Włochy – Livigno Bormio Alpejska przygoda na stokach Alta Valtelliny 9 DNI

/Włochy – Livigno Bormio Alpejska przygoda na stokach Alta Valtelliny 9 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Włochy – Livigno Bormio Alpejska przygoda na stokach Alta Valtelliny 9 DNI

2018-05-17T13:40:55+00:00

Lombardia to malownicza kraina zlokalizowana w północnej części Włoch tuż przy granicy ze Szwajcarią. Tutejsze góry to prawdziwy raj dla amatorów białego szaleństwa. Swą dużą popularność region ten zawdzięcza znanym ośrodkom, nowoczesnej infrastrukturze narciarskiej, a przede wszystkim zapierającej dech w piersiach wysokogórskiej scenerii – 110 szczytów osiąga wysokość powyżej 3000 m n.p.m. Lombardia obejmuje swym zasięgiem 5 obszarów, spośród których prawdziwą perłą jest Alta Valtellina – serce Parku Narodowego Stelvio. W Alta Valtellina sezon narciarski trwa od grudnia do maja. Ta najbardziej wysunięta na północ dolina Lombardii położona jest na wysokości od 1 225 do 3 012 m n.p.m. Słynie ona z takich ośrodków narciarskich jak: Livigno, Bormio, Santa Caterina Valfurva i Isolaccia. O doskonałych warunkach oraz znakomitej infrastrukturze narciarskiej doliny Alta Valtellina świadczy choćby fakt, że jest ona areną międzynarodowych zawodów narciarskich. Alta Valtellina to 230 km tras narciarskich, ponad 80 nowoczesnych wyciągów, a także blisko 80 km tras wytyczonych dla wielbicieli nart biegowych. Coś dla siebie znajdą tu również amatorzy snowboardu i freestyle'u. Różnorodność tutejszych tras wytyczonych w malowniczej, górskiej scenerii rokrocznie przyciąga miłośników białego szaleństwa z wielu krajów.

1 DZIEŃ

Wyjazd z  miejsca zbiórki Polski w godzinach wieczornych
Przejazd autokarem do Włoch.

2 DZIEŃ  Cima Piazzi – Isolaccia

Pomiędzy ośrodkami Bormio i Livigno, w sąsiedztwie trzytysięczników Corno di S. Colombano znajduje się kompleks narciarski Cima Piazzi Happy Mountain Oga / S. Colombano. Punktem startowym jest Isolaccia – miejscowość usytuowana na wysokości 1 345 m n.p.m. w dolinie Valdidentro.
Swoją nazwę „Happy Mountain” ośrodek zawdzięcza dużemu nasłonecznieniu, które w połączeniu z otaczającą alpejską panoramą oraz zalesionym obszarem Narodowego Parku Stelvio tworzą idealne miejsce dla rodzin oraz osób preferujących spokojniejszą jazdę. Do dyspozycji miłośników białego szaleństwa jest 11 wyciągów oraz 30 km tras zjazdowych. Jazdę na nartach zaczniemy ze stacji narciarskiej w miejscowości Isolaccia. Kursuje stąd gondola, która wywozi narciarzy na Pian de la Mota na wysokość 1 990 m n.p.m. Dalej można udać się orczykami na Mont Masucco i stąd zjechać w kierunku Le Motte lub też udać się wyżej na południowo-wschodni stok Dosso le Pone (2 550 m n.p.m).   wieczorem dla chętnych  Lodowisko Dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek proponujemy wieczorną atrakcję w postaci wyjazdu na lodowisko do miejscowości Isolaccia. Mogą tu Państwo mile spędzić czas, doskonaląc swoje umiejętności w jeździe na łyżwach, jak również potrenować łyżwiarstwo szybkie wokół tafli lodowiska. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew.zakwaterowanie i obiadokolacja nocleg.
 

3 DZIEŃ   Santa Caterina Valfurva

Santa Caterina Valfurva położona jest na końcu doliny Valfurva i jest jedną z pierwszych stacji narciarskich w Alta Valtellina. Ten kameralny ośrodek stwarza doskonałe warunki do uprawienia narciarstwa dla rodzin i osób preferujących spokojną jazdę po mało zatłoczonych trasach. Większość tras w ośrodku wytyczona jest powyżej granicy lasu, a odcinki, prowadzące do miasteczka, które przebiegają przez tereny leśne są szerokie i malownicze.
Dla narciarzy przygotowano tu 35 km tras zjazdowych o rozmaitym stopniu trudności, położonych na wysokości od 1 738 do 2 887 m n.p.m i obsługiwanych przez 10 nowoczesnych wyciągów. Z dolnej stacji mogą Państwo udać się gondolą w okolice szczytu Cresta Sobretta (2 775 m n.p.m), skąd roztacza się malowniczy widok na ośnieżone pasma górskie. Stamtąd można udać się na południową stronę grani do Valle dell'Alpe, gdzie można szusować w słońcu przez cały dzień. Mogą Państwo również spróbować swoich sił na trasie noszącej imię wielokrotnej mistrzyni olimpijskiej i świata Deborah Compagnoni. Trasa ta o długości ponad 3 km rozpoczyna się na wysokości 2 725 m n.p.m. w pobliżu górnej stacji gondoli, a różnica poziomów wynosi 973 metrów. wieczorem dla chętnych  Aquagranda Wellness Park Livigno  Po kolacji zapraszamy Państwa do Livigno, gdzie będą Państwo mieli okazję skorzystać z oferty Aquagranda Wellness Park – doskonałego miejsca do relaksu i rekreacji.Centrum wellness Aquagranda zajmuje powierzchnię 20 000 m2, z której wydzielono kilka różnych sektorów. W skład obiektu wchodzą: tzw. Czarny Basen, Thermarium, strefa Spa&Beauty, strefa sportowa z basenem oraz elegancka i nowoczesna restauracja. W strefie Czarny Basen mogą Państwo oddać się relaksującej kąpieli w basenie z hydromasażem i wodnymi biczami. Z krytego basenu można przejść do zewnętrznej części kąpieliska, gdzie mogą Państwo rozkoszować się zarówno kąpielą, jak i niezwykłym, górskim krajobrazem. Znajduje się tutaj także łaźnia parowa, sauna oraz część przeznaczona dla najmłodszych. W obrębie Thermarium mogą Państwo skorzystać z sauny fińskiej, biosauny, łaźni parowej, aromatycznej kąpieli parowej oraz pokoju relaksacyjnego. Spa&Beauty ma w swej ofercie zabiegi kosmetyczne, masaże, solarium oraz salon fryzjerski. Natomiast w strefie sportowej do dyspozycji gości jest sala fitness i kryty basen. Aquagranda to recepta na udany relaks i aktywną rekreację dla całej rodziny w nowoczesnych, estetycznie wykończonych wnętrzach. Dla osób, które nie będą korzystały z oferty Aquagranda Wellness Park, wyjazd do Livigno to doskonały sposób na poznanie tutejszej bogatej oferty apres ski.
 

4 – 5 DZIEŃ  Bormio

Zapraszamy do malowniczego ośrodka narciarskiego Bormio, gdzie czeka na Państwa 50 km doskonale przygotowanych tras położonych na wysokościach od 1 225 do 3 012 m n.p.m. Gwarancja śniegu, infrastruktura narciarska na najwyższym poziomie i imponujące górskie panoramy wyrobiły markę tego miejsca i sprawiły, że ośrodek ten należy do jednych z bardziej cenionych obszarów narciarskich w Alpach.
Z dolnej stacji kursuje gondola do stacji pośredniej Bormio 2000, skąd mogą Państwo wybrać się na trasy zjazdowe położone na płaskowyżu przy stacji lub też udać się gondolą dalej w kierunku najwyższego szczytu regionu Cima Bianca (3 012 m n.p.m.). Tutaj czeka na Państwa najdłuższy zjazd w regionie o długości ok. 10 kilometrów z szczytu Cima Bianca do Bormio. Jest to zjazd o średnim stopniu trudności podczas którego pokonują Państwo różnicę poziomów 1 780 metrów. Na początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy czekają tu łagodne trasy zjazdowe wytyczone w okolicy Bormio 2000. Bardziej zaawansowanym miłośnikom białego szaleństwa polecamy trudniejsze i bardziej wymagające trasy z Cima Bianca oraz słynny zjazd Stella Alpina. Snowboardziści będą mogli wyszaleć się w snowparku, położonym przy stacji pośredniej Bormio 2000, gdzie do ich dyspozycji są skocznie, super pipe i rails. Nie brakuje tu również tras do narciarstwa biegowego. Narciarzy przyciągają do Bormio nie tylko zróżnicowane i dobrze przygotowane trasy zjazdowe, ale także bogactwo leczniczych wód termalnych. Urozmaicona oferta tego popularnego ośrodka zadowoli wszystkich sympatyków białego szaleństwa.po nartach dla chętnych  Wizyta w piwnicach Amaro Braulio Po nartach zapraszamy Państwa na zwiedzanie piwnic w których produkowany jest słynny, regionalny likier Amaro Braulio. Piwnice te znajdują się przy Via Roma, w samym sercu Bormio.
Receptura tego lokalnego trunku została stworzona ponad 130 lat temu. Proces jego produkcji pozostaje od lat niezmienny, a jego receptura nadal jest tajemnicą. Likier ten tworzony jest na bazie najlepszej jakości alpejskich ziół zbieranych na wzgórzu Braulio, od którego pochodzi nazwa trunku. Rośliny i zioła lecznicze wchodzące w skład Amaro Braulio sprawiają, że posiada on niepowtarzalny smak i aromat. Produkcja Braulio składa się z kilku etapów m. in. suszenia na powietrzu, kruszenia i rozdrabniania roślin wchodzących w jego skład. Następnie napój dojrzewa w ogromnych dębowych beczkach umieszczonych zgodnie z tradycją w piwnicach przy Via Roma. Pod opieką przewodnika dowiedzą się Państwo więcej szczegółów na temat tego znanego, regionalnego likieru. po nartach dla chętnych Przejażdżka psim zaprzęgiem Przejażdżka saniami zaprzężonymi w psy Husky to rozrywka, która bez wątpienia na długo pozostanie w Państwa wspomnieniach. To prawdziwa frajda nie tylko dla dzieci. Jazdę psim zaprzęgiem można z powodzeniem polecić także dorosłym, zwłaszcza osobom, które chcą na chwilę odetchnąć od narciarskiego szaleństwa i nieco urozmaicić swój aktywny urlop. Sanie ciągnięte są przez 2 do 4 psów Husky. Przejażdżka zawsze odbywa się pod czujnym okiem doświadczonego instruktora, po wcześniejszym przeszkoleniu wszystkich uczestników. Ośrodek organizuje zarówno przejażdżki indywidualne, jak i grupowe. Dla dzieci poniżej 13 roku życia oraz dla osób starszych istnieje możliwość przygotowania specjalnych sań, na których podróż będzie wygodna i komfortowa. Niewątpliwym atutem tego rodzaju atrakcji jest to, że stwarza ona doskonałą okazję do poznania przyjaznej i posłusznie reagującej na komendy rasy psów Husky. Przejażdżka psim zaprzęgiem daje także możliwość podziwiania wspaniałego, śnieżnego krajobrazu doliny otoczonej pasmem górskich szczytów o wysokości powyżej 3 tys. m n.p.m. wieczorem:  Kompleks wellness Bormio Terme Kompleks termalny usytuowany jest w sercu doliny Alta Valtellina w miejscowości Bormio. Wizyta w tym miejscu to doskonała okazja do miłego spędzenia wieczoru i skorzystania z bogatej oferty relaksu i odnowy biologicznej. Kompleks składa się z basenu termalnego o wymiarach 25 x 16 m z temperaturą wody ok. 28°C, sauny fińskiej, łaźni tureckiej, solarium oraz pomieszczenia relaksacyjnego z leżakami.  W specjalnie wydzielonej części – Thermarium dostępna jest także biosauna, łaźnia turecka oraz sauna z widokiem na malowniczą, alpejską panoramę. Po zabiegach mogą Państwo udać się do strefy relaksu, gdzie czekają specjalnie wyprofilowane, wygodne leżaki. Kompleks oferuje również specjalne atrakcje dla dzieci m. in. mniejszy basen (16 x 4 m) oraz długą na 55 metrów zjeżdżalnię. Dodatkowo mogą Państwo skorzystać z basenu, który w większości znajduje się na wolnym powietrzu. Temperatura wody to ok. 33°C. Z zewnętrznej części basenu można podziwiać imponującą górską scenerię. Za dodatkową opłatą kompleks Bormio Terme oferuje również profesjonalne zabiegi lecznicze, na liście których znajdują się m.in.: inhalacje, kąpiele termalne w gorącej wodzie, okłady błotne itp. Dostępny jest również szeroki wachlarz zabiegów kosmetycznych i kuracji odnowy biologicznej. Można skorzystać tu również z różnego rodzaju masaży. Bormio Terme to doskonałe miejsce na wypoczynek po całodniowym wysiłku na stokach i gwarancja udanego relaksu.
 

6 – 7 DZIEŃ  Livigno
Ośrodek ten położony jest w północno-zachodniej części regionu Alta Valtellina w odległości ok. 100 km od miejscowości Sondrio – stolicy jednej z prowincji Lombardii. Livigno (1 816 m n.p.m.) leży pomiędzy przełęczą Stelvio, a masywem Bernina, na granicy parków narodowych Stelvio i Engadina. Długie, doskonale przygotowane trasy, nowoczesne wyciągi i pewny śnieg to gwarancja udanego, aktywnego wypoczynku w jednym z najbardziej znanych alpejskich kurortów. Przygotowano tu dla Państwa ponad 100 kilometrów tras zjazdowych położonych na wysokości od 1 816 do 2 798 m n.p.m. Narciarze biegowi znajdą tu również 40 km oznakowanych tras, a miłośnicy snowboardu oraz freestyle'u snowparki na stokach Il Mottolino i Carosello. Duży wybór tras o łatwym i średnim stopniu trudności sprawia, że doskonale odnajdą się tu osoby rozpoczynające swą przygodę z narciarstwem, jak również bardziej zaawansowani narciarze.  Z centrum miasteczka startuje cała sieć wyciągów narciarskich, które należą do najnowocześniejszych w Europie. Swoją przygodę mogą Państwo rozpocząć od górującego od wschodniej strony masywu Mottolino z szczytem Monte Della Neve (2 785 m n.p.m) lub od zachodniej strony z rozległym grzbietem Carosello (2 797 m n.p.m).  Dla początkujących narciarzy szczególnie godne polecenia są stoki Monte Della Neve, które sprzyjają doskonaleniu umiejętności jazdy na nartach. Swoich sił można tu spróbować na trasie Mottolino o średnim stopniu trudności i różnicy poziomów 980 m lub trudniejszej trasie Sponda FIS. Zbocza masywu Carosello są natomiast idealnym miejscem dla bardziej zaawansowanych miłośników narciarstwa z dużą ilością ciekawych, długich tras. Niewątpliwym atutem tego ośrodka jest obowiązująca tu strefa wolnocłowa. Warto więc skorzystać z niższych cen i udać się na zakupy do tutejszych sklepów.   wieczorem: Nocna jazda na nartach Amatorom narciarstwa, którzy mają w sobie wystarczająco dużo energii i zapału, by szusować po ośnieżonych stokach nawet do późnych godzin wieczornych, polecamy nocną jazdę na nartach po ponad 3 kilometrowej, oświetlonej nartostradzie Stelvio w ośrodku Bormio.
Nocna jazda na nartach cieszy się niezmienną popularnością wśród entuzjastów białego szaleństwa. Jest to doskonały sposób, aby na nowo odkryć trasy, po których jeździło się w ciągu dnia.

8 DZIEŃ

Wykwaterowanie z hotelu w godzinach porannych. Wyjazd z Włoch.

9 DZIEŃ
Przyjazd do Polski do miejsca zbiórki

Program, a zwłaszcza kolejność jego realizacji, może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych i narciarskich w poszczególnych ośrodkach, a także warunków drogowych. Szczególnie w terminach na początku i na końcu sezonu niektóre trasy lub wyciągi mogą być nieczynne ze względu na warunki atmosferyczne.

Wszystkie atrakcje dodatkowe są realizowane wyłącznie w opcji dojazdu autokarowego i dojazdu własnego z transferami oraz zależą od godzin otwarcia, liczby chętnych, warunków pogodowych i aktualnej dostępności.
 

UWAGA Wycieczka do St. Moritz

Dla chętnych, przy zebraniu się wystarczającej liczby osób, istnieje możliwość jednodniowej wycieczki do miejscowości St. Moritz, która należy do najbardziej znanych ośrodków wypoczynkowych na świecie. Jest to idealna okazja dla tych, którzy chcą odpocząć od aktywnej jazdy na nartach, szukają urozmaicenia i chcą poznać inne atrakcje regionu.
St. Moritz położone jest na wysokości 1 856 m n.p.m. w otoczeniu jezior Górnej Engadyny i słynie z tego, że słońce świeci tu średnio przez ponad 300 dni w roku. Międzynarodowa sława tego kurortu przyciąga turystów i znane osobistości świata show-biznesu, polityki i sportu.
Wizytę w ekskluzywnym kurorcie dodatkowo uatrakcyjni sama podróż do St. Moritz, która odbywa się nowoczesną kolejką wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Express Bernina zwany jest też „małym, czerwonym pociągiem”, a jego trasa prowadzi przez górskie przełęcze, trasy wiodące stromymi zboczami i pokonuje znaczne różnice wysokości. Niewątpliwym atutem podróży Bernina Express jest fakt, że trasa ta jest jedną z najbardziej spektakularnych i widokowych tras na świecie.
 

Zakwaterowanie
Arnoga: hotel – standard ***

Ten wyjątkowy, klimatyczny hotel o trzygwiazdkowym standardzie to idealne miejsce dla wszystkich ceniących tradycję oraz styl. Położony na wysokości 1870 m n.p.m., z daleka od miejskiego zgiełku w otoczeniu majestatycznych masywów górskich i lasów umożliwia pełen relaks.

Obiekt składa się z dwóch oddzielnych budynków: Antica i Nuova.
Pierwszy z nich architektonicznie nawiązuje do rustykalnej stylistyki. We wnętrzach dominuje kamień i drewno. Jest to główny budynek hotelu, w którym znajdują się pokoje, recepcja, restauracja oraz zaplecze wellness. Budynek Nuova mieści przestronne pokoje urządzone w bardziej nowoczesnym stylu. Z okien pokoi można podziwiać malownicze widoki na okoliczne pasma górskie.
We wszystkich pokojach znajduje się łazienka z WC oraz prysznicem, suszarka do włosów, telefon i TV-SAT. W pokojach udostępnione jest płatne bezprzewodowe połączenie z Internetem.
Na posiłki zapraszamy Państwa do hotelowej restauracji. Śniadania serwowane są w formie bufetu, natomiast obiadokolacje składają się z bufetu sałatkowego, pierwszego dania i drugiego dania oraz deseru (każdorazowo wybór z 2 propozycji).
Wszystkich spragnionych relaksu zapraszamy do hotelowego zaplecza wellness. Za dodatkową opłatą do Państwa dyspozycji jest łaźnia, sauna oraz pokój relaksacyjny. Wieczorem zaś warto zajrzeć do klimatycznej tawerny znajdującej się w podziemiach hotelu.
 

Semogo: hotel – standard ***

Proponowany przez nas obiekt to trzygwiazdkowy hotel, malowniczo położony w górskiej miejscowości Semogo-Valdidentro.

Ten rodzinnie prowadzony hotel to połączenie regionalnej tradycji oraz elegancji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaangażowaniu właściciele doskonale potrafią zadbać o komfortowy pobyt swoich gości.
Hotel mieści 40 przestronnych i komfortowych pokoi. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę z WC, TV-SAT oraz suszarki do włosów. Większość z nich posiada balkon z widokiem na góry.
Na posiłki zapraszamy Państwa do elegancko urządzonej restauracji z widokiem na dolinę. Hotel oferuje znakomitą kuchnię opartą na regionalnych recepturach i wysokiej jakości składnikach. Śniadania podawane są w formie bufetu. Obiadokolacja to bufet sałatkowy, pierwsze i drugie danie oraz deser (każdorazowo wybór z dwóch propozycji). Raz w tygodniu właściciele zapraszają Państwa na uroczystą kolację przy świecach z muzyką na żywo w tle.
Obiekt posiada bogatą ofertę spędzenia czasu wolnego. Z pewnością warto zajrzeć do hotelowej oazy wellness. Do Państwa dyspozycji jest jacuzzi z widokiem na góry, łaźnia parowa oraz sauna. Dodatkowo można także skorzystać z sali fitness. Najmłodszych gości zapraszamy do sali zabaw.
Wieczorem zachęcamy do odwiedzenia hotelowego baru z bogatą kartą rozmaitych trunków. W hotelu znajduje się również pizzeria, gdzie skosztują Państwo tradycyjnej włoskiej pizzy.

Transport

Przejazd odbędzie się 9 osobowym, klimatyzowanym minibusem wraz z bagażnikem dachowym na narty ( 8 osób + kierowca / pilot ), bus lub autokar

ŚWIADCZENIA
7 noclegów w pokoju 2-osobowym z łazienką
wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
6-dniowy skipass Cztery Doliny obejmujący: Bormio, Cima Piazzi Happy Mountain Oga/San Colombano i S. Caterina Valfurva lub 4-dniowy skipass Cztery Doliny i 2-dniowy skipass obejmujący Livigno
transport  komfortowy autokar (barek, WC, klimatyzacja),busem ,Przejazd odbędzie się 9 osobowym, klimatyzowanym minibusem wraz z bagażnikem dachowym na narty ( 8 osób + kierowca / pilot ),
przelot samolotem wraz z transferem lotnisko – hotel – lotnisko
codzienne transfery na stoki – przejazdy autokarem na miejscu
korzystanie z sauny, łaźni parowej, jacuzzi i sali fitness – dla gości zakwaterowanych w hotelu w Semogo
opiekę pilota
ubezpieczenie KL i  NNW

DODATKOWO PŁATNE
taksę klimatyczną 
ubezpieczenie SKI
kaucji zwrotnej za skipass – 5 EUR / osobę
napoi do obiadokolacji
Dopłata do pokoju jednoosobowego – 500 zł
wstęp na lodowisko z wypożyczeniem łyżew: ok. 8 EUR / osobę
kompleks Aquagranda Wellness Park – wstęp do części: Sport – ok. 17 EUR / osobę, Blackpool – ok. 22 EUR / osobę, Thermarium: ok. 22 EUR / osobę, Sport, Blackpool i Thermarium: ok. 32 EUR / osobę
wizyta w piwnicach Amaro Braulio: ok. 5 EUR / osobę
przejażdżka psim zaprzęgiem: od ok. 50 EUR / osobę
wstęp do kompleksu Bormio Terme (wymagany czepek): karnet 1-godzinny: ok. 14 EUR / osobę, karnet 3-godzinny: ok. 22 EUR / osobę
nocna jazda na nartach: ok. 10 EUR / osobę
wycieczka do St. Moritz: ok. 100 EUR / osobę

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.