1- 2. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. wiedzenie Wenecji, rejs statkiem turystycznym słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka, nazwanego prze Napoleona „najelegantszym salonikiem Europy” Spacer od Mostu Westchnień, obok Pałacu Dożów, przez plac św. Marka z bazyliką zbudowaną na planie greckiego krzyża – wejście, przejście mostem Rialto nad Kanałem Grande – najstarszy most we Włoszech, do placu na którym znajduje się renesansowy kościół Giovanni Elemosinario z dzwonnicą z XIII w., do którego wejdziemy, dalej targowisko, gdzie zobaczymy bogactwo produktów: owocowych, warzywnych, rybnych ewentualne zakupy, powrót na plac Św. Marka., zakwaterowanie w hotelu, popołudnie przeznaczone na odpoczynek, kąpiele morskie, plażowanie…, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ

Śniadanie. Wczesny wyjazd  do FOLORENCJI, zwiedzanie wnętrz kościoła Santa Croce i katedry Santa Maria del Fiore. Spacer po Piazza del Duomo, obok baptysterium i wieży Giotta, przez Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio do Ponte Vecchio. Przyjazd  do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ

Śniadanie. /. Rzym, miasto zbudowane na 7 wzgórzach wspaniale eksponuje swoje budowle i zabytki. Na każdym kroku napotykamy malownicze place z fontannami i pomnikami, kamienice, zdobione pałace, kościoły czy starożytne ruiny, świadczące o wielowiekowej historii. To po prostu Wieczne Miasto. Przejazd metrem w okolice Koloseum, które zobaczymy. Spacer zaczniemy od antycznej części miasta. Forum Romanum, Kapitol – ratusz miasta, Plac Wenecki (Piazza Venezia). To jeden z najistotniejszych punktów na turystycznej mapie Rzymu. Okazały budynek z białego marmuru, jeden z symboli Rzymu, dalej Ołtarz Ojczyzny – pomnik Wiktora Emanuela II, Kolumna Trajana. Wejście do Panteonu, najsłynniejszej spośród świątyń poświęconych bogom panteonu rzymskiego na terenie dawnego Cesarstwa Rzymskiego. Dalej zobaczymy jedno z piękniejszych miejsc w Rzymie-Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, bazyliką św. Agnieszki oraz innych męczenników, które złożono pod ołtarzem głównym w srebrnym relikwiarzu.Przejście na Plac Montecitorio, gdzie znajduję się pałac sejmu włoskiego, Kolumna Marka Aureliusza. Dojście do słynnych Schodów Hiszpańskich, gdzie odbywają się różnego rodzaju imprezy, pokazy mody itd. transmitowane przez włoską telewizję. Na wprost – od Schodów Hiszpańskich – zaczyna się Via dei Condotti. Jedna z wielu w Rzymie ulic, przy której znajdują się markowe butiki takich firm, jak Dior, Gucci, Prada. Następnie zobaczymy najbardziej znaną rzymską Fontannę di Trevi. Turyści wrzucają drobną monetę, wierząc, że pozwoli im to w przyszłości wrócić do Rzymu. Czas wolny na tradycyjną włoską kawę z lodami. Przejście pod Pałac prezydencki na Kwirynale, dalej udamy się przez pięcioprzęsłowy most Świętego Anioła, przy zamku Świętego Anioła, budowla ta miała burzliwą historię: początkowo była grobowcem rodzinnym, później została ufortyfikowana, potem stała się siedzibą arystokratyczną i w końcu rezydencją papieską oraz skarbcem Państwa Kościelnego. Zamek od IX wieku połączony jest z Watykanem murem obronnym mającym chronić bazylikę i całą dzielnicę Borgo Vaticano. Czas wolny. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ

Śniadanie. Watykan – państwo zajmujące powierzchnię mniejszą niż pół kilometra kwadratowego – jest największym na świecie skarbcem sztuki. Zwiedzimy  Muzea Watykańskie, które należą do najważniejszych i najbogatszych muzeów na całym świecie. Zbiory gromadzone w ciągu setek lat przez wielu papieży wraz z Kaplicą Sykstyńską. Przejście przez plac św. Piotra otoczonego ogromną czterorzędową kolumnadą Berniniego. Na środku placu umieszczono w XVI wieku 25,5 – metrowy egipski obelisk, który, jak głosi legenda, był świadkiem męczeńskiej śmierci św. Piotra, zwiedzanie wnętrza bazyliki św. Piotra – świątynia chrześcijańska, która olśniewa bogactwem zdobień, ilością i jakością dzieł sztuki oraz mnogością relikwii świętych kościoła, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Dla chętnych wjazd na kopułę bazyliki ( 5-7 euro w zależności od kondygnacji ). Przejazd do hotelu w rejonie Półwyspu Sorrentyńskiego. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ

Śniadanie. Podróż promem lub stateczkiem na CAPRI. Całodzienny pobyt na malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków, śródziemnomorskiej roślinności i wspaniałych rezydencji. Przeprawa promowa do SORRENTO – spacer po słynnym kurorcie. Powrót do hotelu, obiadokolacja,nocleg.

7. DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do POMPEI – zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. , zobaczymy jeden z pięciu najbardziej niebezpiecznych wulkanów świata
-Wezuwiusz. Przejazd do hotelu w okolicy Bolonii, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

8- 9. DZIEŃ
Śniadanie, wyjazd w drogę powrotną, powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
– przejazd autokarem z klimatyzacją, dvd, w-c , bus lub minibus
– zakwaterowanie w hotelu, pokoje 2,3, osobowe z pełnym węzłem sanitarnym
– wyżywienie wg programu
– pilot
– lokalny przewodnik
– ubezpieczenie KL 10.000 euro, NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE:
– bilety wstępu, opłaty wjazdowe do miast, tramwaj wodny, opłaty na przejazdy metrem 85 euro

UWAGA !.
Cena uzależniona jest od ilości uczestników oraz terminu realizacji

Wyślij ofertę do znajomych!