Kategoria: Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Czechy, Polska, Węgry
Transport: Autokar

DZIEŃ 1
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd na obiadokolację i nocleg do Brna lub okolicy.

DZIEŃ 2

Śniadanie i przejazd do BUDAPESZTU na zwiedzanie z przewodnikiem: m.in. Bazylika św. Stefana, wyspa św. Małgorzaty, Parlament. Następnie przekonamy się, że tak naprawdę to kąpieliska termalne są największą atrakcją Budapesztu. Zaczniemy od Zespołu Kąpielisk Széchenyi położonych w Lasku Miejskim i uważanych za jedne z najpiękniejszych węgierskich kąpielisk. Całoroczne baseny na wolnym powietrzu, z leczniczą wodą termalną i otoczone posągami zapraszają do odżywczej gorącej kąpieli. Przy okazji zdrowotnej kąpieli można rozruszać swoje szare komórki rozgrywając partyjkę szachów siedząc po szyję zanurzonym w ciepłej, buchającej parą wodzie. Kąpiele w Széchenyi polecane są osobom zdrowym dla znakomitego relaksu, jak i osobom z chorobami kończyn, zwyrodnieniami stawów,   reumatyzmem i po zabiegach operacyjnych. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie i przejazd do BUDAPESZTU na zwiedzanie z przewodnikiem: m.in. Wzgórze Zamkowe i Zamek Królewski, Kościół Macieja, Baszty Rybackie, Góra Gallerta. Następnie utwierdzimy się w przekonaniu, że kąpieliska termalne są największą atrakcją Budapesztu. Termy Gellerta to symbol miasta i jego naj-elegantsze kąpielisko, które mieści się w pięknym secesyjnym budynku słynnego hotelu. Wrażenie robią przede wszystkim eleganckie, stylowe wnętrza łaźni, w których m.in. znajdziemy dwa baseny kryte i trzy odkryte (sezonowe), baseny termalne z wodą o właściwościach leczniczych. Woda wypływającą ze Wzgórza Gellerta jest bogata w sód, magnez, wapń oraz różne chlorki i siarczany, kąpiel jest polecana osobom zdrowym dla znakomitego relaksu, jak i osobom z chorobami narządów ruchu, zwyrodnieniami stawów i neuropatią, jak również dolegliwościami systemu krążenia. Tak czy inaczej, pobyt w termach Gellerta to czysty relaks i zdrowie w królewskim otoczeniu. Powrót na obiadokolację i nocleg.
DZIEŃ 4
Śniadanie, po którym przejazd do WISŁY na krótkie zwiedzanie „Perły Beskidów”: zobaczymy były zameczek myśliwski Habsburgów, pierwotnie wybudowany dla arcyksięcia Fryderyka Habsburga oraz Galerię Sportowe Trofea Adama Małysza, w której można podziwiać zdobyte przez Adama Małysza kryształowe kule. Obiadokolacja, przejazd na nocleg do hotelu w ok. Częstochowy.
DZIEŃ 5
Śniadanie, przejazd do UNIEJOWA i zwiedzanie zamku, który na przełomie XIV i XV w. był główną rezydencją arcybiskupów gnieźnieńskich. Następnie skorzystamy z położonych u podnóża zamku basenów termalnych. W basenie z gorącą wodą leczniczą można kąpać się cały rok. Pożegnalny obiad i powrót na miejsce zbiórki.

ŚWIADCZENIA
– autokar ( klimatyzacja, w-c, dvd, cafe-bar ) lub bus
– wyżywienie wg. programu
– zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2-3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– pilot
– lokalny przewodnik
– ubezpieczenie KL 10 .000 euro, NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 65 euro i 25 zł  ,  opłata za przewodnika, itp.: napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA !

Cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz terminu realizacji.

Wyślij ofertę do znajomych!