Kategoria: Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Bułgaria
Transport: Autokar

1 Dzień – wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy, Słowację, Węgry. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg tranzytowy na terenie Węgier.

 

2 Dzień -przejazd przez Serbię, Bułgarię. Przyjazd do miejscowości Słoneczny Brzeg w okolicach godziny 19:00, zakwaterowanie. Zebranie organizacyjne oraz zapisy na wycieczki fakultatywne. wczasy dla seniorów w Słonecznym Brzegu oraz wycieczki fakultatywne.

 

2-13 Dzień – Śniadanie w godzinach porannych, obiadokolacja w godzinach wieczornych. Podczas pobytu wycieczka do Nesebaru oraz zajęcia Nordic Walking.

 

13 Dzień – Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez Bułgarię, Serbię i Węgry. Wieczorem przyjazd na nocleg tranzytowy.

 

14 Dzień – Po śniadaniu wyjazd do Polski. Przejazd przez Węgry, Słowację, Czechy.

Świadczenia

zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,
11 noclegów w Bułgarii,
11 śniadań, 10 obiadów, 10 kolacji i prowiant na drogę,
2 noclegi tranzytowe ze śniadaniami na terenie Węgier,
wycieczka do Nesebaru (bilety wstępu opłacane są we własnym zakresie),
zajęcia Nordic Walking z instruktorem (należy posiadać własne kijki),
transport autokarem klasy LUX (barek, klimatyzacja, DVD, toaleta),
opieka pilota na miejscu.

Dodatkowo płatne
 ubezpieczenie KL, NW: 80 pln/os.,
opłata lokalna: 12 euro/os
napoje do obiadokolacji

Wycieczki fakultatywne

UWAGA:

podane ceny są orientacyjne i nie obejmują opłat za bilety wstępu
wycieczka odbywa się przy określonej liczbie osób

 

Istambuł 2-dniowy – wycieczka do dawnego Konstantynopola. W programie zwiedzania miasta m.in.: Błękitny Meczet, Hipodrom, pałac sułtanów Top Kapi (pierwszy dziedziniec); możliwość skosztowania tradycyjnej tureckiej kuchni, zobaczenia pokazu tańca brzucha oraz występu zespołów folklorystycznych, a także zrobienia zakupów na Wielkim Bazarze, czy rejsu statkiem po Bosforze.
W cenie nocleg w hotelu*** w okolicach historycznego centrum Stambułu, obiad i śniadanie.
Cena: 95 euro/osobę +(wiza turecka 15 euro)

Istambuł 1-dniowy – drugi wariant wycieczki do dawnej stolicy Cesarstwa Bizantyjskiego. W programie: zwiedzanie miasta – Błękitny Meczet, Hipodrom, pierwsze wrota pałacu cesarskiego Top Kapi, Hagia Sofia, Wielki Bazar. W trakcie zwiedzania istnieje możliwość odbycia rejsu po bosforze (około 20 eurp). Cena obejmuje śnidanie i obiad.
Cena: 65 euro/osobę +(wiza turecka 15 euro)

 

Sozopol, Ropotamo, Burgas/Pomorie – jedno z najstarszych i najbardziej magicznych miasteczek na bułgarskim wybrzeżu. Dawna Apollonia-miasto założone w 610r. p.n.e. przez Greków z Miletu. Ustronie artystów i marzycieli, odrodzeniowy zabytek nadmorski. Zwiedzanie pozostałości budowli greckich, rzymskich i bizantyjskich oraz murów obronnych miasta bułgarskiego. Słynne sozopolskie domy (pomniki architektury okresu odrodzenia), zabytkowe cerkwie i kaplice, brukowane uliczki oraz port, które przyciągają Turystów z całego świata. ZWIEDZANIE MIASTA Ropotamo – jedna z najpiękniejszych rzek na południu Bułgarii, zwana „bułgarską Amazonką”. Rzeka położona w parku krajobrazowym o tej samej nazwie. W jej okolicach znajduje się rezerwat ptactwa wodnego oraz żółwi. REJS ŁODZIĄ motorową W drodze powrotnej (w zależności od wybranej opcji) zwiedzanie Burgas lub Pomorie. Burgas – jedno z większych miast Bułgarii, druga nadmorska stolica. Miasto portowe z centrami handlowymi, starówką oraz rozległym parkiem nadmorskim. Pomorie – nieduże miasteczko słynące z tradycji winiarskich. Nadmorski kurort z zabytkową starówką, prawosławnym klasztorem, trackim grobowcem z początku n.e. oraz okolicznymi solankami.
Cena: 36 euro/osobę

 

Warna – to drugie co do wielkości miasto Bułgarii, zwane jej letnią stolicą. Największy w kraju port, starówka, park nadmorski, delfinarium, centra handlowe, niepowtarzalna architektura. Program wycieczki obejmuje czas wolny w mieście oraz pokazy popisów delfinów – jedych z najinteligentniejszych zwierząt świata, które spotkac mozna również w północnych wodach Morza Czarnego. Ponadto zwiedzanie pobliskiego klasztoru Aładża – zespołu średniowiecznych cel klasztornych i cerkwi wykutych w skałach.
Cena: 45 euro/osobę

 

Bułgarski wieczór – udajemy się do odległej o 30 km od Słonecznego Brzegu wsi położonej na wzgórzach Starej Płaniny. Tam, w urządzonej w stylu ludowym restauracji, odbywa się wieczór bułgarski. Program folklorystyczny zawiera między innymi pokaz tańców w wykonaniu kilkunastoosobowego zespołu artystów. Występy kończy wspólny z Turystami korowód bałkańskiego tańca – zwany horo. Gwoździem programu jest taniec nestinarski czyli pokaz na rozżarzonych węglach wyko-nywany przez wprowadzających się w trans tancerzy. Turyści mają możliwość ulepienia własnoręcznie glinianych naczyń, przymierzenia tradycyjnych bułgarskich strojów ludowych. W cenie wino z beczek bez ograniczeń. Potrawy kuchni bułgarskiej serwowane podczas imprezy to sałata szopska oraz zupa grochowa z ziołami jako przystawka, smażone ziemniaki, nadenica (kiełbasa) i pyrżoła (kotlet schabowy) jako danie główne oraz deser. Do tego obowiązkowy kieliszek rakiji, biały miękki chleb i warzywa.

UWAGA wino przeznaczone dla osób powyżej 18 roku życia. Obozowicze zamiast wina dostają regionalne napoje BEZALKOHOLOWE.
Cena: 25 euro/osobę (wino w cenie)

Aquapark – najpopularniejsze miejsce rozrywki wodnej w Bułgarii.
Cena: 17 euro/osoba/dzień
Cena: 12 euro/osoba/1/2 dnia

Neseber – zwiedzanie z przewodnikiem. Wyprawa do miasta-muzeum, pomnika kultury, jednego z dziewięciu obiektów w Bułgarii znajdujących się na liście UNESCO. Neseber położony jest na niewielkim półwyspie połączonym z lądem jedynie wąskim przesmykiem. Założony został prawie 3 tys. lat temu. Uwagę Turystów przyciągają przede wszystkim zabytkowe świątynie. Do najstarszych z nich należy Stara Metropolia w centrum miasta pochodząca z VI w. Ponadto w Neseberze praktycznie na każdym kroku można odkryć pozostałości po dawnych cywilizacjach zamieszkujących niegdyś miasto – termy rzymskie, amfiteatr, resztki greckich kolumn i bloków kamiennych, mury obronne i cerkwie, łaźnie tureckie, odrodzeniowe domy i uliczki. Dla neseberskiego stylu architektonicznego charakterystyczne są poprzeczne, przemienne pasy z białego kamienia, czerwonej cegły rzymskiej i zaprawy murarskiej oraz sielankowe, drewniane nadbudowania budynków mieszkalnych. Neseber to niezwykle romantyczne miasto z wielowiekową historią.
Cena: około 15 euro/osobę
(dokładna cena podawana jest na miejscu przez pilota , rezydenta)

Wyślij ofertę do znajomych!