Jest takie miejsce niedaleko od polskiej granicy, gdzie na pograniczu Spiszu i Gemeru rozciąga się jeden z najmłodszych i zarazem najpiękniejszych Parków Narodowych w Europie! Największą atrakcją dla turystów są tutaj szlaki piesze, które często biegną dnem potoków, po stromych drabinach, niejednokrotnie nad wodospadami, po pomostkach i podestach zawieszonymi ponad wodami rzek… Zobacz góry nie z tej Ziem i poczuj się jak w Raju!  

Wyjazd w grupie: min. 7-os. (Bus ); max 17-os. (Bus Mercedes Sprinter)                           

Atrakcje:Jaskinia Bielska w Tatrach Bielskich
Klejnot Słowackiego Spiszu – Lewocza z największym drewnianym ołtarzem gotyckim na świecie dłuta Mistrza Pawła
Kieżmark z zamkiem, starówką i kościołem artykularnym UNESCO
Najatrakcyjniejsze trasy jednego z najpiękniejszych Parków Narodowych w Europie
Relaks po trudach wedrówki na basenach termalnych

Trasy nie wymagają użycia sprzętu wspinaczkowego!

1 DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki

2 DZIEŃ
Przejazd do JASKINIA BIELSKA – KIEŻMARK – LEWOCZA
Następnie  na SŁOWACJĘ do Tatrzańskiej Kotliny (Tatranska Kotlina). Przejscie piesze i zwiedzanie położonej we wschodniej części Narodowego Rezerwatu Tatry Bielskie Jaskinii Bielskiej (Belanská jaskyňa).Zabytki Słowackiego Spiszu: wizyta z Kieżmarku (Kežmarok) – ciekawy trójkątny rynek z ratuszem oraz zamkiem a także dla chętnych Kościół Św. Trójcy – drewniana ewangelicka świątynia z XVIII w (lista UNESCO).Przejazd do Lewoczy (Levoča) – spacer po mieście, o którym mówi się, że jest najjaśniejszym klejnotem w spiskiej koronie.Przejazd na miejsce zakwaterowania w ok. Nowej Wsi Spiskiej (Spišská Nová Ves).Czas na obiadokolację, nocleg.

3 DZIEŃ
Śniadanie.PARK NARODOWY SŁOWACKI RAJ
Wycieczka piesza malowniczą doliną Suchej Białej (Suchá Belá) na Klasztorysko (Kláštorisko). Przejście przez tajemniczy świat kaskad, wodospadów i wawozów częściowo przez ścisły Rezerwat Przyrody.Czas przejścia ok. 6 godz., różnica wzniesień: ok, 410 m; Trudności techniczne: trasa średio trudna w formie pętli, eksponowane odcinki są ubezpieczone drewnianymi i żelaznymi drabinkami, łańcuchami, klamrami i kładkami.
Schroniska na szlaku: TAK.Przejazd na miejsce zakwaterowania.Czas na obiadokolację, nocleg.

4 DZIEŃ
Śniadanie.PARK NARODOWY SŁOWACKI RAJ
Wycieczka piesza Doliną Hornadu (Prielom Hornádu) pozwalająca poznać atrakcyjną, wschodnią część Przełomu Hornadu, fragment ścisłego Rezerwatu Przyrody „Przełom Hornadu”. Trasa prowadzi m.in. przez słynny Tomaszowski Widok (Tomášovský výhl’ad), ze wspaniałym widokiem na dolną część Przełomu oraz przez Cieśniawę Klasztorna Roklina z systemem sztucznych umocnień.Czas przejścia ok. 6 godz., różnica wzniesień: ok. 280 m; Trudności techniczne: trasa średnio trudna w formie pętli, na pewnych odcinkach trasa ubezpieczona kładkami, mostkami, łańcuchami, klamrami i drabinkami.Schroniska na szlaku: TAK.Przejazd na miejsce zakwaterowania.Czas na obiadokolację, nocleg.

5 DZIEŃ
Śniadanie.PARK NARODOWY SŁOWACKI RAJ
Przejscie systemem drabinek, mostków i łańcuchów Cieśniawą Średnie Piecki (Stredné Piecky). W dolinie m.in. jeden z najwyższych wodospadów w Słowackim Raju – Wielki Wodospad, który pokonujemy przy pomocy zamontowanej w skale potężnej drabiny.Czas przejścia ok. 4,5 godz., różnica wzniesień: ok. 450 m; Trudności techniczne: trasa trudna w formie pętli, na pewnych odcinkach trasa ubezpieczona kładkami, mostkami, łańcuchami, klamrami i drabinkami.Schroniska na szlaku: BRAK.Czas na obiad.Ok. godz. 15.00 wyjazd w kierunku Polski, w miarę czasu wolnego możliwość zatrzymania na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej.W późnych godzinach popołudniowych (ok. 18.00) wyjazd w drogę powrotną.

6 DZIEŃ
Powrót do miejsca zbiórki

Program jest ramowy. Kolejność przejść może ulec zmianie.Biuro zastrzega sobie możliwość modyfikowania trasy trekkingu ze względu na warunki atmosferyczne oraz kondycję grupy. Ostateczną decyzję o wyborze trasy podejmuje Przewodnik.

ŚWIADCZENIA
Transport Bus  (klimatyzacja) , minibus ub autokar
Wyżywienie 3 śniadania (z napojem)
Zakwaterowanie 3 noclegi (ok. Nowej Wsi Spiskiej): Hotel/Pensjonat 2** (pokoje 2,3,4-os. z łazienkami)
Ubezpieczenie NNW i KL  + TK (Turystyka Kwalifikowana) Bezpieczne Podróże
Koszty Leczenia (KL 10.000 € w tym Koszty Ratownictwa 5.000 €), Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków (NNW 7.000 PLN), bagaż (800 PLN).
Istnieje możliwość podniesienia sum ubezpieczenia.
Przewodnik Międzynarodowy Przewodnik Górski UIMLA
Trzykrotny wstęp do Parku Narodowego Słowacki Raj, Opieka pilota

DODATKOWO PŁATNE
Dopłata do pokoju 1-os.: 250 zł
Obiadokolacje (kolacja w restauracji ok. 5-10 €)
Bilety wstępu związane z realizacją programu: ok. 10 € + Termy Bania w Białce Tatrzańskiej: do 2,5 godz. ok. 40 – 60 zł
Sugerujemy zaopatrzenie się w dodatkową gotówkę na ewentualne wydatki osobiste, pamiątki

Informacje praktyczne
W każdym dniu wyjazdu można zrezygnować z wyjścia w góry lub wycieczki i odpoczywać.
Aby wziąć udział w imprezie wystarczy posiadać ważny DOWÓD OSOBISTY.

Uwaga
Dla kogo przeznaczony jest trekking?
Trekking w Słowackim Raju przeznaczony jest dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na tygodniowy lub dłuższy wyjazd a jednocześnie podczas weekendowego wypadu oczekują ciekawych, górskich tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Na trekkingi w Słowackim Raju zapraszamy osoby nie mające problemów z ekspozycją oraz lękiem wysokości, osoby, które pragną zmierzyć się ze szlakami wyposażonymi na pewnych odcinkach w sztuczne umocnienia takie jak: wysokie, stalowe drabiny, klamry, stalowe liny oraz wędrować śmiało poprowadzonymi mostkami ponad dnem górskich potoków

 

Wyślij ofertę do znajomych!