1 DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiorki. Przejazd do Częstochowy, nawiedzenie Klasztoru Jasnogórskiego. Jest jednym z ważniejszych miejsc kultu maryjnego i od setek lat, najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Msza św. oraz modlitwa przed Cudownym Obrazem. Zwiedzimy Muzeum Jasnogórskie: Skarbiec, kaplicę Pamięci Narodu, muzeum 600-lecia, Salę Rycerską i bastion św. Rocha. Później udamy się do Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, następnie zwiedzanie parku miniatur, gdzie można zobaczyć 17 najpiękniejszych świątyń świata, które zbudowane zostały w skali 1: 25 lub 1:10. Wśród obiektów znalazły się m.in.: Ostra Brama w Wilnie, Lourdes,świątynia Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Altotting, czy La Salette. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

2 DZIEŃ
Wyjście do kaplicy Matki Bożej Jasnogórskiej na odsłonięcie Cudownego Obrazu i Mszę św. Śniadanie. Przejazd do miejscowości Gidle i nawiedzenie bazyliki Matki Bożej. Przejazd do Piekar Śląskich, gdzie udamy się do bazyliki Najświętszej Marii Panny i św. Bartłomieja – wizytówki Piekar. Matka Boża Piekarska jest patronką ludzi pracy na Śląsku. Nawiedzimy także Kalwarię Piekarską, mieszczącą się na wzgórzu Cerkwica, dalej zobaczymy zbudowany w stylu neogotyckim kościół pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie. Udamy się na Górę św. Anny, która wznosi się na wysokość 406 m n.p.m. Na samym szczycie Góry św. Anny pod koniec XV wieku został wzniesiony kościół. Przejazd do Opola. Spacer po starym mieście. Nawiedzimy gotycką katedrę Świętego Krzyża. Zobaczymy barokowy ratusz, zabytkowe kamienice, figurę św. Jana Nepomucena, Wieżę Piastowską i amfiteatr. Powrót w godzinach wieczornych

ŚWIADCZENIA
– opieka duszpasterska
– transport autokarem / video, klimatyzacja, cafe – bar, wc  , bus lub minibus
– nocleg w hotelu pok. 2,3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie w/g programu
– przewodnik
– pilot
– ubezpieczenie KL 10.000 euro, NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE:
– bilety wstępu 50 zł / os

UWAGA !
Cena pielgrzymki uzależniona jest od ilości uczestników, zakresu świadczeń.

Wyślij ofertę do znajomych!