1.DZIEŃ
wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Szawle,  zwiedzimy Górę Krzyży, gdzie na niewielkim wzniesieniu stoi kilkanaście tysięcy krzyży, przyniesionych przez pielgrzymów z całej Litwy a nawet z całego świata. W 1993 roku papież Jan Paweł II, podczas pielgrzymki na Litwę, w tym magicznym miejscu celebrował mszę świętą. Przejazd na zakwaterowanie do Rygi, obiad w porze kolacji, nocleg

2.DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Zwiedzanie Rygi, która wita turystów najwyższą konstrukcją w mieście – wieżą telewizyjną, mającą 368,5 m wys. Zwiedzanie miasta. Spacer podczas którego zobaczymy Stare Miasto: pomnik Strzelców Łotewskich, Dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, wejście do kościoła św. Piotra oraz wieżę. Zamek, mury obronne. Zwiedzanie Katedry, uważanej za największy kościół w krajach nadbałtyckich. Budowę rozpoczęto w 1211 r. Dalej przejście  przy budynku parlamentu, zespole średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia. Mała i Wielka Gildia Kupiecka. Jadąc przez miasto zobaczymy Pałac Kultury i Nauki. Przyjazd na zakwaterowanie do Tallina, obiad w porze kolacji, wieczorny indywidualny spacer w celu obserwacji zjawiska „Białych Nocy” – absolutna ciemność, przy bezchmurnym niebie, prawie nie zapada. Nocleg.

3.DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Tallin, zwiedzanie miasta. Górne i Dolne Stare Miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy Zamek Toompea – wzniesiony przez zakon Kawalerów Mieczowych w II poł. XIV w. Następnie zwiedzimy Sobór Aleksandra Newskiego Zobaczymy piękną panorama miasta z tarasu widokowego, dwie średniowieczne wieże: „Długi Herman” i „Gruba Małgorzata” na której umieszczono pamiątkową tablicę upamiętniającą brawurową akcję ORP Orzeł, dwie ulice – tzw.; Długa i Krótka noga, Ratusz Miejski, czas wolny, / proponujemy degustację lokalnych piw w kultowej restauracji – płatne indywidualnie /. Wielka Gildia Kupiecka, Dom Bractwa Czarnogłowych. Kadrioru park – rozległy, francuski park założony na żądanie Piotra I, jako jedna z jego letnich rezydencji. Zobaczymy kompleks wybudowany z okazji olimpiady w 1980 roku. Przy drodze do Pirity widnieje pomnik „wyzwolenia” Estonii przez Armię Radziecką w 1944 r., obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie /suchy prowiant /. Wyjazd autokarem na całodniową wycieczkę do Helsinek, rejs promem.Helsinki, popłynięcie tramwajem morskim na wyspy oraz zwiedzanie fortecy Suomenlinn. Jest to twierdza wybudowana przez Szwedów w 1748 roku, aby chronić miasto przed atakiem z morza. Tę zabytkową fortecę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO, wzniesiono na kilku ciasno zgrupowanych wysepkach. Przejazd autokarem na następnie spacer po Starym Mieście, gdzie zobaczymy: m.in.: Pałac Prezydencki, Plac Senacki, Pałac Rządowy, budynek Parlamentu, katedrę luterańską, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, sobór Uspieński, pomniki: Jana Sibeliusa i Aleksandra II. Obiad w formie bufetu / przystawki, zupa, II dania, wszystko na maksa /. Powrót promem do Tallina, przejazd do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Pałangi, obiad w porze kolacji, indywidualny wieczorny nadmorski spacer, nocleg

6. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Pałanga, to najbardziej znane na Litwie uzdrowisko, malowniczo położone nad Morzem Bałtyckim. Szerokie plaże i wyjątkowo czysta woda  w morzu, molo, sanatoria, kasyno przyciągają do Palangi kuracjuszy i turystów z całej Europy. Pałac Tyszkiewiczów z Galerią Bursztynu, ogród botaniczny. Przejazd do Kłajpedy . Przeprawa promowa do Smiltyne, spacer bulwarem, gdzie w oddali zobaczymy obiekty największego portu Litwy wzdłuż rzeki Dangi do oceanarium, pokaz tresury delfinów. Jest to jedyne delfinarium nad wschodnim Bałtykiem. Przyjazd w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
– autokar, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar , bus lub minibus
– zakwaterowanie w hotelu 3*, pok. 2, 3- osobowe
– wyżywienie wg programu
– pilot,
– lokalni przewodnicy
– ubezpieczenie KL 10.000 euro, NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE:
– bilety wstępu 35 euro / os

Wyślij ofertę do znajomych!