WROCŁAW – PILLNITZ – DREZNO – SZWAJCARIA SAKSOŃSKA – ZAMEK CZOCHA 4 DNI

/WROCŁAW – PILLNITZ – DREZNO – SZWAJCARIA SAKSOŃSKA – ZAMEK CZOCHA 4 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

WROCŁAW – PILLNITZ – DREZNO – SZWAJCARIA SAKSOŃSKA – ZAMEK CZOCHA 4 DNI

2019-03-20T14:34:18+00:00
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Wrocławia. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej, następnie przejście przez Most Pokoju – widok na Ostrów Tumski i Most Grunwaldzki. Dalej zobaczymy: Rynek i Ostrów Tumski, Promenadę Staromiejską. Zwiedzanie wnętrza Katedry, na trasie spaceru Uniwersytet Wrocławski, Kościół Uniwersytecki, najpiękniejszy barokowy kościół we Wrocławiu, który zwiedzimy. Zobaczymy: Stare Jatki Miejskie, ulica dawnych rzeźników. Kościół św. Elżbiety oraz na trasie zwiedzania liczne Wrocławskie krasnale. Kamienice Jas i Małgosia. Rynek, Ratusz Staromiejski, Plac Solny i Piwnica Świdnicka. Przejazd  w stronę Hali Stulecia, którą zobaczymy oraz na zwiedzanie ogrodu japońskiego, który został stworzony przy okazji Wystawy Światowej w 1913r przez hrabiego Fritza von Hochberga i jego pomocnika, mistrza japońskiej sztuki ogrodowej Mankichi Arai. Przejazd na zakwaterowanie w pobliżu granicy do hotelu  Tęczowa w Lubaniu, obiad w porze kolacji, nocleg. Możliwość integracji…
2. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do Pillnitz- barokowego kompleksu o dalekowschodniej egzotyce, dawnej letniej rezydencji królów saskich. Zobaczymy wspaniałe pałace, w stylu azjatycko-barokowym, położone w egzotycznym parku, nad malowniczym brzegiem Łaby: oranżeria, wytworne pawilony, gondola dworska, a także 200- letnia, najstarsza kamelia  Europy. Przejazd do Drezna, zwanego „miastem baroku”. Spacer czarującymi uliczkami saksońskiej stolicy umożliwia nam przeniesienie się do historii i kroczenie śladami Augusta Mocnego, elektora saksońskiego i pierwszego króla Polski z dynastii Wettynów. Zwiedzanie zaczniemy od  przejście przez  Plac Teatralny z pomnikiem króla Saksonii Jana Jerzego Wettyna obok Opery Sempera do Hofkirche. Barokowa Katedra, największy w mieście katolicki kościół w którym spoczywają szczątki dawnych władców Saksonii oraz członków ich rodzin. W krypcie umieszczono także urnę zawierającą serce Augusta II Mocnego, którego ciało spoczywa w Polsce na Wawelu. Następnie Zwinger – to budowla uznawana za jedną z najsłynniejszych w świecie. Stanowi swoisty symbol nie tylko Drezna, ale i całej dawnej Saksonii. Jest to zespół pałacowy, dziś centrum kulturalne i obraz dawnego przepychu królewskiego. Wewnątrz zwiedzanie z przewodnikiem audio Galerii Malarstwa Mistrzów Dawnych i Nowych zawierającą bogate zbiory malarstwa europejskiego m.in. dzieła Rubensa, Rembrandta, Dürera…. W następnym skrzydle budynku  Salon Matematyczno-Fizyczny w kolejnym zbiory porcelany, które są  najwartościowsze i największe na świecie. Staw, fontanny, trawniki, kwiaty – miejsce, w którym wypoczywali królowie i szlachta. Zamek -Dresdner Schloss, rezydencja dynastii Wettynów jak na główną siedzibę królów przystało, robi wspaniałe wrażenie. Wejdziemy na jeden z dziedzińców. Dalej pałac Taschenberg, podarowany przez króla hrabinie Cosel, znajduje się tuż obok królewskiej rezydencji, obecnie hotel. Tuż obok zobaczymy Fürstenzug, czyli Orszak Książąt. Jest to mozaika wykonana ręcznie, składającego się z 250 tysięcy płytek i jest to największy porcelanowy obraz świata (957 m2). Zdobi zewnętrzny mur okalający przy zamkowy dziedziniec turniejowy. Obok zamku jest dziedziniec stajenny wraz z długim korytarzem wykończonym 22 arkadami. Przejście przez rynek staromiejski  na zwiedzanie Frauenkirche, największego w Europie kościoła ewangelickiego zwieńczonego kopułą, przed którym stoi pomnik Marcina Lutra. Przejście obok  Albertinum, dziś zamiast broni gromadzi ona dzieła mistrzów malarstwa nowoczesnego oraz zbiory rzeźb. Udamy się w stronę Łaby okazałymi schodami, wchodzimy na Brühlsche Terasse – zwane balkonem Europy. Długi na 500m taras, rozpościerający się wzdłuż pałacyków nad brzegiem rzeki. Będziemy podziwiać wspaniałe widoki na Stare i Nowe miasto, które wybrał słynny malarz Canaletto malując pejzaż miasta.. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych disco przy hotelu………
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd do „Szwajcarii Saksońskiej” na zwiedzanie zamku Stolpen – ośmiusetletni zamek, w którym hrabina Cosel, najsławniejsza metresa saksońskiego elektora i polskiego króla Augusta Mocnego, przetrzymywana wbrew swojej woli przez 49 lat. Grób hrabiny znajduje się na terenie dawnej zamkowej kaplicy. Bastei w której formacja skalna stanowiąca jedną z największych atrakcji turystycznych Parku Narodowego Saskiej Szwajcarii, w Górach Połabskich. W 1824 r. pobudowano drewniany most znajdujący się ok. 110 m n.p.m. W połowie XIX w. konstrukcja została przebudowana na piaskowcową ze względu na dużą ilość turystów. Most ten osiągnął 76,5 m długości i wzniósł się na wysokość 40 m ponad dno wąwozu. Rozpościera się z niego fantastyczny widok na płynącą w dolinie rzekę Łabę. Znajdowała się tu niegdyś średniowieczna twierdza Neurathen, którą zwiedzimy przechodząc po mostkach zawieszonych na skałach. Następnie zwiedzimy starą, nigdy nie zdobytą, powstałą na skałach olbrzymią twierdzę Koenigstein. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg. Dla chętnych disco przy hotelu…….
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Przejazd na zwiedzanie malowniczo położonego zamku Czocha, powstałego na przełomie XIII-XIV w. Stanowi on jedną z największych atrakcji turystycznych Polski. Czocha to kilkanaście filmów i seriali, które tutaj powstawały.(m.in. Gdzie jest generał, Tajemnica twierdzy szyfrów, Wiedźmin i wiele innych). Aura mrocznej wojennej przeszłości, miejsce tajemnicze z pewnością magiczne. Turyści chętnie zaglądają do „studni niewiernych żon”, skąd podobno czasami dochodzą jęki i zawodzenia. Powrót w godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
– przejazd autokarem, klimatyzacja, dvd, w-c, cafe bar , bus lub minibus
– zakwaterowanie w hotelu , pok. 2,3-osobowe
– wyżywienie w/g. programu
– opieka pilota,
– przewodnicy
– ubezpieczenie KL 10.000 euro, NNW 10.000 zł

DODATKOWO PŁATNE:
– bilety wstępu 57 zł / os oraz 36 euro / os

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.