Kategoria: Sylwester
Kierunek wyjazdu: Rosja
Transport: Autokar

DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przejazd do Kowna, zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta na Litwie: zamek, kościół św. Jerzego, Plac Ratuszowy, Dom Perkuna, kościół Witolda, katedra kowieńska. Przejazd do hotelu w Rydze, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 2:
Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Rygi z przewodnikiem m.in.: stare miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, kościół św. Jakuba, kościół św. Piotra, budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, Mała i Wielka Gildia Kupiecka, katedra luterańska. Wyjazd w kierunku Rosji. Po drodze postój w Pskowie, w którym zobaczymy m.in.: Kreml oraz cerkiew św. Trójcy. Obiadokolacja. Przejazd do Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
DZIEŃ 3:
Śniadanie. Zwiedzanie miasta, m.in.: Pałacu Zimowego z jednym z największych na świecie artystycznych i kulturalno-historycznych muzeów Ermitażem, krążownik Aurora (z zewnątrz) – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza) – unikalny pomnik architektury. Newski Prospekt – główna arteria miasta, katedra Kazańska, Sobór Zmartwychwstania Pańskiego, Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla miasta) z Soborem św. Piotra i Pawła (miejsce spoczynku rosyjskich carów). Lunch. Powrót do hotelu. Przygotowanie do całonocnego balu sylwestrowego, który odbędzie się w hotelu: wspaniały program, bogate menu, nielimitowane drinki!!! Dla chętnych wyjście na przywitanie Nowego Roku w centrum Petersburga gdzie odbywają się huczne zabawy i koncerty. Powrót na nocleg do hotelu.
DZIEŃ 4:
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I – jednego z najwspanialszych kompleksów pałacowo-parkowych na świecie. Krótkie zwiedzanie Parku Dolnego – „Rosyjskiego Wersalu”. Przejazd do Carskiego Sioła – unikatowego zespołu pałacowo-parkowego. Zwiedzanie pałacu Katarzyny Wielkiej wraz z  Bursztynową Komnatą oraz Wielką Salą Tronową. Powrót do Petersburga. Obiadokolacja. Czas wolny. Dla chętnych program (fakultatywnie) – wieczór folklorystyczny w Pałacu Mikołajewskim: rosyjskie pieśni i tańce ludowe oraz „bufet rosyjski” z kawiorem, szampanem i wódką. Powrót do hotelu, nocleg.
DZIEŃ 5:
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Sankt Petersburga komunikacją miejską, m.in.: cerkiew i klasztor Smolny, Teatr Mariński, zabudowania Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Admiralicja, budynek Sztabu Generalnego, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Plac Sztuki, pomnik Puszkina. W godzinach popołudniowych wyjazd do kraju. Nocny przejazd przez Rosję i Łotwę w kierunku Litwy.
DZIEŃ 6:
Przyjazd do Polski w godzinach przedpołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

DOPŁATY:
Dopłata do pokoju 1-osobowego    300 zł
Dopłata do balu sylwestrowego    650 zł
Dopłata do udziału w wieczorku folklorystycznym    150 zł

CENA IMPREZY OBEJMUJE:
– przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek)
– 1 nocleg w Rydze w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką
– 3 noclegi w Sankt Petersburgu w hotelu Holiday Inn Moskovskie Vorota****
– 4 śniadania (bufet), 1 lunch i 3 obiadokolacje (serwowane)
– program turystyczny
– opiekę pilota
– ubezpieczenie Signal Iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż podróżny 1.000 PLN)
   
CENA IMPREZY NIE OBEJMUJE:
– kosztu wizy rosyjskiej 320 zł
– biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów lokalnych przewodników, biletów komunikacji miejskiej, zestawu słuchawkowego Tour-Guide. Koszt pakietu świadczeń ok. 150 EUR płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki
– balu sylwestrowego

WIZY:
20 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do PBP Olsztyn dokumenty niezbędne do uzyskania wizy: 1) wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy; 2) zdjęcie biometryczne, wymiar 3,5 x 4,5 cm, nie starsze, niż 6 miesięcy; 3) paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony.

 

Wyślij ofertę do znajomych!