Szwajcaria – Davos Narty i snowboard Zimowe szaleństwo w światowym kurorcie

/Szwajcaria – Davos Narty i snowboard Zimowe szaleństwo w światowym kurorcie
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Szwajcaria – Davos Narty i snowboard Zimowe szaleństwo w światowym kurorcie

2019-03-27T11:41:43+00:00
Ilość dni: 9 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Gryzonia – tutaj marzenia o zimowym wypoczynku stają się rzeczywistością. Cudowna, górska sceneria, czarodziejskie krajobrazy, trasy jak z marzeń – to wszystko czeka na Państwa w miejscu, gdzie zima wciąż zaskakuje swoją różnorodnością. Wznoszące się ku niebu szczyty, bogata oferta sportowa, alpejska gastronomia i życzliwi mieszkańcy to obraz rejonu wypoczynkowego Gryzonii. Davos – gościnna i pełna uroku miejscowość w tym regionie Szwajcarii słynie z odbywającego się tu corocznie światowego szczytu gospodarczego i uchodzi za miejsce spotkań elit. To najwyżej położone miasto Europy (1.560 m n.p.m.) jest prawdziwą metropolią sportów zimowych, każdego roku pełną narciarzy chcących spędzić urlop w tak renomowanym miejscu. Davos – Klosters – to jeden z najbardziej lubianych regionów zimowych w Europie, który dzięki unikalnemu klimatowi gwarantuje doskonałe warunki narciarskie od listopada do kwietnia. Jeżeli jesteś ambitnym narciarzem lub snowboardzistą, w magicznych górach Davos – Klosters każdy dzień wyda Ci się za krótki! Region sportów zimowych Davos – Klosters obejmuje 5 terenów narciarskich: Parsenn – Gotschna, Jakobshorn, Pischa, Madrisa i Rinerhorn. Na wysokościach do 2.844 m n.p.m. znajdą Państwo ponad 300 km perfekcyjnie przygotowanych nartostrad o różnych stopniach trudności. Do miejscowej oferty zaliczyć trzeba również trasy do zjazdów saneczkowych, fun parki oraz trasy do narciarstwa biegowego.

1. DZIEŃ
Wyjazd z  miejsca zbiórki Polski w godzinach nocnych
Przejazd autokarem , busem lub minibusem  do Szwajcarii.
2. DZIEŃ  Jakobshorn
Na ten dzień zaplanowaliśmy położony w pobliżu ośrodek narciarski Jakobshorn. Wyciąg z Davos Platz zabierze Państwa na sam szczyt (2.590 m n.p.m.), skąd rozpościera się wspaniały widok na trzytysięczniki Flüela Wisshorn (3.085 m n.p.m.) czy Flüela Schwarzhorn (3.146 m n.p.m.).
Jakobshorn jest odpowiednim miejscem dla fanów sportu na różnym poziomie zaawansowania. Czeka tu łącznie 61 km tras zjazdowych obsługiwanych przez 11 wyciągów. Liczne łatwe i średnio trudne stoki doskonale nadają się dla początkujących narciarzy oraz do rodzinnych zjazdów. Wymagającym polecamy czarne trasy, a szczególnie najtrudniejszy zjazd północny z Jakobshorn o długości 3,5 km. Jakobshorn przyciąga także fanów snowboardu – fun park Powerade i szaleństwa na monsterpipe o długości 120 m gwarantują pierwszorzędną zabawę.
Emocje, sport i wypoczynek – dobry nastrój dopisze z pewnością!  Nocna jazda na sankach Wszystkich, dla których narciarski dzień był za krótki, zapraszamy na nocną jazdę na sankach na torze w Schatzalp – Davos Plaz. Warto poczuć ten szczególny nastrój i doskonałą atmosferę, które panują wieczorem na oświetlonych stokach i przyciągają wiele osób. Na miłośników saneczkowania pod gwiazdami czeka szalony zjazd po szybkim torze o długości 2,8 km. Po drodze czeka na Państwa 18 ostrych zakrętów, które prowadzą przez zalesione tereny Schatzalp aż do Davos Platz. Jazda przy świetle jupiterów z pewnością dostarczy wielu wrażeń!
3. DZIEŃ  Parsenn
Zapraszamy na trasy ośrodka Parsenn, uważane przez wielu narciarzy za jedne z najpiękniejszych w całych Alpach. Nad ośrodkiem góruje szczyt Weissfluhgipfel (2.844 m n.p.m.), z restauracją oferującą imponujący widok na otaczające góry.
Jazdę na nartach w tym ośrodku rozpoczniemy w Davos Dorf. Pośród wyjątkowego krajobrazu do Państwa dyspozycji jest ok. 60 km profesjonalnie przygotowanych tras zjazdowych wraz z nowoczesnymi urządzeniami transportowymi. Znakomite warunki śniegowe zadowolą wszystkich miłośników nart i snowboardu. W narciarskiej ofercie tego ośrodka wyróżnia się wspaniała 12 – kilometrowa trasa rozpoczynająca się na szczycie Weissfluhjoch (2.662 m n.p.m.) i kończąca się w Küblis. Na trasie Dorftälli znajdą Państwo także odcinek z pomiarem prędkości.
Dla wzmocnienia sił warto zatrzymać się w jednej z przytulnych, górskich restauracji i zasmakować w specjałach tutejszej kuchni.   Loty paralotnią
Oto nasza propozycja dla odważnych i najbardziej wymagających – tego dnia w ośrodku Parsenn – Gotschna istnieje możliwość skorzystania z lotu paralotnią. Loty odbywają się w tandemie z profesjonalnym instruktorem, przed startem odbywa się krótkie przeszkolenie z podstawowych zasad bezpieczeństwa. Startują Państwo ze zbocza Parsenn Höhenweg, a następnie szybują pośród górskich krajobrazów. Bezkresna wolność w przestrzeni, szybowanie ponad majestatycznymi górami, zapierające dech w piersiach widoki i lądowanie na białym puchu – niezapomniane przeżycia gwarantowane! Dodatkowo można zamówić nagranie filmu podczas lotu, co będzie doskonałą pamiątką z tej niezwykłej przygody.
4. DZIEŃ  Gotschna
Dzisiejszy dzień przeznaczamy na tereny narciarskie Gotschna, a przygodę z tutejszymi trasami rozpoczynamy w Klosters.
Szerokie, precyzyjnie przygotowane trasy zapraszają miłośników sportów zimowych – ich różnorodność zadowoli zarówno profesjonalistów, jak również narciarzy doskonalących swoje umiejętności oraz rodziny z dziećmi.
Dużą atrakcją ośrodka jest tor saneczkowy przy stacji pośredniej Gotschnaboden. Na wysokości 1.779 m n.p.m. rozpoczyna się bardzo szybki, 3,5 – kilometrowy zjazd aż do Klosters. To świetna zabawa, która w każdym obudzi dziecko.
Dla spragnionych mocnych wrażeń i chcących podziwiać z wysokości majestatyczne piękno ośnieżonych górskich szczytów czekają loty paralotnią ze stacji Gotschnagrat (2.285 m n.p.m.)
Dodatkowo ośrodek Gotschna połączony jest trasami i wyciągami z ośrodkiem Parsenn, co umożliwia zorganizowanie dłuższej, całodziennej narciarskiej wycieczki.
5. DZIEŃ  Rinerhorn
Dziś odwiedzą Państwo popularny i lubiany ośrodek sportów zimowych Rinerhorn, który zaskakuje różnorodnością oferty. Naszym punktem startowym będzie Glaris. Zarówno początkujący jak i zaawansowani narciarze znajdą tu odpowiednie dla siebie warunki do szusowania – do wyboru jest 32 km tras zjazdowych. Ofertę ośrodka uzupełnia atrakcja dla miłośników mocnych wrażeń – lubiącym szybkie zjazdy na sankach polecamy 3,5 – kilometrowy tor saneczkowy rozpoczynający się przy górnej stacji gondoli na wysokości 2.053 m n.p.m. Na miejscu mogą Państwo wypożyczyć sanki. Trasa pełna jest ostrych zakrętów i zapewnia świetną zabawę.  wieczorem: Kulig Nasza propozycja na dzisiejszy wieczór to doskonała forma odpoczynku po intensywnym dniu na stoku – przy zebraniu się co najmniej 7 osób w grupie zapraszamy Państwa na nastrojowy kulig w zimowej scenerii gór Davos – Klosters. Trasa przejażdżki poprowadzi Państwa przez najbardziej urokliwe miejsca w okolicy. Rozgwieżdżone, nocne niebo i wyjątkowa atmosfera zimowego wieczoru sprzyjają relaksowi i wyciszeniu. Na trasie przejażdżki poczęstujemy Państwa grzanym winem.
 6. DZIEŃ Pischa
Nasza propozycja na ten dzień to tereny narciarskie Pischa. Jazdę w tym miejscu rozpoczniemy ze stacji Dörfji.
Fachowo przygotowane nartostrady i doskonałe warunki śniegowe pozwolą w pełni odkrywać uroki zimy. Na entuzjastów snowboardu czeka atrakcyjnie wyposażony funpark przy wyciągu Mitteltälli. Pischa to także raj dla amatorów zjazdów w głębokim śniegu poza trasami.   wieczorem: Lodowisko Wszystkich spragnionych urozmaiconej oferty sportowej zapraszamy na wieczorną jazdę na łyżwach na krytym lodowisku w Davos. Mogą tu Państwo pojeździć zarówno rekreacyjnie jak i potrenować łyżwiarstwo szybkie wokół tafli. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew.
7. DZIEŃ  Madrisa
Słoneczny i przyjazny rodzinom ośrodek narciarski Madrisa zapewnia zimowym gościom udany wypoczynek w przepięknej scenerii. Jako stację początkową proponujemy Klosters Dorf.
Nowoczesne wyciągi wywożą narciarzy na wysokości do 2.602 m n.p.m. Dla narciarzy doskonalących swoje umiejętności region ten oferuje szerokie, łagodne trasy. Natomiast profesjonaliści mogą sprawdzić się na czarnych trasach, w tym na wymagającej trasie FIS ze stacji Schaffürggli (2.394 m n.p.m.) do Madrisy (1.887 m n.p.m.).
 8. DZIEŃ
Wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych. Jazda na nartach Wyjazd ze Szwajcarii.
9. DZIEŃ
Przyjazd do Polski do miejsca zbiórki
Program, a zwłaszcza kolejność jego realizacji, może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i narciarskich w poszczególnych ośrodkach, a także warunków drogowych. Szczególnie w terminach na początku i na końcu sezonu niektóre trasy lub wyciągi mogą być nieczynne ze względu na warunki atmosferyczne.
Wszystkie atrakcje dodatkowe są realizowane wyłącznie w opcji dojazdu autokarowego i dojazdu własnego z transferami oraz zależą od godzin otwarcia, liczby chętnych, warunków pogodowych i aktualnej dostępności.
Basen oraz centrum odnowy biologicznej Wellnessbad Eau-la-la
przy Centrum Kongresowym Davos
Codziennie od poniedziałku do czwartku po obiadokolacji istnieje możliwość wyjazdu do Wellnessbad Eau – la – la w Davosobę Są to dwa baseny połączone z centrum odnowy biologicznej. Obiekt znajduje się w odległości ok. 10 min jazdy autokarem od hotelu.
Do oferty kompleksu zaliczają się 2 baseny – jeden kryty o długości 25 metrów oraz drugi, podświetlany basen na zewnątrz, wyposażony w bicze i kaskady. Szczególną atrakcją dla wszystkich amatorów prędkości jest 80-metrowa zjeżdżalnia z efektami świetlnymi i dźwiękowymi wewnątrz. Dla najmłodszych przygotowano osobny mały brodzik do zabawy.
Na dwóch wyższych piętrach urządzono centrum odnowy biologicznej, gdzie można zrelaksować się w saunie fińskiej lub w łaźni, odpocząć na leżaku w przeszklonym pomieszczeniu relaksacyjnym z widokiem na góry lub skorzystać z jacuzzi na dachu budynku mając nad głową niebo i księżyc. Do oferty wellness należą również solarium oraz specjalistyczne masaże, dostępne za dodatkową opłatą.
Kompleks Eau – la – la to prawdziwa oaza dla wszystkich spragnionych dodatkowych atrakcji po nartach oraz chcących zadbać o ciało i duszę.

ZAKWATEROWANIE :
Davos: hotel – standard ***
Trzygwiazdkowy hotel bardzo korzystnie zlokalizowany w spokojnym i cichym miejscu, a jednocześnie zaledwie kilka minut od ścisłego centrum Davos – Platz z licznymi sklepami i atrakcyjną ofertą rozrywkową.
Niedaleko hotelu znajduje się kolejka Brämabüel –
Jakobshornbahn i Schatzalpbahn.
Do dyspozycji gości hotel oddaje przestronne, wygodne pokoje, część pokoi z balkonami, wszystkie wyposażone są w TV, telefon, radio, lodówkę, sejf, stolik oraz kanapę. Każdy pokój posiada własną łazienkę z wanną i suszarką do włosów.
Elegancka, hotelowa restauracja serwuje smaczne śniadania w formie bufetu. Ciepłe potrawy takie jak gotowane jajka, czy jajka sadzone są dodatkowo płatne. 4-daniowa obiadokolacja składa się z przystawki, zupy, dania głównego (wybór z dwóch propozycji) oraz deseru. Dla wegetarian dostępny jest osobny bufet wegetariański.
Jako urozmaicenie posiłków raz w tygodniu hotel proponuje wieczór fondue – do wyboru wersja serowa lub mięsna oraz wieczór farmerski, podczas którego skosztują Państwo smakołyków typowych dla lokalnej kuchni.
Po całodniowym szaleństwie na stokach hotel oferuje gościom rozmaite formy relaksu. Bezpłatnie mogą Państwo korzystać z hotelowego basenu czynnego do godziny 19.00 oraz z tenisa stołowego. Z atrakcji dodatkowo płatnych dostępne są dwie sauny – jedna większa, druga bardziej kameralna oraz dwa boiska do squash’a. Ofertę wellness uzupełniają masaże lecznicze.
W lobby przy recepcji udostępnione jest bezpłatne stanowisko z Internetem, czynne całą dobę. W obrębie recepcji można też odpłatnie korzystać z Internetu bezprzewodowego, podłączając się z własnym laptopem. W hotelowym barze zamówią Państwo zarówno rozmaite drinki i napoje, jak również drobne przekąski. Sprzęt narciarski goście przechowują w specjalnie wydzielonych szafkach w podziemiach hotelu – dla bezpieczeństwa każdy pokój ma swój kluczyk do jednej szafki.
Dogodna lokalizacja obiektu oraz miła i sprawna obsługa są niewątpliwymi atutami tego hotelu, który stwarza doskonałe warunki do zimowego wypoczynku. 

TRANSPORT :
Przejazd odbędzie się 9 osobowym, klimatyzowanym minibusem wraz z bagażnikem dachowym na narty (7- 8 osób + kierowca / pilot ), bus lub autokar

ŚWIADCZENIA :
7 noclegów w pokoju 2-osobowym z łazienką
wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
6-dniowy karnet na region narciarski Davos – Klosters, ważny we wszystkich ośrodkach wymienionych w ofercie: Jakobshorn, Parsenn, Gotschna, Rinerhorn, Pischa, Madrisa
transport  minibusem , busem + transfery, komfortowy autokar (barek, WC, klimatyzacja)
transport autokarem oraz dojazdu minibusem , busem z transferami: codzienne transfery na stoki – przejazdy autokarem, busem lub minibusem  na miejscu
korzystanie z basenu w hotelu
korzystanie ze stanowiska z dostępem do Internetu w hotelu
opiekę pilota
ubezpieczenie KL i  NNW
DODATKOWO PŁATNE :
taksę klimatyczną
ubezpieczenie  Ski
kaucji zwrotnej za skipass – 5 CHF / osobę
napoi do obiadokolacji
Dopłata do pokoju jednoosobowego – 500 zł
korzystanie z sauny w hotelu: 10 CHF / jednorazowe wejście, 35 CHF / abonament tygodniowy
squash w hotelu: 10 CHF za 30 min. gry
wstęp na basen Wellnessbad Eau-la-la przy Centrum Kongresowym Davos: ok. 10 CHF/ osobę
wstęp na basen oraz centrum odnowy biologicznej Wellnessbad Eau-la-la przy Centrum Kongresowym Davos: ok. 27 CHF / osobę
nocna jazda na sankach w Schatzalp – Davos – wjazd wyciągiem i wypożyczenie sanek: ok. 19 CHF / osobę
lot paralotnią w tandemie: ok. 150 CHF / osobę
kulig z grzanym winem: 32 CHF / osobę
wypożyczenie łyżew na lodowisku w Davos: 7 CHF / osobę

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.