TATRZAŃSKA ŁOMNICA

Tatrzańska Łomnica – miejscowość u podnóża Tatr Wysokich na Słowacji. Jedna z większych podtatrzańskich osad, położona około 6 km na wschód od Starego Smokowca, u stóp Łomnicy.

Region Łomnicy można podzielić na dwa tereny narciarskie: Skalnate Pleso – Lomnicke Sedlo (1 751 – 2 189 m n.p.m.) oraz nieco mniejsze Jamy (850 m n.p.m.).

Wszystkie stacje oferują Państwu łącznie 11 km świetnie przygotowanych nartostrad, obsługiwanych przez 9 wyciągów.

Region rozwija się i zdobywa popularność dzięki corocznym inwestycjom, jak nowa 15-osobowa kolejka gondolowa z sezonu 2013 / 2014, która zapewnia szybkie połączenie między stacją Start i Łomnickim Stawem. Mniej zaawansowani narciarze oraz rodziny z dziećmi mogą cieszyć się spokojną jazdą po niebieskich trasach ośrodka Jamy, gdzie zlokalizowany jest także park narciarski dla dzieci Maxiland.
Najbardziej odważnych miłośników narciarstwa zapraszamy w region Skalnaté Pleso, gdzie można sprawdzić swoje siły na czarnej trasie z Łomnickiej Przełęczy (2 190 m n.p.m.) – jednej z najbardziej stromych i najwyższej położonych tras zjazdowych w Tatrach.
Dodatkową atrakcją jest wieża widokowa na Łomnickim Stawie (Skalnaté Pleso), która oczaruje Państwa oszałamiającym widokiem na drugi najwyższy szczyt Słowacji – Łomnicę.

Łomnicki Szczyt – wiszącą kolejką ponad chmury

Ogromną atrakcją ośrodka na skalę europejską jest możliwość wjazdu na Łomnicki Szczyt (2 634m n.p.m.) – drugi co do wysokości szczyt Tatr Wysokich.

Wyruszamy kolejką gondolową z dolnej stacji: Tatrzańska Łomnica na Łomnicki Staw (Skalnaté Pleso), który jest stacją przesiadkową na Łomnicki Szczyt. Stąd na wierzchołek Łomnicy dostajemy się wiszącą kolejką linową, która w niecałe 9 minut pokonuje 855 m wysokości.

Na szczycie Łomnicy warto odwiedzić stylową kawiarnię Dedo, gdzie przy filiżance kawy można rozkoszować się imponującą panoramą Tatr Wysokich.

Jezioro Szczyrbskie

Jezioro Szczyrbskie (1 489 m n.p.m.), to popularny słowacki kurort narciarski, słynący przede wszystkim z położenia nad krystalicznym, górskim jeziorem o tej samej nazwie. Malownicza panorama Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz uzdrowiskowy charakter miejscowości przyciągają co roku narciarzy z całej Europy.

Szczyrbskie Pleso, Tatrzańska Łomnica i Stary Smokowiec, tworzą znany kompleks narciarski Wysokie Tatry. Wszystkie trzy miejscowości łączy ze sobą tatrzańska kolejka wąskotorowa, czyli popularna „Elektriczka”.

Ośrodek oferuje 7 km tras zjazdowych, wyposażonych w nowoczesny system naśnieżania, dzięki któremu sezon narciarski trwa tutaj od listopada do końca kwietnia. Szczególnie zadowoleni będą wielbiciele średnio trudnych zjazdów, których spory wybór oferuje teren narciarski Solisko.

Szczyrbskie Pleso jest idealnym miejscem dla miłośników klasycznych dyscyplin narciarskich. Czekają tu na Państwa 2 skocznie, trasy biegowe i stadion narciarski. Ośrodek posiada bowiem bogatą historię sportów zimowych, ponadto każdego roku odbywają się tu zawody Pucharu Świata FIS oraz Pucharu Europy.

W tutejszych barach i restauracjach mogą Państwo spróbować dań narodowej kuchni słowackiej oraz tradycyjnych, lokalnych przysmaków.

Stary Smokovec

Stary Smokowiec (1 018 m n.p.m.) leży na obrzeżu Wysokich Tatr, na południowym zboczu Sławkowskiego Szczytu (2 452 m n.p.m.) i jest jedną z najstarszych miejscowości w regionie. Na terenie ośrodka znajduje się kilka małych terenów narciarskich, które łącznie oferują prawie 9 km tras zjazdowych oraz 11 wyciągów – w większości orczyków.

Najbardziej popularną częścią ośrodka jest Hrebienok, którego centralnym punktem jest górna stacja kolejki na szczyt Hrebienok (1 285 m n.p.m.). Prowadzi stąd malownicza, niebieska trasa, którą można zjechać wprost do Starego Smokowca.

Dolna część ośrodka została przygotowana z myślą o rodzinach z dziećmi. Szczególną popularnością cieszy się w tym względzie teren narciarski Jakubowa Luka. Z myślą o najmłodszych stworzono tu dziecięcy park narciarski Maxiland.

Region Hrebienoka oferuje poza nartami szereg śnieżnych atrakcji. Czeka tu na Państwa Snow Fun Park, gdzie amatorzy mocnych wrażeń mogą szusować na sankach, zjechać na ogromnej dętce do snowtubingu lub spróbować swoich sił na snowbike’u i jego wielu odmianach.

Park wodny Aquacity Poprad

Zapraszamy do nowoczesnego parku wodnego w samym sercu Wysokich Tatr. Miejsce to słynie z wód termalnych oraz ekologicznej infrastruktury, a liczne baseny i szeroka oferta centrum wellness, pozwolą aktywnie spędzić czas i zregenerować siły.

Największą atrakcją tutejszego parku wodnego są wody termalne, których temperatura nie spada poniżej 30 stopni. Do dyspozycji jest basen zewnętrzny z czterema zatoczkami i basen wewnętrzny ze ścianami wodnymi i urządzeniami tworzącymi fale.

Tutejsze zaplecze wellnees pozwoli w pełni zregenerować siły. Mogą Państwo poddać się coraz bardziej popularnej chromoterapii, czyli leczeniu kolorami i światłem, lub skorzystać saun aromatycznych, inhalacji, jacuzzi, tepidarium czy jaskini śnieżnej.

Aquacity Poprad to także wymarzone miejsce dla dzieci. Czeka tu na nie prawdziwa wyspa skarbów łącząca ze sobą dreszczyk emocji, przygodę i pyszną zabawę. Egzotyczny klimat tworzy wystrój nawiązujący do tropikalnej wyspy skarbów oraz piraci. Najmłodsi z pewnością będą się tu doskonale bawić.

Codziennie wieczorem na terenie krytych basenów rozpoczyna się zachwycający, trójwymiarowy pokaz laserowy. Ten niezwykły spektakl, łączący ze sobą elementy światła z muzyką i jest doskonałym zakończeniem aktywnego dnia.

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 5:00, przyjazd do –  Tatrzańska Łomnica , przejazd na zakwaterowanie w komfortowym hotelu ***, obiad w porze kolacji, nocleg lub zakwaterowanie w apartamencie.

2- 6. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /, jazda na nartach, obiad w porze kolacji, czas wolny……. nocleg.
Organizacja czasu wolnego przez pilota grupy w porozumieniu z uczestnikami wycieczki.

7.DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /, wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych

 Hotel*** , który Państwu proponujemy leży w centrum – Tatrzańska Łomnica. Od najbliższego stoku oddalony jest zaledwie o 300 m. Hotel oferuje zakwaterowanie w wygodnych pokojach, wyposażonych w łazienkę z wanną i WC, telefon, radio, sejf oraz TV. Ponadto każdy pokój posiada balkon.

Na posiłki gospodarze zapraszają Państwa do hotelowej restauracji, która wraz z częścią recepcyjną i hotelowym lobby została całkowicie odnowiona, zyskując nowoczesny i stylowy wystrój.

Tutejsza kuchnia łączy dania regionalne z kuchnia międzynarodową. Zadbano również o menu dla wegetarianów. Śniadania serwowane są w formie ciepłego i zimnego bufetu, a obiadokolacje składają się z 4-5 dań do wyboru.

Ofertę hotelu uzupełnia całkowicie nowe zaplecze wellness z szeregiem atrakcji, które zapewnią Państwu doskonały nastrój i pozwolą się odprężyć. Znajdą tu Państwo basen rekreacyjny z wodnymi atrakcjami i dwa tory pływackie, saunę fińską, łaźnię parową, a także wydzielony basen dla dzieci i taras wypoczynkowy. Wieczory mogą Państwo spędzić w nastrojowym lobby hotelowym przy lampce wina.

Transport

Przejazd odbędzie się 9 osobowym, ( 8 osób + kierowca pilot = 9 osób klimatyzowanym minibusem wraz z bagażnikiem dachowym na narty , autobus lub bus

Zakwaterowanie

Nocleg w apartamentach   lub Hotel ***

Wyżywienie

Wyżywienie we własnym zakresie. W apartamencie dostępna jest  w pełni wyposażona kuchnia w której każdy będzie mógł przygotować posiłki apartament zakwaterowanie lub w  hotelowej restauracji . Zarówno śniadania i obiadokolacje podawane są w formie bufetu. Tutejsi kucharze serwują posiłki kuchni regionalnej oraz międzynarodowej.

Waluta

Euro. Można korzystać z karty kredytowej lub wymienić pieniądze w Polsce.Wielkość wydatków zależeć będzie oczywiście od ilości czynionych zakupów – napoje, produkty żywnościowe itp

ŚWIADCZENIA

 • transport minibusem 9 osobowym, ( 8 osób + kierowca pilot = 9 osób klimatyzowanym minibusem , busem lub autokarem
 • Przejazdy na położony 10 min drogi od noclegu wyciąg narciarski
 • Nocleg w apartamencie lub Hotel ***
 • Opieka pilota wraz z zapewnieniem informacji o atrakcjach w okolicy
 • Ubezpieczenie OC, NW i KL
DODATKOWO PŁATNE
 • kaucji zwrotnej za skipass – 2 EUR / osobę
 • napoi do obiadokolacji
 • dopłaty do kolacji sylwestrowej: 60-110 EUR / osobę
 • taksy klimatycznej – ok. 1 EUR / osobę / dzień – płatne na miejscu
 • Wizyta w parku wodnym Aquacity Poprad – ok. 22 EUR / osobę
 • Zjazd kolejką Tatrabob – ok. 3 EUR / osobę
 • Wyjazd kolejką na Łomnicki Szczyt – ok. 27 EUR / osobę
 • Jazda na sankach z Hrebienka: zjazd tradycyjny ok. 6 EUR / osobę, nocna jazda ok. 10 EUR / osobę