Pielgrzymka do Medjugorie

/Pielgrzymka do Medjugorie
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Medjugorie

2020-02-18T16:02:25+00:00
Ilość dni: 13 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Medjugorie. Objawienia maryjne z Medjugorie – według relacji sześciu osób, zwanych widzącymi objawienia, które rozpoczęły się w Medziugorie w czerwcu 1981 i zgodnie z relacją widzących trwają do dziś. Kościół katolicki bada prawdziwość tych objawień. Do tej pory ich nie odrzucił ani nie potwierdził. Papież Franciszek w 2019 r. zgodził się na organizowanie pielgrzymek do Medjugorje. Dotyczy to także wszystkich duszpasterzy, którzy chcą udać się do Medjugorje i celebrować tam msze święte. Szacuje się, że do Medjugorie przybywa rocznie ok. 2,5 mln osób z całego świata.

1-2. DZIEŃ
Przyjazd do Miszkolc Topolce /Węgry/. Zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji. Wieczorny relaks i kąpiele w kompleksie basenów termalnych. Do zbudowania basenów wykorzystano wnętrze naturalnej góry i zagospodarowano naturalne jaskinie połączone wodnymi korytarzami. Korytarz wewnątrz góry prowadzi nas do labiryntu jaskiń. Korytarze jak i wnętrza jaskiń są oświetlone – z reguły kolorowymi diodami także, a więc  nie pływamy w ciemnościach! Głębokość wody  w labiryncie jest stała i umożliwia swobodne spacerowanie lub pływanie dorosłym i starszym dzieciom. Oczywiście dno jest typowo „basenowe” – kafelki chronią nasze stopy – nie musimy stąpać po skałach. Woda jest przyjemnie ciepła i ma temperaturę od 30 do 40 stopni. Wzdłuż jaskiń prowadzą wytyczone chodniki pod skałami z naturalnymi wodospadami. Powrót do hotelu. Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Medjugorie, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji. Wieczorna Msza Święta. Nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Medjugorie udział w Mszy Świętej. Czas na skupienie i indywidualną modlitwę. Relaks, odpoczynek oraz kąpiele przy wodospadzie Koćuša. Zachwyca przede wszystkim szerokością ponad pięćdziesięciu metrów, która wraz z pięcioma metrami wysokości stoków tworzy imponującą zjeżdżalnię. Jest jednym z najpiękniejszych naturalnych pereł tej części Hercegowiny. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji. Procesja różańcowa na Górę Objawień w Podbrdo. W drodze na Podbrdo umieszczono płaskorzeźby z brązu, przedstawiające tajemnice różańca. Na koniec modlitwa przy figurze Matki Boskiej, pierwszego miejsca objawień. Powrót do hotelu, nocleg.
5. DZIEŃ
Medjugorie. Przed wschodem słońca wejście na Górę Krizevac i udział w drodze krzyżowej. Na szczycie 80 lat temu stanął betonowy krzyż o wysokości 8,56 m. Krzyż został wzniesiony z okazji 1900 rocznicy śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. 16 marca 1934 roku Krzyż został poświęcony przez proboszcza, a uroczystą Mszę św. sprawował franciszkanin z Medjugorje – o. Grgo Vasilj. Na krzyżu wyryto napis: Jezusowi Chrystusowi, Odkupicielowi rodzaju ludzkiego na znak wiary, miłości i nadziei, na pamiątkę 1900 rocznicy Męki Jezusowej i wmurowano w niego relikwie Krzyża Chrystusa otrzymane z Rzymu. Wzdłuż drogi na szczyt ustawiono stacje drogi krzyżowej. Czas na skupienie i indywidualną modlitwę. Powrót do hotelu na śniadanie / stół szwedzki /.  Fakultatywnie wycieczka do Mostaru. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Medjugorie udział w Mszy Świętej. Fakultatywnie wycieczka do Dubrownika + kąpiel w Moru Śródziemnym i odpoczynek na plaży. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Svetište Vepric zwanym chorwackim Lourdes – modlitwa. Juraj znalazł pod górą Biokovo niedaleko Makarskiej miejsce bardzo przypominające Lourdes. To właśnie w Vepric w naturalnej jaskini postanowił ulokować chorwackie Lourdes. Sanktuarium powstało z darów Chorwatów i pracy wolontariuszy. 15 października 1908 roku odbyła się konsekracja. Zwiedzanie Jezior Plitwickich. Park narodowy Jeziora Plitwickie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Chorwacji. Każdy musi go zobaczyć. W 1979 roku Park Narodowy Jeziora Plitwickie znalazł się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Jego największą atrakcją jest 16 jezior krasowych połączonych ze sobą licznymi wodospadami. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Wyjazd w stronę Polski. Na trasie przejazdu relax i odpoczynek nad legendarnym Balatonem zwanym węgierskim morzem. Nocleg tranzytowy, obiad w porze kolacji, nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Na trasie przejazdu obiad po polskiej stronie. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: transport autokarem (dvd, klimatyzacja, caffe-bar, wc /na trasie przejazdu kawa, herbata gratis/), opłaty drogowe, parkingi, noclegi w hotelach 2/3* pok. 2 os., taksa klimatyczna, wyżywienie wg programu + woda do obiadu – pilot / przewodnik, ubezpieczenie (w tym następstwa chorób przewlekłych) KL 20 000 €, NNW 20 000 zł, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)

DODATKOWO PŁATNE: opłaty rezerwacyjne, słuchawki audioguide 30 zł, bilety wstępu + lokalni przewodnicy 35 € / os. Płatne obligatoryjnie Pilotowi.

Dla chętnych wycieczki fakultatywne – płatne dodatkowo, cena uzależniona od ilość uczestników.

Mostar, zwanym „tureckim” miastem. Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z czasów prehistorycznych. Zobaczymy przepiękna starówką oraz słynny XVI w. most przerzucony nad rzeką Neretwą, Karadjoz-bey mosque uważany za najpiękniejszy meczet w Hercegowinie.
Dubrownik + odpoczynek na plaży – jest to przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w., Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie.

Rejs po Adriatyku i zwiedzanie półwyspu Peljašac

Opieka duchowa oraz Msze Święte – miejsca odprawiania mszy do uzgodnienia.

 

Pielgrzymka do Medjugorie Miszkol Topolce Pixabay License    Pielgrzymka do Medjugorie kościół Wikimedia Commons    Pielgrzymka do Medjugorie góra kriżevac Pixabay License

Pielgrzymka do Medjugorie Dubrownik Pixabay License    Pielgrzymka do Medjugorie Mostar Pixabay License    Pielgrzymka do Medjugorie Wikimedia Commons

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.