TURCJA. ISTAMBUŁ – CANAKKALE – TROJA – AYVALIK – BERGAMA – SELCUK – KUSADASI – EFEZ – SIRINCE – MILET – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – LAODYCEA – KONYA – KAPADOCJA – TARS – SILIFKE – ADAN 12 DNI

/TURCJA. ISTAMBUŁ – CANAKKALE – TROJA – AYVALIK – BERGAMA – SELCUK – KUSADASI – EFEZ – SIRINCE – MILET – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – LAODYCEA – KONYA – KAPADOCJA – TARS – SILIFKE – ADAN 12 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

TURCJA. ISTAMBUŁ – CANAKKALE – TROJA – AYVALIK – BERGAMA – SELCUK – KUSADASI – EFEZ – SIRINCE – MILET – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – LAODYCEA – KONYA – KAPADOCJA – TARS – SILIFKE – ADAN 12 DNI

2018-05-29T11:08:58+00:00
Ilość dni: 12 DNI

WYCIECZKA TURCJA. ISTAMBUŁ – CANAKKALE – TROJA – AYVALIK – BERGAMA – SELCUK – KUSADASI – EFEZ – SIRINCE – MILET – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – LAODYCEA – KONYA – KAPADOCJA – TARS – SILIFKE – ADAN. ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

WYCIECZKA TURCJA – W KRAJU PÓŁKSIĘŻYC

1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie.( lokalizacja lotniska może ulec zmianie). Przelot do Istambułu. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie, po którym całodniowa tura zwiedzania Istambułu, największego i najbardziej zaludnionego miasta Turcji. Jako jedno z dwóch metropolii na świecie położone jednocześnie na dwóch kontynentach – częściowo w Azji i w Europie. Na dwie części dzieli je cieśnina Bosfor. Zobaczymy m.in.: Pałac Topkapi, gdzie poznamy magiczny świat sułtanów, Hagia Sophia – cud architektoniczny z czasów Bizantyjskich z unikatowymi freskami i mozaikami. W przeszłości świątynia chrześcijańska, następnie meczet, a obecnie muzeum. Nazwę kościoła należy tłumaczyć jako „Boża Mądrość. Następnie Błękitny Meczet – z unikalnym błękitnym fajansem wewnątrz, Hipodrom (niegdyś budowla bizantyjska, przeznaczona jako miejsce wyścigów dla koni i rydwanów, obecnie plac): fontanna cesarza Wilhelma II, Egipski Obelisk, Kolumna Wężowa, kamienny obelisk. Obiadokolacja i nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie, po którym dalsze zwiedzanie Istambułu. Odwiedzimy słynny kościół Chora z pięknymi mozaikami i freskami z okresu późno bizantyjskiego. Następnie meczet Eyup na Złotym Rogu, jeden z najważniejszych dla muzułmanów w Istambule. Nieopodal znajduje się znajduje się mauzoleum w którym pochowano jednego z przyjaciół Mahometa – Eyüpa el Ensari. Przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Marmara i Dardaneli do Canakkale. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Troi – miejsca znanego z „Iliady” Homera – obecnie stanowisko archeologiczne. Miasto odkrył Heinrich Schliemann (1822—1890), kupiec z zawodu, archeolog z zamiłowania. Wykopaliska, z małymi przerwami trwają do dnia dzisiejszego. Miasto od 1998 roku widnieje na  światowej liście dziedzictwa kultury UNESCO. Przejazd przez malownicze Góry Ida i Troadę do Ayvalik – jednego z kurortów wypoczynkowych na wybrzeżu. Czas wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg
5. DZIEŃ
Śniadanie.  Przejazd do Pergamonu (obecnie Bergama) ze starożytnym Akropolem, którego model znajduje się Muzeum Pergamońskim w Berlinie. Zobaczmymy wspaniały teatr (na ponad 10 000), bibliotekę oraz opartą na marmurowych kolumnach świątynię Trajana. Wzniesiono nią w czasie panowania imperatorów Trajana i Hadriana jako miejsce kultu obu władców, a także Zeusa. Dalszy przejazd przez Izmir, starożytną Smyrnę do Selcuk. Początek osadnictwa w Selcuku szacuje się na ok. II tysiące lat p.n.e. Wizyta w Bazylice Św. Jana z grobem Świętego, zobaczymy także Meczet Isa Bey Camii  powstały za czasów panowania w tym regionie rodu Aydinoglu, łączy w sobie architektoniczne style seldżuckie i osmańskie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Kusadasi.
6. DZIEŃ
Śniadanie, po którym tura zwiedzania Efezu z zachowanymi pięknym uliczkami. W 53 n.e przybył tu św. Paweł i wkrótce założył tu gminę chrześcijańską. Zobaczymy m.in. miejski mur obronny, gimnazjon Vediusa, drogę Arkadyjską (portową), teatr dla 24 tys. widzów, gmach biblioteki Celsusa, świątynię Hadriana. Popołudniu udamy się na Wzgórze Słowików, na którym znajduje się Dom Maryi. Zgodnie z tradycją Matka Boska wraz ze świętym Janem mieszkała tu w latach 37-48 n.e. Miejsce to zostało odkryte  29 czerwca 1891  r. przez wyprawę badawczą zorganizowaną przez księży lazarytów z Izmiru. Następnie odwiedzimy malowniczą wieś górską Sirince, słynącą z produkcji wina. Założyli ją Grecy osmańscy, wybudowali domy na zboczu góry, by uprawiać warzywa, owoce i winorośl. W latach 20-tych XXw. wskutek wymiany ludności wszyscy Grecy wyjechali do Grecji. Wioskę zasiedlili Turcy i choć to inna kultura i religia – kontynuują udanie tradycje wsi. Powrót do miejsca zakwaterowania na obiadokolację i nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do Miletu – krótkie zwiedzanie miasta, gdzie zatrzymał się św. Paweł i wygłosił pożegnalną mowę. Przejazd do Pamukkale. Pobyt na tarasach wapiennych, nazywanych ze względu na swój kolor „Bawełnianą Twierdzą”. Czas wolny. Fakultatywnie – kąpiel w basenie Kleopatry z wodą termalną. Zwiedzanie starożytnego uzdrowiska Hierapolis z największą nekropolią w Anatolii. Zobaczymy Martyrium św. Filipa zbudowane w miejscu męczeńskiej śmierci Apostoła. Przejazd do Laodycei – pozostałości stadionu z czasów Wespazjana oraz ruiny dwóch teatrów z czasów Hadriana. Obiadokolacja i nocleg w Pamukkale.
8. DZIEŃ
Śniadanie, po którym przejazd wzdłuż jeziora Egirdir do Konya – starożytnego Iconium. dawnej stolicy Sułtanatu Seldżuków. Miasto jest ważnym ośrodkiem kultu religijnego. Miejsce to odwiedził Święty Paweł w trakcie swoich podróży misyjnych. Zwiedzimy Muzeum Mevlany, wielkiego tureckiego myśliciela i mistyka – założyciela Zakonu Tańczących Derwiszy. Kompleks, w którym dzisiaj mieści się muzeum, był siedzibą rodziny Celaleddin podarowanej im przez sułtana Keykobada. Na szczególną uwagę zasługuje niezwykła, żłobiona, turkusowa kopuła. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w miejscowości Konya.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Kapadocji  przez Sultanhani – największy karawanseraj w Anatolii. Budowla została odrestaurowana w latach 50. zeszłego wieku, a jeszcze pod koniec XIX w. w zrujnowanym karawanseraju pomieszkiwali sobie nomadzi i wieśniacy. Kapadocja, kraina o niezwykłym krajobrazie wygasłych wulkanach, stożkach, skałach oraz pamiątkach po istniejącym w przeszłości chrześcijaństwie. Udamy się do Pasabag, w którym znajduje się kościółek św. Szymona. Zobaczymy Dolinę Wyobraźni i Trzech Piękności. Czas wolny. Przejazd do Doliny Goreme, w której znajduje się około 350 kościołów chrześcijańskich wykutych w skale, z których najwspanialsze to kościół św. Barbary, kościół Jabłka, kościół Tokali i Ciemny kościół. Zwiedzimy „Muzeum na Otwartym Powietrzu” prezentujące najlepiej zachowane kościoły, niektóre „eksponaty” liczą sobie tysiąc lat. Unikatowy charakter Kapadocji doceniło UNESCO wpisując ją wraz ze skalnymi świątyniami na Listę Światowego Dziedzictwa. Zakwaterowanie w hotelu,  obiadokolacja i nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie.Przejazd przez Aksaray i Nigde do Tarsu – miejsca urodzenia Szawła, późniejszego Apostoła św. Pawła.   Szaweł, w chwili urodzenia, stał obywatelem rzymskim, ponieważ Tars był wówczas stolicą prowincji Imperium Rzymskiego – Cylicji. Miasto w czasach życia Świętego liczyło ok. 60 tys. mieszkańców. Obecnie liczy ok. 250 tys ludności . Zwiedzać będziemy m.in.: Studnię Św. Piotra, Bramę Kleopatry, drogę rzymską. Następnie udamy się do Silifke: zamek Silifke Kalesi – masywna bizantyjska twierdza, ruiny świątyni Jowisza, akwedukt, Następnie zobaczymy Grotę św. Tekli uważanej za pierwszą kobietę nawróconą przez św. Pawła. Tradycja głosi, że to właśnie tutaj spędziła ostatnie dni życia.  Przejazd na obiadokolację i nocleg.
11. DZIEŃ
Śniadanie, czas wolny przeznaczony na plażowanie, możliwość korzystania z atrakcji hotelowych. W godzinach popołudniowych przejazd na obiadokolację i nocleg.
12. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na lotnisko w miejscowości Adana. Powrót do Polski z międzylądowaniem w Istambule. Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:
przelot na trasie Polska – Turcja – Polska wraz z opłatami lotniskowymi

-przejazd luksusowym autokarem przez wszystkie dni pobytu w Turcji,
– 11noclegów w hotelach ***, pokoje 2-3 os. z łazienkami,
– 11 śniadań, 11 obiadokolacji
– opiekę i informację turystyczną pilota
– opiekę przewodnika
– opiekę duchowną księdza
– ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 1300 €

UWAGA !
Jest to PIELGRZYMKA z opieką duchową kapłana i możliwością udziału w Mszach Świętych

Niezbędny dokument: paszport ważny minimum 6-mscy od daty powrotu.
Na bilety wstępu, system nagłaśniający przewodników lokalnych, wizę turecką  i inne wydatki programowe należy przygotować  160 EUR.

 

WYCIECZKA TURCJA. ISTAMBUŁ – CANAKKALE – TROJA – AYVALIK – BERGAMA – SELCUK – KUSADASI – EFEZ – SIRINCE – MILET – PAMUKKALE – HIERAPOLIS – LAODYCEA – KONYA – KAPADOCJA – TARS – SILIFKE – ADAN. ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

WYCIECZKA TURCJA, WYCIECZKA TURCJA, WYCIECZKA TURCJA,

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.