Kategoria: Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Włochy
Transport: Autokar

Obiekt z klimatyzacją, jacuzzi i basenem, położony w Montalto di Castro Marina, około 120 km na północ od Rzymu. Plaża jest ciemna powulkaniczna. Morze czyste i przejrzyste, zrównoważony brzeg o dość łagodnym zejściu – przy wszystkich plażach (również publicznych) czuwają ratownicy.
Pogranicze regionu Lazio i Toskanii to świetna lokalizacja do zwiedzania najpiękniejszych miejsc we Włoszech. Z Montalto do Castro wiodą główne szlaki turystyczne Włoch.

Wyposażenie hotelu: klimatyzacja w cenie, basen, jacuzzi, leżaki, parasole, boisko do siatkówki I koszykówki, stół do tenisa stołowego, ogród, boisko trawiaste do piłki nożnej. W łazienkach są ręczniki.
Plaża publiczna (bezpłatna) ok. 400 m, zadaszone miejsce na spotkania i dyskoteki przy hotelu 

Usługi w cenie: klimatyzacja od 15.00 – 23.00, korzystanie z basenu, animacje z animatorkami (każdego dnia w innym miejscu: basen, plaża lub boiska). Muzyka na basenie dla chętnych do aquagym, jacuzzi, boiska sportowe, kolacja pożegnalny przy basenie z grillem, leżaki i parasole przy basenie (basen w godzinach: 9.00 – 13.00 i 16.00 – 20.00). 

Dodatkowo płatne usługi: wypożyczenie roweru całodzienne: 4 euro/os.

1 Dzień – Wyjazd z Polski w godzinach porannych. Wieczorem przyjazd do hotelu tranzytowego w Czechach, obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 Dzień – po śniadaniu wykwaterowanie, w godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Wenecji, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Następnego dnia od rana zwiedzanie Włoch. 

3 Dzień – po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Wenecji. Rejs vaporetto do placu św. Marka, zwiedzanie piesze miasta: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Po zwiedzaniu przejazd autokarem do hotelu Key Club*** w Montalto di Castro Marina, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3-10 Dzień – wypoczynek w Montalto di Castro Marina. W trakcie pobytu realizowany jest program zwiedzania:

1 Dzień zwiedzania – zwiedzanie Florencji, zwiedzanie Lucci, zwiedzanie Pizy – po śniadaniu wyjazd do Florencji. W stolicy przepięknej Toskanii, zobaczymy: Bazylikę Santa Croce z grobami (Dantego, Michała Anioła, Galileusza i Machiavelliego). Katedrę Santa Maria del Fiore z jej słynną czerwoną bryłą kopuły dominującą nad dachami Florencji, Dzwonnicę Giotta, Baptysterium San Giovanni z Drzwiami Raju (nazwa nadana przez Michała Anioła), przespacerujemy się po Piazza della Signoria, głównym placu miasta, gdzie zobaczymy Palazzo Publico. Na koniec pobytu we Florencji zobaczymy Most Złotników (Ponte Vecchio) będący najstarszym z mostów we Florencji. Następnie zobaczymy piękną miejscowość Lucca, która ze swoimi późnorenesansowymi budowlami i plątaniną wąskich uliczek Starego Miasta pozostanie na długo w pamięci każdego. Po zwiedzaniu przejazd do Pizy, gdzie zobaczymy Bazylikę św. Ramirego, Campo Santo Monomentale – XIII w. cmentarz oraz Krzywą Wieżę, odchyloną od pionu o około 4,37m z powodu osiadania gruntu pod jej fundamentami. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 Dzień zwiedzania – zwiedzanie Rzymu – po śniadaniu wyjazd do Rzymu. Autokar zatrzymuje się na parkingu na przedmieściach Rzymu. Zwiedzanie metrem. W stolicy Włoch zobaczymy: Watykan – możliwość odwiedzenia krypt watykańskich z grobem Jana Pawła II, Panteon – rotunda o średnicy 44 metrów znajdujący się na Polu Marsowym; Schody Hiszpańskie – na których odbywają się coroczne pokazy mody, a wiosną zdobi je kwiatowa dekoracja ustawiana z okazji festiwalu kwiatów. Następnie zobaczymy: Fontannę di Trevi, Kapitol, który od początku Rzymu był twierdzą i sanktuarium oraz symbolem miasta; Pałac Senatorów, dawniej siedziba senatu, dziś władz miejskich, pomnik Marka Aureliusza, jedyny istniejący konny posąg z czasów imperium rzymskiego, Forum Romanum, centrum polityczne i towarzyskie Rzymu okresu republiki; Łuk Tytusa; Koloseum – odbywały się tam walki gladiatorów, neumachie i polowania na dzikie zwierzęta. Obiekt ten 7 lipca 2007 r. został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata, Zamek św. Anioła. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, nocleg.

10 dzień – po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd na zwiedzanie Sieny. Rozpoczęcie zwiedzania miasta, które przez wielu uważane jest za najpiękniejsze w Toskanii. Siena jest wpisana na listę Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Legenda głosi, że zostało założone przez Seniusza, syna Remusa, dlatego na ulicach, podobnie jak w Rzymie, nietrudno znaleźć symbole wilczycy. Wszystkie drogi w Sienie prowadzą na Piazza del Campo, gdzie zobaczymy Katedrę oraz przespacerujemy się przepięknymi uliczkami Starego Miasta. Następnie przejedziemy na zwiedzanie San Gimignano – miasta „14 wież“ zwane średniowiecznym Manhattanem, gdzie zobaczymy m.in. kolegiatę Santa Maria Asuntapo. W godzinach popołudniowych przejedziemy na zwiedzanie Bolonii, miasta szynki, erotycznej fontanny, wieży oraz najstarszego i największego Uniwersytetu we Włoszech. Wielu mówi, że zwiedzanie Włoch powinno się rozpoczynać od Bolonii, bo ma ona wszystko, co pozostałe piękne miasta i jest znacznie mniejsza. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

11 Dzień – po śniadaniu wyjazd, w godzinach wieczornych przyjazd do hotelu tranzytowego w Czechach, obiadokolacja, nocleg.

12/13 Dzień – po śniadaniu wyjazd do Polski. Przyjazd do kraju w godzinach nocnych dnia 12 oraz porannych 13. Zakończenie imprezy senior travel Włochy.

 

Wyżywienie:

W cenie 11 śniadań oraz 11 obiadokolacji.

Serwis: HB w Hotelu Key Club*** (2 x dziennie):

– śniadania: wzmocnione: rogal, sucharki, jajecznica, jogurty, płatki kukurydziane + czekoladowe, mleko, chleb, masło, owoce, ser, parówki, wędlina/salami, dżem, nutella, kakao, tosty, ciastka

– obiadokolacja: 1 danie: pasta/ryżowe/zupa/pizza, 2 danie: mięsne lub rybne, przystawka, woda, deser lub owoce.

Suchy prowiant obiadowy w razie wycieczek: kanapka hamburger, kanapka z serem i salami, ciastko lub babeczka lub rogal, woda mineralna, sok lub owoc.

 

Warto wiedzieć:
Spotkanie organizacyjne odbywa się w dniu przyjazdu lub dnia następnego. Na spotkaniu przekazywane są niezbędne informacje dotyczące pobytu oraz istnieje możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.

Program zwiedzania jest ramowy i może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po wnętrzach zwiedzanych obiektów. Opłata dodatkowa za bilety wstępu, zestawy słuchawkowe, wjazdy do miast i miejscowych przewodników zbierana jest przez pilota przed realizacją programu zwiedzania i rozliczana w ostatnim dniu wycieczki. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty około 90 euro.

Dokumenty:
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu do 90 dni na terytorium Włoch jest paszport bądź dowód osobisty

 

Świadczenia

– zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 osobowych,
– 11 śniadań i 11 obiadokolacji,
– 7 noclegów w hotelu Key Club***,
– 1 nocleg w hotelu w trakcie zwiedzania Wenecji,
– 1 nocleg w hotelu w okolicach Bolognii,
– 2 noclegi tranzytowe w Czechach,
– realizację programu zwiedzania Włoch,
– transport autokarem klasy LUX (wc, barek, dvd, klimatyzacja,) lub bus
– opieka pilota/ rezydenta na miejscu – ubezpieczenie NNW i KL

Dodatkowo płatne

– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – około 100 euro/os.

Wyślij ofertę do znajomych!