Pielgrzymka do Medjugorie

/Pielgrzymka do Medjugorie
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Medjugorie

2019-08-29T11:30:06+00:00
Ilość dni: 13 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Pielgrzymka do Medjugorie
Serbia – Macedonia – Albania – Czarnogóra – Bośnia i Hercegowina

Pielgrzymka do Medjugorie – Miejsca Objawień Matki Boskiej
Miejsca Urodzenia Św. Matki Teresy z Kalkuty
Miejsca Urodzenia Św. Klemensa z Ochrydy
Pielgrzymki

1. DZIEŃ / 11.08
Miejsca wyjazdu: Elbląg godz. 4:00, Pieniężno wyjazd o godzinie 5:00, Lidzbark Warmiński godz. 5:30. Przyjazd do Olsztyna msza św. godz. 7:00. Olsztyn wyjazd godz. 8:00, Kraków godz. 16:30. Przyjazd do Muszyny k. Krynicy Zdrój. Obiad w porze kolacji – wieczorne spotkanie integracyjne. Nocleg.
2. DZIEŃ / 12.08
Śniadanie / stół szwedzki /. Bardejov – zobaczymy historyczne centrum, z rynkiem, okalającymi go niskimi kamienicami oraz murami miejskimi. Miasto na liście UNESCO od 30 listopada 2000. Zobaczymy Plac Ratuszowy, który otoczony jest 46 jednopiętrowymi kamienicami ze spadzistymi dachami, zwiedzanie gotyckiej Bazyliki Mniejszej św. Idziego. Dalej spacer do Dzielnicy Żydowskiej – Suburbium Żydowskie. Przyjazd do Miszkolc Topolce / Węgry / zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji. Wieczorny relaks i kąpiele w kompleksie basenów termalnych. Nocleg

3. DZIEŃ / 13.08
Śniadanie / stół szwedzki /. Nowy Sad – Serbia, zobaczymy najbardziej znaną atrakcję turystyczną twierdzę Petrovaradin z XVI – XVIII w oraz zabytkową dzielnicę miasta Stari Grad. Znajduje się tam wiele zabytkowych świątyń prawosławnych, katolickich, greckokatolickich, ewangelickich i innych, a także synagoga. Przez Serbów Nowy Sad jest często nazywany Serbskimi Atenami. Przyjazd do Belgradu, Belgrad – stolica Serbii, gdzie  na trasie przejazdu  zobaczymy górującą nad miastem dwustumetrową Avala TV Tower, znany deptak Knez Mihailova i okolice, Parlament Serbii, cerkiew św. Sawy- największa cerkiew prawosławna na świecie, którą zwiedzimy, Stary Pałac w Belgradzie dynastii Obrenoviciów, twierdzę Kalemegdan przy ujściu Sawy do Dunaju, grób mauzoleum Josipa Broz Tito o nazwie Kuća Cveća (Dom Kwiatów) w pobliżu wzgórz Topčider i Košutnjak, obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ / 14.08
Śniadanie / stół szwedzki /. Zwiedzimy Park Archeologiczny Viminacium. W wyrobisku kopalni węgla Drmno k. Kostolac znaleziono szkielet mamuta sprzed ponad miliona lat, obecnie – Mammoth Park oraz zobaczymy wiele innych cennych eksponatów z okresu rzymskiego. Następnie przejazd do stolicy Macedonii – Skopje, wieczorne zwiedzanie miasta. Stare i Nowe Miasto połączone Kamiennym Mostem. Stara Carsija – dawny turecki bazar u stóp wzgórza z twierdzą Kale, to orientalna w charakterze plątanina uliczek z warsztatami, meczetami i łaźniami oraz zabytkowymi zajazdami. Wizyta w miejscu urodzenia oraz Domu Pamięci Matki Teresy z Kalkuty (Agnes Gonxha Bojaxhiu) – albańskiej zakonnicy. Obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ / 15.08
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Ochrydy – Macedonia, zwiedzanie miasta wpisanego na listę UNESCO. Podczas spaceru zobaczymy m.in. antyczny teatr, cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaosnik. Św. Klemens z Ochrydy, uczeń świętych: Cyryla i Metodego, arcybiskup Ochrydy, pierwszy biskup i apostoł Bułgarii, współtwórca rytu słowiańskiego- Święty prawosławny, grekokatolicki  i katolicki. Odbudowano cerkiew Świętego Pantelejmona, gdzie umieszczono grobowiec św. Klemensa, który nawiedzimy. Wejście na mury Twierdzy cara Samuila górującej nad miastem. Zwiedzanie zakończymy „Pozdrowieniami z Ochrydu”, widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora.  Zakwaterowanie w hotelu. Jezioro Ochrydzkie  jest rozdzielone granicą między Albanię i Macedonię, wraz z otaczającym je regionem figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO od 1979 roku. Obiad w porze kolacji, nocleg.

6. DZIEŃ / 16.08
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Tirany, zwiedzanie stolicy Albanii. Spacer rozpoczniemy od Placu Skanderbega – największego bohatera narodowego Albanii. W sercu współczesnej Tirany znajduje się najstarszy zabytek stolicy – XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya. Ponadto zobaczymy Piramidę (kiedyś mauzoleum Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw. Blok – teren niedostępny dla zwykłych ludzi w czasie rezimu komunistycznego. Przyjazd do Durres lub okolicy, które położone jest nad Adriatykiem. Miasto jest  najważniejszym  albańskim ośrodkiem  turystyki i drugim co do wielkości miastem w Albanii. Elitarne miasto tętni życiem w ciągu dnia i nocy… Zakwaterowanie w hotelu. Czas na kąpiele morskie i słoneczne – leżing, smażing & plażing. Obiad w porze kolacji, nocleg.

7. DZIEŃ / 17.08
Śniadanie / stół szwedzki /. Durres – cały dzień przeznaczony na wypoczynek i rekreację – leżing, smażing & plażing. Kąpiele morskie i słoneczne. Obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych Durres nocą – city Tour……….
8. DZIEŃ / 18.08

Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd przez Czarnogórę do Medjugorie, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg
9. DZIEŃ / 19.08
Śniadanie / stół szwedzki /. Medjugorie nawiedzenie miejsc objawień, udział w Mszy Świętej; wejście na Górę Objawień w Podbrdo, Czas na skupienie i indywidualną modlitwę, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg
10. DZIEŃ / 20.08
Śniadanie / stół szwedzki /. Medjugorie nawiedzenie miejsc objawień, udział w Mszy Świętej; Droga Krzyżowa – Góra Krizevac. Czas na skupienie i indywidualną modlitwę. Obiad w porze kolacji, nocleg.

11. DZIEŃ / 21.08
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Mostar, zwanym „tureckim” miastem. Pierwsze ślady osadnictwa pochodzą z czasów prehistorycznych. Zobaczymy przepiękna starówką oraz słynny XVI w. most przerzucony nad rzeką Neretwą, Karadjoz-bey mosque uważany za najpiękniejszy meczet w Hercegowinie. Sarajewo – stolica Bośni i Hercegowiny ,założona przez Turków Osmańskich. W 1914 r. miejsce zabójstwa arcyksięcia Franciszka Ferdynanda. Odbyły się tu Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1984. Sarajewo, to sama esencja Bałkanów. Zobaczymy miasto, w którym katolickie kościoły, prawosławne cerkwie, żydowskie synagogi oraz islamskie meczety sąsiadują ze sobą od wieków. Współczesną ciekawostką jest m.in. tunel zbudowany podczas oblężenia Sarajewa. Miał około 800 m długości i 1,5 m wysokości. Szacuje się, że w czasie jego użytkowania przeszło nim milion osób. Inwestycja pozwoliła na dostawy żywności i pomocy humanitarnej w tym również broni pomimo embarga. Zwiedzimy niezwykłe muzeum – fragment tunelu, dzięki któremu miasto przetrwało oblężenie w latach 1992-1995.Obiad w porze kolacji, nocleg.

12. DZIEŃ / 22.08
Śniadanie / stół szwedzki /,wyjazd w stronę Polski. Nocleg tranzytowy Muszyna Złockie, obiad w porze kolacji, nocleg.

13. DZIEŃ / 23.08
Śniadanie stół szwedzki. Krynica Zdrój, spacer po mieście. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: transport autokarem / dvd, klimatyzacja, cafe – bar, wc / na trasie przejazdu kawa, herbata gratis /opłaty drogowe, parkingi, noclegi w hotelu 2/3* pok. 2 osobowe, taksa klimatyczna, wyżywienie w/g programu + woda do obiadu, pilot / przewodnik, ubezpieczenie KL 20.000 euro, NNW 20.000 zł, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG).

DODATKOWO PŁATNE: opłaty rezerwacyjne, słuchawki audioguide 30 zł, bilety wstępu + lokalni przewodnicy 35 euro / os. Płatne obligatoryjnie Pilotowi. Opieka duchowa Ks. Artur Masłej Tel. 602 452 589 oraz inni Księża uczestniczący w pielgrzymce – Msze Święte. Współorganizator B.P. Variustur – Bogdan Uhryn Tel. 691 497 707
                       Proszę o zabranie strojów kąpielowych. Planowane „wisienki na torcie ….”

Harmonogram wpłat:
I wpłata 500 zł do dnia 28.02.2019
II wpłata 1 000 zł do dnia 30.04.2019
III wpłata 1 090 zł do dnia 30.06.2019

Pielgrzymka do Medjugorie
Serbia – Macedonia – Albania – Czarnogóra – Bośnia i Hercegowina

Pielgrzymka do Medjugorie – Miejsca Objawień Matki Boskiej
Miejsca Urodzenia Św. Matki Teresy z Kalkuty
Miejsca Urodzenia Św. Klemensa z Ochrydy
Pielgrzymki

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.