Ilość dni: 3 DNI

1. Dzień.
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Krausnick, pobyt w największym aquaparku Europy – Tropical Islands, w którym będziemy mogli odpocząć i poczuć się jak nad ciepłym egzotycznym morzem. Tropical Island to centrum rekreacyjno-rozrywkowe o powierzchni 6,6 ha, otwarte przez całą dobę. Stała temperatura powietrza 26°C, wody: 28-32°C, największy na świecie kryty las tropikalny, morze i piaszczysta plaża Na terenie hali stworzono rozmaite obszary tematyczne. Należą do nich:Wioska Tropikalna z obiektami wzorowanymi na budowlach  z Tajlandii, Borneo, Samoa i Bali, Las Tropikalny z 50.000 roślin. Morze Południowe, czyli basen skonstruowany na wzór zatoki w atolu. Długość: 140 metrów, powierzchnia: 4400 metrów kwadratowych, głębokość 1,35 metrów, temperatura wody: 28 °C. Na 200-metrowej plaży czeka na gości 850 drewnianych leżaków. Przyjazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

2.Dzień.
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Drezna, zwanego „miastem baroku”. Spacer czarującymi uliczkami saksońskiej stolicy umożliwia nam przeniesienie się do historii i kroczenie śladami Augusta Mocnego, elektora saksońskiego i pierwszego króla Polski z dynastii Wettynów. Zwiedzanie zaczniemy od  przejście przez  Plac Teatralny z pomnikiem króla Saksonii Jana Jerzego Wettyna obok Opery Sempera do Hofkirche. Barokowa Katedra, największy w mieście katolicki kościół w którym spoczywają szczątki dawnych władców Saksonii oraz członków ich rodzin. W krypcie umieszczono także urnę zawierającą serce Augusta II Mocnego, którego ciało spoczywa w Polsce na Wawelu. Następnie Zwinger – to budowla uznawana za jedną z najsłynniejszych w świecie. Stanowi swoisty symbol nie tylko Drezna, ale i całej dawnej Saksonii. Jest to zespół pałacowy, dziś centrum kulturalne i obraz dawnego przepychu królewskiego. Wewnątrz zwiedzanie z przewodnikiem audio Galerii Malarstwa Mistrzów Dawnych i Nowych zawierającą bogate zbiory malarstwa europejskiego m.in. dzieła Rubensa, Rembrandta, Dürera…. W następnym skrzydle budynku  Salon Matematyczno-Fizyczny w kolejnym zbiory porcelany, które są  najwartościowsze i największe na świecie. Staw, fontanny, trawniki, kwiaty – miejsce, w którym wypoczywali królowie i szlachta. Zamek -Dresdner Schloss, rezydencja dynastii Wettynów jak na główną siedzibę królów przystało, robi wspaniałe wrażenie. Wejdziemy na jeden z dziedzińców. Dalej pałac Taschenberg, podarowany przez króla hrabinie Cosel, znajduje się tuż obok królewskiej rezydencji, obecnie hotel. Tuż obok zobaczymy Fürstenzug, czyli Orszak Książąt. Jest to mozaika wykonana ręcznie, składającego się z 250 tysięcy płytek i jest to największy porcelanowy obraz świata (957 m2). Zdobi zewnętrzny mur okalający przy zamkowy dziedziniec turniejowy. Obok zamku jest dziedziniec stajenny wraz z długim korytarzem wykończonym 22 arkadami. Przejście przez rynek staromiejski  na zwiedzanie Frauenkirche, największego w Europie kościoła ewangelickiego zwieńczonego kopułą, przed którym stoi pomnik Marcina Lutra. Przejście obok  Albertinum, dziś zamiast broni gromadzi ona dzieła mistrzów malarstwa nowoczesnego oraz zbiory rzeźb. Udamy się w stronę Łaby okazałymi schodami, wchodzimy na Brühlsche Terasse – zwane balkonem Europy. Długi na 500m taras, rozpościerający się wzdłuż pałacyków nad brzegiem rzeki. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Stare i Nowe miasto, które wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta. Czas wolny na jednym z  popularniejszych w Niemczech  jarmarków adwentowych, gdzie oprócz ozdób i smakołyków świątecznych można w pełni zasmakować atmosfery przedświątecznej w postaci grzańca galicyjskiego, pierniczków czy koncertu kolęd, powrót do hotelu, wieczorem obiadokolacja i nocleg.

3.Dzień.
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego wyjazd w drogę powrotną. Na trasie przejazdu obiad. Następnie przyjazd do Gniezna – miasta o szczególnym znaczeniu dla Polski. Nie ma chyba bardziej polskiego i bardziej związanego z naszą historią miasta. Tu bywali wszyscy najwięksi królowie, tu odbyły się koronacje. Gniezno to pierwsza stolica Polski, miasto Świętego Wojciecha, położone na siedmiu wzgórzach. Zwiedzimy Katedrę Gnieźnieńską, gdzie najbardziej znanym zabytkiem, obok sarkofagu  św. Wojciecha, są romańskie Drzwi Gnieźnieńskie. Powrót w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
– transport autokarem  / video, klimatyzacja, cafe – bar, wc /   na czas przejazdu kawa, herbata gratis
– zakwaterowanie w hotelu  pok. 2 osobowe, dopłata do pok. 1 osobowego 135 zł
– pilot, lokalny przewodnik w Gnieźnie
– wyżywienie wg. oferty
– ubezpieczenie KL 10.000 Euro i NNW 10.000 zł.

DODATKOWO PŁATNE / w autokarze /
Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodnika po Dreźnie należy przeznaczyć  20 Eur+  Tropical Islands 24,- Eur. Młodzież od 6 lat, studenci oraz senior od 65 roku życia 17, 50 Eur. Bilet łączony ze światem suan 29,50 Eur, Młodzież od 6 – 14 lat 17,50 Eur, senior od 65 roku życia  25,50 Eur.

Wyślij ofertę do znajomych!