Kategoria: Wycieczki dla firm i instytucji
Kierunek wyjazdu: Niemcy, Polska
Transport: Autokar

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Obiad na trasie przejazdu. Przyjazd do Wrocławia zwiedzanie miasta: Panorama Racławicka, Rynek i Ostrów Tumski, Promenada Staromiejska. Przejście przez Most Pokoju – widok na Ostrów Tumski i Most Grunwaldzki. Zwiedzanie wnętrza Katedry, Uniwersytet Wrocławski, Kościół Uniwersytecki, najpiękniejszy barokowy kościół we Wrocławiu. Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników. Kościół św. Elżbiety, na trasie zwiedzania Wrocławskie krasnale. Kamienice Jas i Małgosia. Rynek, Plac Solny i Piwnica Świdnicka, przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Pillnitz- barokowego kompleksu o dalekowschodniej egzotyce, dawnej letniej rezydencji królów saskich. Zobaczymy wspaniałe pałace, w stylu azjatycko-barokowym, położone w egzotycznym parku, nad malowniczym brzegiem Łaby: oranżeria, wytworne pawilony, gondola dworska, a także 200- letnia, najstarsza kamelia  Europy. Przejazd do Drezna, zwanego „miastem baroku”. Spacer czarującymi uliczkami saksońskiej stolicy umożliwia nam przeniesienie się do historii i kroczenie śladami Augusta Mocnego, elektora saksońskiego i pierwszego króla Polski z dynastii Wettynów. Zwiedzanie zaczniemy od  przejście przez  Plac Teatralny z pomnikiem króla Saksonii Jana Jerzego Wettyna obok Opery Sempera do Hofkirche. Barokowa Katedra, największy w mieście katolicki kościół w którym spoczywają szczątki dawnych władców Saksonii oraz członków ich rodzin. W krypcie umieszczono także urnę zawierającą serce Augusta II Mocnego, którego ciało spoczywa w Polsce na Wawelu. Następnie Zwinger – to budowla uznawana za jedną z najsłynniejszych w świecie. Stanowi swoisty symbol nie tylko Drezna, ale i całej dawnej Saksonii. Jest to zespół pałacowy, dziś centrum kulturalne i obraz dawnego przepychu królewskiego. Wewnątrz zwiedzanie z przewodnikiem audio Galerii Malarstwa Mistrzów Dawnych i Nowych zawierającą bogate zbiory malarstwa europejskiego m.in. dzieła Rubensa, Rembrandta, Dürera…. W następnym skrzydle budynku  Salon Matematyczno-Fizyczny w kolejnym zbiory porcelany, które są  najwartościowsze i największe na świecie. Staw, fontanny, trawniki, kwiaty – miejsce, w którym wypoczywali królowie i szlachta. Zamek -Dresdner Schloss, rezydencja dynastii Wettynów jak na główną siedzibę królów przystało, robi wspaniałe wrażenie. Wejdziemy na jeden z dziedzińców. Dalej pałac Taschenberg, podarowany przez króla hrabinie Cosel, znajduje się tuż obok królewskiej rezydencji, obecnie hotel. Tuż obok zobaczymy Fürstenzug, czyli Orszak Książąt. Jest to mozaika wykonana ręcznie, składającego się z 250 tysięcy płytek i jest to największy porcelanowy obraz świata (957 m2). Zdobi zewnętrzny mur okalający przy zamkowy dziedziniec turniejowy. Obok zamku jest dziedziniec stajenny wraz z długim korytarzem wykończonym 22 arkadami. Przejście przez rynek staromiejski  na zwiedzanie Frauenkirche, największego w Europie kościoła ewangelickiego zwieńczonego kopułą, przed którym stoi pomnik Marcina Lutra. Przejście obok  Albertinum, dziś zamiast broni gromadzi ona dzieła mistrzów malarstwa nowoczesnego oraz zbiory rzeźb. Udamy się w stronę Łaby okazałymi schodami, wchodzimy na Brühlsche Terasse – zwane balkonem Europy. Długi na 500m taras, rozpościerający się wzdłuż pałacyków nad brzegiem rzeki. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Stare i Nowe miasto, które wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta.Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do „Szwajcarii Saksońskiej” na zwiedzanie zamku Stolpen – ośmiusetletni zamek, w którym hrabina Cosel, najsławniejsza metresa saksońskiego elektora i polskiego króla Augusta Mocnego, przetrzymywana wbrew swojej woli przez 49 lat. Grób hrabiny znajduje się na terenie dawnej zamkowej kaplicy. Bastei w której formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich. W 1824 r. pobudowano drewniany most znajdujący się ok. 110 m n.p.m. W połowie XIX w. konstrukcja została przebudowana na piaskowcową ze względu na dużą ilość turystów. Most ten osiągnął 76,5 m długości i wzniósł się na wysokość 40 m ponad dno wąwozu. Rozpościera się z niego fantastyczny widok na płynącą w dolinie rzekę Łabę. Znajdowała się tu niegdyś średniowieczna twierdza Neurathen, którą zwiedzimy przechodząc po mostkach zawieszonych na skałach. Następnie zwiedzimy starą, nigdy nie zdobytą, powstałą na skałach olbrzymią twierdzę Koenigstein, powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie malowniczo położonego zamku Czocha, powstałego na przełomie XIII-XIV w. Stanowi on jedną z największych atrakcji turystycznych Polski. Czocha to kilkanaście filmów i seriali, które tutaj powstawały.(m.in. Gdzie jest generał, Tajemnica twierdzy szyfrów, Wiedźmin i wiele innych). Aura mrocznej wojennej przeszłości, miejsce tajemnicze z pewnością magiczne. Turyści chętnie zaglądają do „studni niewiernych żon”, skąd podobno czasami dochodzą jęki i zawodzenia Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA
– autokar klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar
– zakwaterowanie w hotelu 3*, pok. 2 i 3- osobowe
– wyżywienie wg programu
– pilot / przewodnik
– bilety wstępu ( Panorama racławicka, Galerii Obrazów Starych Mistrzów, manufaktura miśnieńska, Bastei, twierdza Koeningstein, zamek Stolpen, zamek Książ
– ubezpieczenie KL 10.000 euro, NNW 10.000 zł.

Wyślij ofertę do znajomych!