Wycieczka w najwyższy po Alpach masyw Europy – Sierra Nevada, z najwyższyn szczytem Mulhacen 3481 m n.p.m.W programie połączono spektakularne wycieczki górskie, klimat hiszpańskich schronisk, nadmorskie kurorty, wędrówkę na „koniec Europy” – Gibraltal i niezwykłe miasta Hiszpańskiej Andaluzji: Kadyks, Granada, Sevilla, Cordoba, Ronda

Góry Betyckie – Sierra Nevada i najwyższy szczyt Mulhacen oraz niezwykłe skarby Andaluzji.

1 DZIEŃ Wyjazd z kraju . Nocny przejazd do Włoch.

2 DZIEŃ Port w Genui lub Livorno – Barcelona
Przyjazd do portu w Genui lub w Livorno. Zaokrętowanie na prom. Rejs do Barcelony.

3 DZIEŃ Barcelona – Grenada
Wyokrętowanie z promu w Barcelonie w godzinach porannych. Przejazd przez miasta Tarragona i Valencia w okolice Grenady. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ Grenada – góry Sierra Nevada
Śniadanie. Przejazd do Grenady. Zwiedzanie miasta: zabytkowe centrum miasta, Alcaiceria, gotycka katedra z kaplicą królewską, budowle Maurów w obrębie Alhambry, pałace Nasrydów. Zwiedzanie Albayzin, najstarszej dzielnicy Grenady wpisanej na listę UNESCO, położonej na wzgórzach. Panorama masywu Sierra Nevada z najwyższym szczytem Mulhacen 3482 m n.p.m. Powrót do hotelu na obiadokolację. Po kolacji zapraszamy na pełny hiszpańskich rytmów i wina wieczór Flamenco.

5 DZIEŃ Góry Betyckie – Sierra Nevada.
Przejazd do Capileira. Przejście do schroniska  Refugio Poqueira (2500 m n.p.m.).Obiadokolacja i nocleg w schronisku.

Osobom nie wychodzącym w góry, proponujemy odpoczynek nad morzem.

6 DZIEŃ Sierra Nevada,Refugio Poqueira – Mulhacen – Refugio Poqueira
Wejście na najwyższy szczyt Sierra Nevada Mulhacen 3481 m n.p.m. Powrót do schroniska.

7 DZIEŃ Sierra Nevada, Refugio Poqueira – Veleta
Wejście na drugi co do wysokości szczyt Gór Batyckich Pico de Veleta lub inny szlak w obrębie masywu – wybór uzależniony jest od warunków atmosferycznych.Zejście do Solynieve. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 DZIEŃ Grenada – Kordoba – Sevilla
Śniadanie. Wyjazd do Kordoby. Zwiedzanie średniowiecznej starówki oraz zabytków: Mezquita -Wielki Meczet z poczatków VIII wieku, Alcazar de los Reyes Cristianos, pałac – twierdza Alfonsa XI, Puente Romano,rzymski most na Gwadalkiwirze.Przejazd do Sewilli. Zwiedzanie: Park Marii Luizy i Plaza Espana, dzielnica Arenal nad brzegami Gwadalkiwir, La Maestranza – najsłynniejsza w Hiszpanii arena corridy, Promenada Krzysztofa Kolumba, Złota Wieża z czasów mauryjskich. Przejazd do hotelu na nocleg i obiadokolacje.

9 DZIEŃ Sevilla – Kadyks
Śniadanie. Zwiedzanie Sevilli: największa w Europie katedra gotycka z wieżą Giralda.Wyjazd do Kadyksu, największego niegdyś portu Hiszpanii. Zwiedzanie: stary port, fortyfikacje brzegowe, nadmorskie aleje, stare miasto i katedra. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

10 DZIEŃ Gibraltar
Śniadanie. Przejazd przez Parque Natural Los Alcornocales na półwysep Gibraltar, enklawę imperium brytyjskiego na Płw. Iberyjskim. Wjazd na Punta Europa z widokiem na Afrykę, wjazd na Skałę Gibraltarską, wejście do Jaskini Świętego Michała i zjazd do miasta. Wizyta na Main Street, w strefie handlu wolnocłowego. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

11 DZIEŃ Ronda i park ochrony przyrody Parque Natural de las Nieves.
Przejazd do Rondy – miasta położonego po obu stronach El Tajo – wąwozu rzeki Guadalevin. Zwiedzanie m.in  niezwykłego mostu Puente Nuero, kościoła i starego miasta.Wieczorem wyjazd do Barcelony- przejazd nocny.

12 DZIEŃ Przyjazd do Barcelony w bardzo wczesnych godzinach porannych.
Krótkie zwiedzanie starówki w Barcelonie.Wypłynięcie z Barcelony w rejs powrotny do Włoch

13 DZIEŃ Przypłynięcie do portu we Włoszech w godzinach popołudniowych.
Wyjazd z Genui lub Livorno do Polski.

14 DZIEŃ Przyjazd do kraju

ŚWIADCZENIA
przejazd autokarem (klimatyzacja, barek, video, wc) lub bus, rejs promem z Genui do Barcelony i powrót z Barcelony do Genui (kabiny 4-osobowe klasy turystycznej), 6 noclegów w hotelach, 2 noclegi w schronisku, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, realizację program turystycznego z polskiem pilotem oraz przewodnik miedzynarodowy UIMLA w górach, ubezpieczenie  (NNW, KL i bagaż).

DODATKOWO PŁATNE : biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, ok. 130 EUR

Wyślij ofertę do znajomych!