEŃ
Po śniadaniu zwiedzanie Erywania, różowej stolicy Armenii, nazywanej tak, ponieważ większość budynków ma tu różowy odcień: plac Republiki z budynkami rządowymi, Uniwersytet, Plac Wolności z Teatrem Opery i Baletu, monumentalne schody pokrywające całe zbocze Kaskada –kompleks architektoniczno- artystyczny. Zwiedzanie Matenadaran – muzeum i instytut starych rękopisów. W obiekcie zgromadzono ponad 16 tys. rękopisów i ich fragmentów, z których wiele ozdobionych jest pięknymi miniaturami i posiada niezwykłe okładki, inkrustowane drogocennymi kamieniami. Przejazd do wioski Garni, gdzie zwiedzimy świątynię pogańską, zbudowaną w I wieku po Chrystusie i prawdopodobnie finansowaną przez cesarza Nerona, poświęconą bogu słońca Heliosowi, której dach podpierają 24 kolumny. Pokaz wypieku tradycyjnego ormiańskiego chleba –lawaszu. Następnie udamy się do niezwykłego kompleksu klasztornego, częściowo umieszczonego w jaskiniach Geghard (lista UNESCO), wg legendy przechowywano tu włócznię Longinusa, która przebiła serce Jezusa. Klasztor został założony przez św. Grzegorza Oświeciciela. Najstarszy kościół pochodzi z VII w. W miarę wolnego czasu wizyta w fabryce brendy. Po powrocie do Erywania obiadokolacja i nocleg.
8. DZIEŃ
ERYWAŃ – ECZMIADZYN – KHOR-VIRAP – YEREVAN
Po śniadaniu przejazd do Eczmiadzynu –dawnej stolicy Armenii, gdzie do dziś swoją siedzibę
mają katolikosi – przywódcy Apostolskiego Kościoła Ormiańskiego. Nawiedzenie katedry zbudowanej w 303 r., będącej arcydziełem ormiańskiej architektury klasycznej i uważanej za jeden z pierwszych na świecie kościołów chrześcijańskich. Modlitwa w kościele św. Hripsymy -męczennicy z IV w. Przejazd do Zvarnots – zwiedzanie ruin katedry z epoki bizantyjskiej, perły architektury z VII w, (na liście UNESCO) Przejazd do pięknego monastyru Khor Wirap, skąd rozciąga się panorama na znajdującą się po tureckiej stronie świętą górę Ormian – Ararat (5165 mn.p.m.). Na jej szczycie w czasie Potopu miała osiąść Arka Noego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
9. DZIEŃ
ERYWAŃ – SEWAN – SANAHIN – HAGHPAT – TBILISI
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas na zakupy na słynnym ormiańskim bazarze. Przejazd nad jezioro Sewan, zwane „morzem” i „perłą” Armenii, położone na wysokości prawie 2000 m.jest jednym z największych i najwyżej położonych górskich jezior na świecie. Na półwyspie Sewan zwiedzanie monasteru Sewanawank (VIII-IX w.), znanego jako „Czarny Klasztor”. Przejazd przez uzdrowisko Dilidżan, a następnie odwiedzimy średniowieczne zespoły klasztorne w północnej Armenii: Sanahin, założony w 966 roku, w średniowieczu był ośrodkiem edukacyjnym, a jeden z piękniejszych klasztorów Haghpat, założony później w 976 roku, był ważnym miejscem literackim (wpisany na listę UNESCO). Przekroczenie granicy z Gruzją (Sadachlo). Przejazd do Tbilisi dohotelu, obiadokolacja, nocleg.
10. DZIEŃ TIBILISI – ALAVERDI – degustacja w Napreuli – GREMI – TIBILISI
Obiadokolacja pożegnalna wraz z pokazem folklorystycznym.
11. DZIEŃ TBILISI – WARSZAWAPrzejazd na lotnisko, odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot o godz. 4.55 z Tbilisi, lądowanie na lotnisku w Warszawie o godz. 6.35.

ŚWIADCZENIA:
– przelot na trasie Warszawa – Tbilisi – Warszawa,
– transfery miejscowym autokarem,
– noclegi zgodnie z programem,
– wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,
– opieka pilota/przewodnika i duszpasterza,
– ubezpieczenie KL, NNW

DODATKOWO PŁATNE:
Dodatkowo: na realizację programu 110 usd.

Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 160 usd

Uwagi!
ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania.
– kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
– w Gruzji i Armenii, poza plażami Batumi, od turysty oczekiwany jest skromny ubiór: mężczyźni powinni mieć długie spodnie, kobiety sukienki /spódnice za kolana, jeżeli kobieta decyduje się na spodnie, powinny być do kostek. Wszyscy (zarówno kobiety jak i mężczyźni) powinni mieć okryte ramiona, kobiety nie powinny nosić bluzek z głębokimi dekoltami. Bardzo prosimy stosować się do powyższych wytycznych – inaczej turyści mogą nie zostać wpuszczeni do zwiedzanych obiektów.
– wygodne buty. Wiele atrakcji wymaga podejść po kamienistych drogach pod górę. Pamiętajmy, że na każdej trasie pokonujemy odcinki przez góry, gdzie pogoda może znacznie różnić się od upalnych dolin. Przyda się cieplejsze okrycie chroniące również przed deszczem oraz krem z filtrem przeciwsłonecznym.
– dla pań bardzo przydatna będzie chusta; w Gruzji i Armenii w wielu obiektach sakralnych od kobiet wymaga się nakrycia głowy.
– zarówno w Gruzji jak i w Armenii będzie konieczność wymiany pieniędzy na lokalne waluty – odpowiednio gruzińskie lari (GEL) i ormiańskie dramy (AMD). Aktualne kursy można sprawdzić /porównać na www.xe.com.
– lokalne bankomaty i terminale płatnicze przyjmują karty banków zagranicznych. W mniej rozwiniętych rejonach należy jednak posługiwać się gotówką.
– w Gruzji i Armenii działają telefony polskich operatorów GSM. Pytania odnośnie opłat za usługi w roamingu prosimy kierować bezpośrednio do operatorów.
– w Gruzji i Armenii w dalszym ciągu najpopularniejszym językiem obcym jest rosyjski. Wbrew utartemu przekonaniu Gruzini nie mają nic przeciwko posługiwaniu się tym językiem.
– ze względu na złożoną sytuację polityczną w regionie należy być przygotowanym na bardziej szczegółowe kontrole graniczne – zarówno paszportowe jak i celne. Na większości granic będziemy też zmieniać autokary, co zazwyczaj wiąże się z koniecznością przejścia z bagażem dystansu kilkuset metrów.
– na wszystkie leki wwożone do Gruzji Klienci powinni mieć recepty/zaświadczenia lekarskie, a zestaw mieć w bagażu podręcznym. Inaczej mogą zostać rozpakowane główne bagaże a leki bez zaświadczeń mogą zostać zatrzymane. Obowiązuje absolutny zakaz wwożenia do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę ( np. Ibuprom ). Szczegółowe informacje do uzyskania w Ambasadzie Gruzji w Warszawie tel. 22 616 62 21/lub 22/lub 25. Każdy bagaż przed wyjściem z hali przylotów jest prześwietlany. Podobnie przy wylocie: tu kontrola ikon, noży, pamiątek stylizowanych na antyki. Każdy taki przedmiot musi mieć oficjalny certyfikat zezwalający na jego wywóz z kraju. Niektóre sklepy wydają go od razu, ale nie zawsze i nie wszędzie.
– wiza dla obywateli polskich nie jest wymagana przy wjeździe do   Gruzji/Armenii

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.