Polska Północna Pomorze – Żuławy Wiślane – Warmia – Mazury

/Polska Północna Pomorze – Żuławy Wiślane – Warmia – Mazury
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Polska Północna Pomorze – Żuławy Wiślane – Warmia – Mazury

2019-03-20T15:48:05+00:00
Ilość dni: 7 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Polska Północna  Pomorze – Żuławy Wiślane – Warmia – Mazury
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty – Polska Północna, Pomorze, Żuławy Wiślane oraz Warmia i Maury.

1. DZIEŃ 
Polska Północna – Przylot
Przyjazd do Gdańska. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Przejazd do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu w centrum Gdańska.
2. DZIEŃ
Trójmiasto: Gdańsk – Gdynia – Sopot

Polska Północna. Ten dzień jest poświęcony odwiedzić trzy miasta przybrzeżne – Gdańsk, Gdynia i Sopot. Trasa rozpoczyna się w zabytkowej części Gdańska, gdzie będziesz miał okazję zobaczyć stary port z Crane Gate – najbardziej charakterystyczny budynek w Gdańsku. Spacer będzie nadal Długi Targ z Fontanną Neptuna i Dworem Artusa, dawnej sali konferencyjnej kupców w czasach Hanzy. Możesz również zobaczyć Ratusza Głównego Miasta ze słynnym carillon Gdańska, wspaniały arsenał, Millenium Tree, Kościół Mariacki z zegarem astronomicznym i wiele innych pięknych zabytków Gdańska. Wyruszeniem w kierunku północnym w stronę Oliwy, będziemy podróżować przez powiat Wrzesc gdzie Günter Grass, pisarz nagrody Nobla, urodził. Będzie nadal pięknej i sławnej Bałtyckiego nadmorskim kurorcie Sopot, gdzie będziesz miał czas na obiad lub zrobić przerwę na kawę. Następnym krokiem jest Gdynia – wiodącym portem Polski z żaglowca „Dar Pomorza” i okrętu „Błyskawica”. W drodze powrotnej zatrzymać przy ujściu Wisły, aby zobaczyć Westerplatte Pomnik, wzniesiony w miejscu, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Westerplatte to symboliczne miejsce upamiętniające heroiczną obronę Polaków przed nazistami. Nocleg w hotelu w centrum Gdańska.
3. DZIEŃ
Malbork – Kadyny – Frombork- Braniewo
. Podróż do wspaniałego Malbrok Zamek. Malbork (Marienburg) – jest siedzibą wielkiego mistrza krzyżackiego, którego historia sięga 13 wieku, wybitny przykład średniowiecznego budownictwa obronnego. Podziwiać unikatowe gotyckie ozdoby i inteligentne pułapki, które bracia zakonni stworzone, aby po cichu pozbyć się niewygodnych gości i członków. Po wizycie w Malborku, podróżować dalej do Kadyn (dawnej letniej rezydencji Cesarza Prus Wilhelma II) zobaczymy 700-letni dąb, barokowy pałac z końca XVII wieku, którego budynki gospodarcze są dziś luksusowym hotelem, stadninę koni, klasztor Franciszkanów. Wyjazd do Fromborka. Zwiedzanie Wzgórza Katedralnego, przepiękna archikatedra z XIV wieku, wejście na wieżę Radziejowskiego z XVII wieku z wahadłem Faucaulta, obrazującym ruch ziemi wokół słońca. Z tarasu widokowego roztacza się przepiękna panorama miasta, Zalewu Wiślanego. Następnie zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika, spacer przez miasto do portu, Przejazd do Braniewa, zakwaterowanie w Hotelu Warmia & SPA 3*, obiad w porze kolacji, rekreacja w hotelowym Spa: basen, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, grota solna, fitness.
4. DZIEŃ
Braniewo – Olsztyn – Mikołajki – kraina tysiąca jezior

Późniejsze śniadanie w formie stołu szwedzkiego, Braniewo, Spacer wzdłuż dawnej fosy miejskiej otaczającej Stare Miasto: wieża bramna pozostałość zamku Braniewskiego, elektrownia wodna na rzece Pasłęce, gdzie na jazie znajduje się czynna przepławka dla ryb. Zwiedzanie mini-zoo, park miejski z dawną stadniną koni, dom zakonny Sióstr Katarzynek, amfiteatr miejski, budynek dawnej akademii papieskiej Hozjanum, spichlerz z XVIII w, bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny z relikwiami Bł. Reginy Protman założycielki zakonu Sióstr Katarzynek, dalej pozostałości murów obronnych (XIV w.): fragmenty baszt, wieże  Przejazd do Olsztyna.Olsztyn jest największym miastem na Warmii i Mazurach oraz głównym miastem dwoma regionami Zwiedzanie miasta: Starówka, zamek kapituły warmińskiej z XIV w., w którym mieści się obecnie Muzeum Warmii i Mazur. Na dziedzińcu zobaczymy słynne baby pruskie – kamienne posągi.  Wyjątkowym zabytkiem jest własnoręcznie wykonana przez Mikołaja Kopernika tablica astronomiczna z 1517 roku. Zobaczymy także mury miejskie z Bramą Wysoką, gotycką konkatedrę św. Jakuba, barokowy stary ratusz z XVII w.Wycieczka do Mikołajek – Mazurskiego do „Wenecji”. Leżący bezpośrednio na Wielkich Jezior Mazurskich, drobna miasto Mikołajki to popularny wakacje i ośrodek sportów wodnych, słusznie nazwany „Perła Mazur”. Oprowadzanie po starym mieście. Po wizycie w Mikołajkach, kierowania statkiem do Giżycka. Giżycko jest ośrodkiem dla miłośników sportów wodnych, ale dla mniej ryzykowny odwiedzających miasto oferuje również wiele urokliwych kawiarni i barów, jak również pozornie niekończącą się listę restauracji. Check in. obiadokolacja w hotelu. Nocleg.
5. DZIEŃ
Pojezierze Mazurskie
. Dziś można spędzić cały dzień na odkrywaniu uroków tej popularnej dzielnicy wakacje. Zobacz Bazyliki św Lipka, najpiękniejszą świątynię w okolicy z cudownym obrazem, a „Wilczego Szańca” – bunkier Hitlera, gdzie zamach na jego życie miała miejsce w roku 1944. Nadal Krutyni i Bożków, gdzie można odwiedzić klasztor Philippon. Zwiedzając miasto Reszel z imponującą gotycką zamówienia Zamek. Po wycieczce, podróży z powrotem do Giżycka. Kolacja i nocleg w hotelu w Giżycku.
6. DZIEŃ 
Bartoszyce – Lidzbark Warmiński- Krosno k. Ornety- Pieniężno-Frombork – Braniewo
. Przejazd do Bartoszyc. Pomimo skromnych rozmiarów, to miasto jest bardzo ważne jako lokalnego centrum, gdzie „Pogranicze” (targi Targi Pogranicza) zostały organizowany jest corocznie od 1994 roku w Bartoszycach zachował swój średniowieczny układ i wiele zabytków, takich jak Brama Lidzbarska kilka starych kościołów, dzwonnica, a niektóre spichlerze. Oprowadzanie po starym mieście. Następnie Lidzbark Warmiński, zwiedzanie zamku historycznej rezydencji Biskupów Warmińskich pochodzącego z XIV.w. Zamek w Lidzbarku należy do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce.  Przejazd do Krosna k. Ornety, zwiedzanie jednego z najstarszych warmińskich miejsc kultu, którego legendarne początki sięgają XV wieku – Sanktuarium Nawiedzenia NMP i św. Józefa. Przejazd do Pieniężna – gdzie znajdują się zbiory Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów. Przedstawiają obiekty związane z kulturą, religiami krajów, w których pracują misjonarze werbiści Przejazd do Fromborka. Słynny astronom Mikołaj Kopernik był związany z tym miejscem. Trasa Tour prowadzi do dawnej Katedrze NMP, dawnym pałacu biskupów, tzw Kopernika Tower i wiele innych.Przejazd do Braniewa, zakwaterowanie w Hotelu Warmia & SPA 3*, obiad w porze kolacji,połączony z zabawą przy muzyce mechanicznej rekreacja w hotelowym Spa: basen, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, grota solna, fitness. Nocleg.
7. DZIEŃ
Braniewo – Elbląg – Gdańsk
. Śniadanie Następnie przejazd do Elbląga – po drugie co do wielkości miasto w dawnych Prus Wschodnich Zwiedzanie Starego Miasta Elbląga. Tutaj znajdziesz charakterystyczne średniowieczne domy z czerwonej cegły kamienic i kościołów, w tym katedry św Mikołaja znajduje się w dzielnicy Stare Miasto. Spośród pieczołowicie zrekonstruowanych budynków, najbardziej imponujące są bramy miasta i kościół Mariacki (przekształcony w galerii). Po wycieczce, transfer na lotnisko. Wyjazd.

ŚWIADCZENIA:
– 6x noclegów ze śniadaniem w hotelach 3 *
– 6x  śniadania i obiadokolacje w restauracji w hotelu
– Wycieczka • Anglojęzycznych Przewodnik na całej trasie , Niemieckojęzyczny Przewodnik na całej trasie 
– transport autokarem, busem  minibusem 6 + 1 kierowca lub 7 + 1 przewodnik + 1 kierowca   usługi zgodnie z programem
– Bilety wstępu zgodnie z programem, ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE:
na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – 580 zł
dopłata do pokoju 1-os. – 200 zł

UWAGA !
minimalna liczba uczestników 7 osób

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.