WYCIECZKA DO BUDAPESZTU – ZAKOLE DUNAJU – ZAKOPANE

Wycieczka do Budapesztu – stolica i największe miasto Węgier, położone w północnej części kraju, nad Dunajem.

1-2.DZIEŃ
Elbląg wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do Esztergomu- zwiedzimy bazylikę, 5-ta co do wielkości na świecie, miejsce koronacji św. Stefana. Następnie udamy się do Visegradu, gdzie ze wzgórza  roztacza się przepiękny widok na Dunaj, dalej Szentendre- malowniczo położona „ serbska ” miejscowość, zobaczymy m.in. kościół św. Piotra i Pawła, dalej zwiedzimy Muzeum Marcepana, jego odwiedzenie gwarantuje naprawdę słodkie przeżycia, możliwość zakupu słodyczy, przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

3.DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki, zwiedzanie Budapesztu rozpoczniemy od Góry Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Na wzgórzu zobaczymy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności – dar Armii Czerwonej dla Węgrów. Następnie zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy obok  Kościoła Macieja – miejsca koronacji i ślubów królewskich. Świątynia była wielokrotnie niszczona, lecz pod koniec XIX wieku odbudowano ją w stylu neogotyckim. Następnie z Baszty Rybackiej, budowli z siedmioma neoromańskimi wieżami, będziemy mogli podziwiać panoramę miasta,  zwiedzanie Pesztu – części nizinnej stolicy Węgier. Spacer przez miasto, zobaczymy charakterystyczny budynek Parlamentu, przejście przez park, liczne pomniki, zabudowa miejska, kamienice, Bazylikę św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier. Przejazd na Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Obok zobaczymy Zamek Vajdahunyad to w rzeczywistości zespół budynków historycznych, wzniesionych z pocz. XX w. i prezentujących najbardziej charakterystyczne style architektoniczne tzw. Wielkich Węgier, będziemy mogli podziwiać panoramę miasta, obiad, czas wolny, wieczorny rejs statkiem po Dunaju połączony z obiadem w porze kolacji oraz winem – dodatkowo płatny, powrót do miejsca zakwaterowania, nocleg.

4.DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Przejazd do Zakopanego, gdzie zobaczymy: kapliczka w Jaszczurówce (drewniany kościółek z 1908 roku zaprojektowany przez Witkiewicza), dalej zobaczymy „Wielką Krokiew” gdzie corocznie odbywa się Puchar Świata w skokach narciarskich. Krzeptówki – Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, kościół wybudowany przez górali i konsekrowany przez Ojca Św. Jana Pawła II w 1997 roku. Zwiedzanie ogrodów przykościelnych – droga krzyżowa, rzeźbiony ołtarz papieski oraz pomnik Ojca Św. Jana Pawła II i biskupa Dziwisza. Dalej przejazd ulicą Kościeliską, gdzie będziemy mijać zabytkowe drewniane domy do Willi Koliba i Muzeum Stylu Zakopiańskiego, zakwaterowanie, obiad w porze kolacji połączony z zabawą przy muzyce mechanicznej, nocleg

5.DZIEŃ
Śniadanie. Spacer głównym deptakiem miasta – Krupówki, możliwość zakupów regionalnych produktów, pamiątek. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Elbląga.

ŚWIADCZENIA
– transport autokarem, klimatyzacja, w-c, dvd, cafe-bar
– wyżywienie wg programy
– zakwaterowanie w pok. 2-3 osobowych
– bilety wstępu
– pilot, lokalni przewodnicy
– ubezpieczenie KL 10 .000 euro, NNW 10.000 zł.

DODATKOWO PŁATNY
– rejs statkiem połączony z konsumpcją – buffet – 25 euro / osoba

 

WYCIECZKA DO BUDAPESZTU – ZAKOLE DUNAJU – ZAKOPANE