Ryga – Tallin – Helsinki – Szawle

/Ryga – Tallin – Helsinki – Szawle
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Ryga – Tallin – Helsinki – Szawle

2020-06-25T13:29:25+00:00
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Kraje nadbałtyckie
1-2. DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd przez Litwę. Następnie przyjazd do  stolicy Łotwy – Rygi, która wita turystów najwyższą konstrukcją w mieście – wieżą telewizyjną, mającą 368,5 m wys. Jadąc przez miasto w oddali  zobaczymy Pałac Kultury i Nauki.Zwiedzanie miasta. Spacer podczas którego zobaczymy Stare Miasto: pomnik Strzelców Łotewskich, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz,  kościół św. Piotra. Zamek, mury obronne. Zwiedzanie Katedry, uważanej za największy kościół w krajach nadbałtyckich. Budowę rozpoczęto w 1211 r. Dalej przejście  przy budynku parlamentu, zespole średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia. Mała i Wielka Gildia Kupiecka. Przyjazd do Tallina. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie, suchy prowiant. Wyjazd autokarem na całodniową wycieczkę do Helsinek, rejs promem. Helsinki. Popłynięcie tramwajem morskim na wyspy oraz zwiedzanie fortecy Suomenlinn. Jest to twierdza wybudowana przez Szwedów w 1748 roku, aby chronić miasto przed atakiem z morza. Tę zabytkową fortecę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, wzniesiono na kilku ciasno zgrupowanych wysepkach. Następnie przejazd autokarem na następnie spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy: m.in.: Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządowy, budynek Parlamentu, katedrę luterańską, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, sobór Uspieński, pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Obiad- bufet w porze kolacji. Powrót promem do Tallina ,powrót  do hotelu, nocleg.
4. DZIEŃ
Późniejsze śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Tallin, zwiedzanie miasta. Górne i Dolne Stare Miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy Zamek Toompea – wzniesiony przez zakon Kawalerów Mieczowych w II poł. XIV w. Następnie zwiedzimy Sobór Aleksandra Newskiego Zobaczymy piękną panorama miasta z tarasu widokowego, dwie średniowieczne wieże: „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata” na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł, dwie ulice – tzw.; Długa i Krótka noga, Ratusz Miejski, Wielka Gildia Kupiecka, Dom Bractwa Czarnogłowych. Kadrioru park – rozległy, francuski park Założony na żądanie Piotra I, jako jedna z jego letnich rezydencji. Zobaczymy kompleks wybudowany z okazji olimpiady w 1980 roku. Przy drodze do Pirity widnieje pomnik „wyzwolenia” Estonii przez Armię Radziecką w 1944 r. Obiad w porze kolacji, nocleg.
5-6. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Wyjazd  w drogę powrotną. Szawle,  zwiedzimy Górę Krzyży, gdzie na niewielkim wzniesieniu stoi kilkanaście tysięcy krzyży, przyniesionych przez pielgrzymów z całej Litwy a nawet z całego świata. W 1993 roku papież Jan Paweł II, podczas pielgrzymki na Litwę, w tym magicznym miejscu celebrował  mszę świętą. Powrót do Elbląga w godzinach nocnych z 5 na 6 dzień.
ŚWIADCZENIA: autokar, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar /na czas przejazdu kawa, herbata gratis/, zakwaterowanie w hotelu pok. 2 osobowe, wyżywienie wg programu, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie KL 20 000 euro i NNW 20 000 zł,  obowiązkowa opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG)
DODATKOWO PŁATNE: opłaty rezerwacyjne, bilety wstępu 20 Eur/ osoba.

Kraje nadbałtyckie

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.