Kategoria: Pielgrzymki
Kierunek wyjazdu: Węgry
Transport: Autokar

1. DZIEŃ
Bezpośredni przejazd na Węgry. W trasie obiad w restauracji na terenie Polski. Wieczornych przyjazd do hotelu w nad Jeziorem Balaton (2 noce), zakwaterowanie, nocleg. Kolacja we własnym zakresie. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

2. DZIEŃ
Śniadanie. Odwiedzenie Sanktuarium z cudowną figurą Matki Boskiej; tu na znak dziękczynienia za wysłuchanie próśb, pielgrzymi ofiarowują Madonnie suknie, a nie wota – jak to ma miejsce w innych sanktuariach. W ten sposób figura przyozdabiana jest co dwa tygodnie nowa suknią. W drugiej części dnia przejazd do SZEKESFEHERVAR – pierwsza stolica Węgier, pozostałości pałacu Gezy, Mauzoleum Św. Stefana, czas wolny na Starówce. Na koniec krótkie zwiedzanie jednego z najstarszych miast węgierskich VESZPREM – wzgórze zamkowe, Pałac Biskupi, Katedra św. Michała. Obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do BUDAPESZTU, zwiedzanie miasta – Kaplica w Grocie, kościół św. Macieja, Baszta Rybacka, Bazylika Św. Stefana, Parlament, Góra Gellerta, Plac Bohaterów. Czas wolny. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Budapesztu, gorąca obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie MARIAPOCS – największe węgierskie sanktuarium, gdzie czczona jest XVII-wieczna ikona Matki Boskiej, z której oczu płynęły łzy. W drugiej części dnia przejazd od TOKAJ – czas wolny w lokalnej winicy. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Miszkolc, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Czas wolny w  MISZKOLC – kąpiel w gorących źródłach jaskiń. Zwiedzanie EGERU – Kościół Minorytów (najpiękniejszy barokowy kościół na Węgrzech), bazylika – druga co do wielkości na Węgrzech; koncert organowy (organy z dzwoneczkami). Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Budapesztu, obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie miejscowości ESZTERGOM – miejsce narodzin Św. Stefana i koronacji królów węgierskich, największa bazylika na Węgrzech oraz PANNONHALMA – Święta Góra Panonii – opactwo benedyktynów z X wieku. Wieczorem przyjazd do hotelu w Bratysławie, obiadokolacja, nocleg. Miejsce odprawienia Mszy św. – do ustalenia.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Powrót do Polski.

ŚWIADCZENIA:
–  transport komfortowym autokarem (klimatyzacja, video lub DVD, wygodne, uchylne siedzenia, bus lub minibus
–  6 noclegów w hotelach **/*** – pokoje 2-os. z łazienkami,
– wyżywienie – 6 śniadań kontynentalnych, 5 obiadokolacji, 1 obiad w restauracji na terenie Polski,
– ubezpieczenie NNW i KL
–  opieka pilota podróżującego z grupa na całej trasie, opieka księdza
rezerwacja Mszy św.(tam, gdzie jest to możliwe).

Dodatkowo płatne

Bilety wstępu do miejsc zwiedzanych

 

Wyślij ofertę do znajomych!