Włochy – Sycylia 13 DNI

/Włochy – Sycylia 13 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Włochy – Sycylia 13 DNI

2018-06-06T16:27:47+00:00
Ilość dni: 13 DNI

Wycieczki do Włoch –  Sycylia

Wycieczki do Włoch

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię do Włoch. Po drodze obiad w Polsce. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w Tarvisio, w ślicznie położonej miejscowości, w Alpach Julijskich. W tym dniu nie ma obiadokolacji.
2. DZIEŃ
Śniadanie.Przejazd do Wenecji, w czasie którego zobaczymy alpejskie szczyty i równinę Veneto. Po większości ulic Wenecji pływają vaporetto i gondole… My odbędziemy rejs do centrum Wenecji,zobaczymy Plac Św. Marka z Bazyliką Św. Marka i Kampanilą, gdzie zbierają się tłumy turystów i pielgrzymów, którzy nawiedzają miejsce wtórnego pochówku ewangelisty. Stojący obok budynek to Pałac Dożów, gotycka siedziba władców i rządów republiki. W czasie spaceru w okolicy mostu Rialto dostrzega się piękno najsłynniejszej alei Wenecji- Canal Grande. Przejazd do Loreto, leżącego na wybrzeżu Adriatyku w regionie Marche. Obiadokolacja i nocleg w Loreto.
3. DZIEŃ
Śniadanie. W Loreto znajduje się sanktuarium Santa Casa, miejsce kultu maryjnego, z tzw. Świętym Domkiem, który według legendy jest nazaretańskim domem Maryi. Miał on zostać przewieziony z Nazaretu do Włoch przez rodzinę De Angelis, która chciała w ten sposób uchronić go przed zniszczeniem. W sanktuarium znajduje się też tablica upamiętniająca poległych żołnierzy Pułku Ułanów Karpackich, którzy przebyli trasę Tobruk – Loreto – Monte Cassino – Ancona – Bologna. Sanktuarium co roku odwiedza ok 3 milionów pielgrzymów. Oddamy też cześć poległym  w czasie II wojny światowej, pochowanym na Polskim Cmentarzu Wojennym. To jedna z pośród czterech polskich nekropolii na ziemi włoskiej. Znajduje się tu 1112 grobów żołnierzy 2 Korpusu Polskiego. Przejazd do Alberobello, stolicy regionu Apulia. Zachowało się tu najwięcej truli – niewielkich, budynków mieszkalnych, budowany z kamienia  wapiennego bez zaprawy, krytych stożkowatą  kopułą układaną również z kamieni. Pospacerujemy po białym miasteczku pełnym dziwnych okrągłych domów i sklepów z regionalnymi przysmakami. Obiadokolacja i nocleg w Alberobello.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Tropea – miasta, zbudowanego na klifie, nad morzem Tyrreńskim, poniżej którego znajduje się  plaża i tak zwany Kościół na Wyspie – Santa Maria Dell”Isola. To najbardziej malownicze miejsce w Kalabrii. Zakwaterowanie, czas wolny na plażowanie, wypoczynek, wieczorny spacer. Obiadokolacja i nocleg w Tropea.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd z Tropei do Katanii, w czasie którego przepłyniemy promem do Messyny. Katania jest zlokalizowana na wschodnim wybrzeżu Sycylii, u podnóża wulkanu  Etna. Wybuchy wulkanu pustoszyły wielką część terytorium miasta, jednak z drugiej strony wulkaniczne popioły użyźniały glebę, szczególnie pod uprawę winogron. Dziś centrum miasta stanowi plac, przy który stoi katedra Św. Agaty, fontanna ze słoniem i wiele barokowych domów wybudowanych z lawy wulkanicznej. Przejazd do Taorminy, miasta zbudowanego na stromych zboczach okolicznych gór, od poziomu morza aż do ich szczytów. W wąskich uliczkach zatrzymał się czas, w restauracyjkach sporządza się wyśmienite dania sycylijskiej kuchni, a w sklepikach można zakupić tutejsze przysmaki. Przejazd do Letojanni, miasteczka „z duszą” leżącego nad Morzem Śródziemnym. Obiadokolacja i nocleg w Letojanni.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na Etnę Jest to obecnie najwyższy i największy w  Europie stożek wulkaniczny -145 km obwodu u podnóża, o wysokości 3340 m n.p.m. która wskutek wybuchów ulega ciągłym zmianom. Z krateru na szczycie wydobywają się pary i gazy, w czasie erupcji – bomby wulkaniczne i popioły (ostatni 28 stycznia 2014 roku). Posiada ponad 270  kraterów bocznych. W czasach starożytnych uważany był za kuźnię boga ognia Wulkana. Pospacerujemy w okolicach schroniska. Chętni mogą jeepami wjechać do stożka wulkanu. Przejazd do Wąwozu Alcantara. Gola dell'Alcantara to wąwóz długi na 48 km a wysoki na 20 do 50 m, wyrzeźbiony w czarnych bazaltowych skałach przez nurt rzeki Acantara. Powstał on na skutek erupcji jednego z kraterów Etny – Moio. Powrót do Letojanni. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do portu w Milazzo. Rejs i zwiedzanie Wysp Liparyjskich leżących na Morzu Tyrreńskim. Zbudowane z bazaltów i porfirów, są stożkami wulkanicznymi lub resztkami dawnych kraterów wulkanicznych. W starożytności wierzono, że zamieszkują je bóg Wulkan i król wiatrów Eol. Wśród zabytków Lipari wyróżnia się katedra pod wezwaniem Św. Bartolomeusza.  Wyspa pokryta jest wulkanicznym pumeksem i obsydianem. Pumeks jest eksportowany. Atrakcją wyspy Vulcano jest wulkan Fossa z kraterem Gran Cratere, w którym nadal czynne są fumarole, przez które wydostają się gazy i para wodna o temperaturze od 300 do 1000°C. Powrót do Letojanni. Obiadokolacja i nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Syrakuz. Miasto to powstało jako antyczna kolonia greckich  Dorów z Koryntu w 733 r. p.n.e. Od  V wieku p.n.e. Syrakuzy były uważane za najpiękniejsze i najbogatsze, a niewątpliwie najludniejsze miasto wyspy, posiadające dwa doskonałe porty. Było to jedno z najważniejszych miast starożytnego świata greckiego. Zwiedzimy Park Archeologiczny z okazałym teatrem antycznym, nimfeum i kamieniołomami, gdzie przetrzymywano 7000 ateńczyków, uczestników wielkiej bitwy sycylijskiej z 413 r. p.n.e. Latomia del Paradiso ma 65 m długości i 23 m wysokości, a wewnątrz niej panuje niezwykła akustyka, być może dlatego jaskinia nosi nazwę „Ucho Dionizosa”. O miejscu tym krąży legenda, że tyran Dionizos specjalnie wykuł w skale jaskinię, żeby móc podsłuchiwać swoich więźniów i w szybki sposób zapobiegać buntom. Przejazd do Agrigento, ostatniej kolonii greckiej na Sycylii, założonej w V wieku p.n.e. w celu obrony Sycylii przed Kartagińczykami. Dziś w Agrigento, szczególnie w sezonie, więcej widać na ulicach turystów niż mieszkańców miasta. Valle dei Templi – jedno z najpiękniejszych zespołów starożytnego budownictwa greckiego poza Grecją, jest obowiązkowym punkt podróży na Sycylię. Obiadokolacja i nocleg.
9. DZIEŃ
Śniadanie i czas wolny na wypoczynek na plaży. Obiadokolacja i nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Monreale. Zbudowaną nad Conca dOro katedrę Normanów, ufundował Wilhelm II. To jeden z najpiękniejszych normańskich zabytków Sycylii. Podłoga i wewnętrzne mury katedry wykończone są platerowanym  marmurem na wzór islamskich meczetów. Górne partie ścian pokrywają całkowicie bizantyjskie mozaiki, zajmują one powierzchnię 6340 m 2. W katedrze znajdują się  sarkofagi królów: Wilhelma I , Wilhelma II, Małgorzaty z Nawarry i jej synów oraz króla Francji Ludwika IX.  Jedyną pozostałością przylegającego do katedry dawnego klasztoru Benedyktynów jest oryginalny kompleks krużganków. Głowice podwójnych kolumienek przedstawiają płaskorzeźbione sceny z Biblii oraz symbole chrześcijańskie i islamskie. Przejazd do Palermo- stolicy Sycylii. W czasie zwiedzania miasta zobaczymy: katedrę wybudowaną w różnych stylach architektonicznych, gdzie pochowano królów Sycylii, Palazzo Reale – wzniesiony przez Arabów, przebudowany przez Normanów – obecnie siedziba władz lokalnego rządu. W pałacu znajduje się Cappella Palatina – najlepszy przykład połączenia normańskiej, arabskiej i bizantyjskiej sztuki, która dominowała tutaj w XII wieku. Via Vittorio Emanuele dotrzemy do średniowiecznego Mercato delle Vucciria- typowego sycylijskiego targu przypominającego arabski suk. Na zakończenie dnia zwiedzimy nietypowy cmentarz czyli Katakumby. Cripta dei Cappuccini kryje zmumifikowane szczątki oraz szkielety prałatów i zamożnych obywateli Palermo. Ciała, których jest 8000, pogrupowane są według płci, zawodów, pozycji społecznej. Po obiadokolacji przejedziemy do portu i zaokrętujemy na promie płynącym do Neapolu. Nocleg.
11. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Neapolu. Zobaczymy budzące się miasto z okien autokaru, wejdziemy do Katedry św. Januarego gdzie przechowywane są ampułki z zakrzepłą krwią świętego, która trzy razy w roku w cudowny sposób staje się płynna. Wydarzenie to niektórzy interpretują jako wróżbę. Jeśli zawartość ampułki rozpuszcza się szybko ma to być znakiem pomyślności. Jeśli ciecz się nie rozpuści, na Neapol spada jakieś nieszczęście. Przejazd do Pompejów. Zwiedzamy antyczne miasto zburzone przez wybuch Wezuwiusza w 79 r. Pod warstwą kamieni i popiołów zachowało się wiele domów, ulic, sklepów z czasów starożytnego Rzymu. Przejazd w okolice Sieny. Obiadokolacja i  nocleg.
12. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Sieny, którą wg legendy założyli synowie  Remusa. Herbem miasta stało się godło ich rodu – wilczyca karmiąca Romulusa i Remusa. Zwiedzamy średniowieczne miasto znane z palio czyli odbywających się każdego roku wyścigów konnych. Pospacerujemy wąskimi uliczkami wokół Piazza del Campo i zobaczymy ogromną, niedokończoną katedrę z XIV wieku, która miał być największą chrześcijańską świątynią na świecie, jednak epidemia dżumy w 1348 roku zniweczyła te plany. Przejedziemy przez Toskanię, Emilię- Romanię i Veneto do Tarvisio. Obiadokolacja i nocleg w Tarvisio.
13. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez Austrię, Czechy do Polski. Po drodze obiad na terenie Polski.  Powrót do miejsca zbiórki.
ŚWIADCZENIA :
– transport  komfortowym autokarem lub busem

– 11 noclegów w hotelach *** pokoje 2 os. z łazienkami,
– 1 nocleg na promie kabiny 4-osobowe
– 12 śniadań, 11 obiadokolacji,
– opiekę  pilota i opiekę przewodnika
– ubezpieczenie  NNW

DODATKOWO PŁATNE :
Na bilety wstępu  należy przeznaczyć ok. 140 euro

Wycieczki do Włoch –  Sycylia

Wycieczki do Włoch, Wycieczki do Włoch, Wycieczki do Włoch, Wycieczki do Włoch,

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.