Ilość dni: 7 DNI

1 Dzień

Przylot / przyjazd do Warszawy, transfer do hotelu. W godzinach popołudniowych krótki spacer po centrum miasta, wymiana pieniędzy. Kolacja.

2 Dzień

Po śniadaniu spotkanie z lokalnym przewodnikiem, wycieczka po Warszawie: Park Łazienki, trakt królewski, pomnik Warszawskiego Getta, Stare Miasto, objazd pozostałych dzielnic Warszawy. Msza św. W godzinach popołudniowych przejazd do Częstochowy, zwiedzenia najważniejszego polskiego sanktuarium na Jasnej Górze, modlitwa przed cudowny obrazem Czarnej Madonny. Kolacja i nocleg.

3 Dzień

Śniadanie, transfer do Kalwarii Zebrzydowskiej, pierwszej polskiej kalwarii, liczącej ponad 400 lat. Spacer ścieżkami Matki Boskiej i Pana Jezusa, wizyta w Bazylice Matki Boskiej Anielskiej. Msza św.W godzinach popołudniowych przejazd do Krakowa, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem: Zamek na Wawelu (katedra, groby królewskie, kaplica św. Leonarda – miejsce pierwszej Mszy Karola Wojtyły. Spacer traktem królewskim na Stary Rynek (po drodze pałac biskupi, gdzie Wojtyła mieszkał jako arcybiskup Krakowa). Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza, Brama Floriańska. Przejazd  w okolice Krakowa na nocleg  obiadokolacja.

4 Dzień

Śniadanie, wyjazd do Wadowic – miejsca narodzin Jana Pawła II. Wizyta w kościele Ofiarowania NMP – chrzcielnica, gdzie ochrzczono małego Karola. Potem wizyta w Muzeum Jana Pawła II, czas wolny na słynne wadowickie kremówki. Przejazd do Wieliczki – zwiedzanie najpiękniejszej kopalni soli na świecie, w tym modlitwa w podziemnej Kaplicy św. Kingi. Powrót do hotelu ośrodku wczasowym lub pensjonacie,  obiadokolacja.

5 Dzień

Po śniadaniu przejazd na Podhale. Po drodze widoki na masyw Gorców, gdzie Wojtyła, jako młody kapłan, odprawił pierwszą Mszę w Polsce przodem do wiernych. Wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, powstałym w podziękowaniu za ocalenie Jana Pawła II po zamachu. Spacer po Dolinie Chochołowskiej, śladami pielgrzymki do Polski w 1983 roku. Wizyta na Pęksowym Brzyzku – pięknym, tradycyjnym cmentarzu w centrum Zakopanego. Czas wolny w polskiej stolicy gór, zakwaterowanie obiadokolacja nocleg.

6 Dzień

Śniadanie, potem nawiedzenie sanktuarium w Ludźmierzu, gdzie w trakcie koronacji tamtejszej figurki przez prymasa Stefana Wyszyńskiego, biskup Wojtyła złapał berło, które wypadło z rąk Madonny. Wizyta w jednym z tradycyjnych drewnianych kościołów Podhala, krótka modlitwa.Przejazd do krakowskiej dzielnicy Łagiewniki – nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i miejsc związanych z życiem i działalnością św. Siostry Faustyny.Zakwaterowanie w hotelu , ośrodku wczasowym lub pensjonacie . w Krakowie lub okolicy obiadokolacja nocleg.

7 Dzień

Śniadanie, transfer na lotnisko, wylot powrotny lub wyjazd z Polski.

 

 

Świadczenia

transport autokarem, busem lub minibusem

noclegi w hotelu  (pokoje 2-, 3-osobowe)

śniadania  i obiadokolacje

opiekę pilota,opiekę księdza

ubezpieczenie KL i NNW

Dodatkowo płatne

biletów wstępu, komunikacji miejskiej, przewodników miejscowych,

 

 

Wyślij ofertę do znajomych!