1-2.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd przez Litwę.Następnie przyjazd do Rygi, która wita turystów najwyższą konstrukcją w mieście – wieżą telewizyjną, mającą 368,5 m wys. Zwiedzanie miasta. Spacer podczas którego zobaczymy Stare Miasto: pomnik Strzelców Łotewskich, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, wejście do kościoła św. Piotra oraz wieżę. Zamek, mury obronne. Zwiedzanie Katedry, uważanej za największy kościół w krajach nadbałtyckich. Budowę rozpoczęto w 1211 r. Dalej przejście  przy budynku parlamentu, zespole średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia. Mała i Wielka Gildia Kupiecka. Jadąc przez miasto zobaczymy Pałac Kultury i Nauki. Przyjazd do Tallina. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

3.DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd autokarem na całodniową wycieczkę do Helsinek, rejs promem. Wypłynięcie promu o godz.8:00.Helsinki, przejazd autokarem na następnie spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy: m.in.: Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządowy, budynek Parlamentu, katedrę luterańską, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, sobór Uspieński, pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Popłynięcie tramwajem morskim na wyspy oraz zwiedzanie fortecy Suomenlinn. Jest to twierdza wybudowana przez Szwedów w 1748 roku, aby chronić miasto przed atakiem z morza. Tę zabytkową fortecę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, wzniesiono na kilku ciasno zgrupowanych wysepkach. Obiad w porze kolacji. Powrót promem do Tallina ok.godz.24:00,przejazd do hotelu, nocleg.

4.DZIEŃ
Późniejsze śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Tallin, zwiedzanie miasta. Górne i Dolne Stare Miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy Zamek Toompea – wzniesiony przez zakon Kawalerów Mieczowych w II poł. XIV w. Następnie zwiedzimy Sobór Aleksandra Newskiego Zobaczymy piękną panorama miasta z tarasu widokowego, dwie średniowieczne wieże: „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata” na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł, dwie ulice – tzw.; Długa i Krótka noga, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, Dom Bractwa Czarnogłowych. Kadrioru park – rozległy, francuski park Założony na żądanie Piotra I, jako jedna z jego letnich rezydencji. Zobaczymy kompleks wybudowany z okazji olimpiady w 1980 roku. Przy drodze do Pirity widnieje pomnik „wyzwolenia” Estonii przez Armię Radziecką w 1944 r. W godzinach popołudniowych plażowanie, kąpiel w morzu, plaża w Piricie  jest najchętniej odwiedzanym kąpieliskiem w Tallinie. Obiad w porze kolacji połączony za zabawą przy muzyce na żywo…,nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd  w drogę powrotną. Szawle,  zwiedzimy Górę Krzyży, gdzie na niewielkim wzniesieniu stoi kilkanaście tysięcy krzyży, przyniesionych przez pielgrzymów z całej Litwy a nawet z całego świata. W 1993 roku papież Jan Paweł II, podczas pielgrzymki na Litwę, w tym magicznym miejscu celebrował  mszę świętą. Na trasie przejazdu obiad.

6. DZIEŃ.
Powrót do miejsca zbiórki w godzinach rannych

ŚWIADCZENIA
– autokar, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar / na czas przejazdu kawa, herbata gratis.
– zakwaterowanie w hotelu pok. 2 i 3- osobowe
– wyżywienie wg programu + zabawa przy muzyce na żywo
– pilot, lokalni przewodnicy
– ubezpieczenie KL 30.000 euro i NNW 10.000 zł

Dodatkowo płatne: bilety wstępu 12 Eur.
 

Wyślij ofertę do znajomych!