WROCŁAW – DREZNO – MIŚNIA – ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA

/WROCŁAW – DREZNO – MIŚNIA – ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

WROCŁAW – DREZNO – MIŚNIA – ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA

2020-06-29T09:31:01+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Niemcy, Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

WYCIECZKI DO WROCŁAWIA – DREZNO – MIŚNIA – ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA

Wycieczki do Drezna … Zamki Dolnego Śląska

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki . Obiad na trasie przejazdu. Przyjazd do Wrocławia zwiedzanie miasta: Panorama Racławicka, Rynek i Ostrów Tumski, Promenada Staromiejska. Przejście przez Most Pokoju – widok na Ostrów Tumski i Most Grunwaldzki. Zwiedzanie wnętrza Katedry, Uniwersytet Wrocławski, Kościół Uniwersytecki, najpiękniejszy barokowy kościół we Wrocławiu. Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników. Kościół św. Elżbiety, na trasie zwiedzania Wrocławskie krasnale. Kamienice Jas i Małgosia. Rynek, Plac Solny i Piwnica Świdnicka, przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki /. Przejazd do Drezna spacer po starówce: Zwinger- Zamek Drezdeński, zwiedzanie Galerii Obrazów Starych Mistrzów zawierającą bogate zbiory malarstwa europejskiego m.in. dzieła Rubensa, Rembrandta oraz Dürera, dalej Opera przy Placu Teatralnym- miejsce prapremier najsłynniejszych oper, Kościół Dworski- katolicka katedra zwana również kościołem polskim. Przejście na Nowe Miasto- słynny most Augusta Mocnego, „Złoty Jeździec”- symbol Drezna, barokowa Ulica Królewska oraz aleja platanowa. Głównymi atrakcjami po tej stronie Łaby są Pałac Japoński, Pasaż Kultury, historyczna hala targowa czy kościół św. Trzech Królów. Podziwiać będziemy też panoramę Starówki- widok, który wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta. Przejazd do Miśni. Miasto słynie jako kolebka Saksonii i stolica porcelany.

Pierwsza europejska porcelana została wynaleziona w Dreźnie, a produkowana została w Miśni. Pięknie zachowana i odrestaurowana średniowieczna Starówka, wąskie uliczki, góra zamkowa z Albrechtsburg i gotycką Katedrą Miśnieńską. Z góry zamkowej podziwiać będziemy widok na miasto i okolicę. W Manufakturze Porcelany zwiedzimy warsztaty, gdzie można się przyglądać artystom, którzy ręcznie malują słynne wzory na serwisach, lub modelarzom, wykonującym figury i dzieła sztuki z kruchego materiału. W halach wystawowych zobaczymy słynne serwisy wykonane dla dworów europejskich oraz nowoczesne wyroby. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji połączony z zabawą przy muzyce mechanicznej…nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd na zwiedzanie malowniczo położonego zamku Czocha, powstałego na przełomie XIII-XIV w. Stanowi on jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Turyści chętnie zaglądają do „studni niewiernych żon”, skąd podobno czasami dochodzą jęki i zawodzenia. Przejazd do Radomierza, gdzie z wieży widokowej podziwiać będziemy panoramę Karkonoszy, Gór Kaczawskich i część Gór Izerskich. Następnie zwiedzanie ruin średniowiecznej warowni – zamku Bolków. Cechą charakterystyczną zamku jest wieża zbudowana na planie kropli wody. Dzięki temu kształtowi pociski wystrzeliwane w stronę zamku ześlizgiwały się po murze, nie czyniąc większych szkód. Przejazd na zwiedzanie zamku Grodno, który był na przestrzeni stuleci wielokrotnie przebudowywany i modernizowany, stąd też w starych murach odnaleźć można pozostałości różnych stylów architektonicznych, zwiedzanie sztolni walimskich, gdzie w czasie II wojny światowej w pn. – zach. części Gór Sowich hitlerowskie Niemcy prowadziły prace górnicze i budowlane na niespotykaną dotąd skalę. Wówczas powstał projekt utworzenia nowej kwatery głównej
Hitlera oraz potężnych bunkrów i budowli podziemnych wydrążonych w Górach Sowich, przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg
4. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
– autokar ; klimatyzacja, DVD, w-c, cafe – bar
– zakwaterowanie, pok. 2 i 3- osobowe
– wyżywienie wg programu
– pilot / przewodnik

DODATKOWO PŁATNE:
– bilety wstępów 20 euro /os + 50 zł / osoba

WYCIECZKI DO WROCŁAWIA – DREZNO – MIŚNIA – ZAMKI DOLNEGO ŚLĄSKA

 

Wycieczki do Wrocławia, Wycieczki do Wrocławia,

 

 

 

Wycieczki do Wrocławia Białystok, Wycieczki do Wrocławia Bydgoszcz, Wycieczki do Wrocławia Elbląg, Wycieczki do Wrocławia Gdańsk, Wycieczki do Wrocławia Katowice, Wycieczki do Wrocławia Kielce,Wycieczki do Wrocławia Kraków, Wycieczki do Wrocławia Lublin, Wycieczki do Wrocławia Łódź,Wycieczki do Wrocławia Olsztyn, Wycieczki do Wrocławia Poznań, Wycieczki do Wrocławia Rzeszów, Wycieczki do Wrocławia Szczecin, Wycieczki do Wrocławia Warszawa, Wycieczki do Wrocławia Wrocław

 

 

 

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.