Bratysława – Wiedeń – Budapeszt – Częstochowa

/Bratysława – Wiedeń – Budapeszt – Częstochowa
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Bratysława – Wiedeń – Budapeszt – Częstochowa

2020-03-13T12:11:41+00:00
Cena: Od 1 290 PLN Ilość dni: 6 DNI Termin od: 14 lipca 2020 do: 19 lipca 2020

Bratysława – Wiedeń – Budapeszt – Częstochowa
Wycieczka do Budapesztu

1-2. DZIEŃ
Lelkowo, wyjazd z miejsca zbiórki o godz. 20:00, na trasie przejazdu planowane postoje. Przyjazd do Bratysławy, zwiedzanie miasta. Zobaczymy Nowy Most – most nad Dunajem z charakterystycznym pylonem położonym na wysokości ponad 84 metrów zwanym „latającym spodkiem”. Stare Miasto – zwiedzimy gotycką Katedrę Św. Marcina miejsce koronacji królów węgierskich wraz z krypą, dzielnica żydowska, dalej zobaczymy fragment murów obronnych, wzgórze zamkowe z Zamkiem Bratysławskim z XIV – XV w. z którego roztacza się przepiękna panorama. Brama Michalska przez którą przejdziemy na staromiejski rynek. Rynek z fontanną, gdzie umieszczony został legendarny obrońca praw mieszczan – rycerz Roland, Stary Ratusz z wieżą, na której zamontowany jest kurant i o pełnych godzinach wygrywa melodie, Słowacki Teatr Narodowy. Zakwaterowanie w hotelu w Bratysławie, możliwość zrobienia zakupów w pobliskim centrum handlowym. Obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki / Wiedeń. Przejazd wzdłuż rzeki Dunaj, gdzie zobaczymy mi.in Budynki ONZ, charakterystyczną wyróżniającą się na tle miasta spalarnie pomalowaną przez Hunderwassera. Następnie Wzgórze Kahlenberg jedno z najbardziej ważnych miejsc dla Polaków  wejście do kościoła Św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego, podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego, czas wolny. Przejazd najbardziej znaną obwodnicą starego miasta RING o długości 5,2 km wzdłuż której znajdują się najważniejsze obiekty Wiednia. Na trasie przejazdu zobaczymy: Urania, Uniwersytet, park miejski z pomnikiem Straussa, liczne luksusowe hotele, Operę, pomnik Goethego, pomnik Mozarta w ogrodach Pałacu Zimowego Hofburg, muzeum Historii Sztuki, pomnik cesarzowej Marii Teresy, muzeum Historii Naturalnej, Parlament, Ratusz, kościół wotywny, dawne koszary wojskowe. Spacer zaczniemy na placu szwedzkim z którego udamy się na piesze zwiedzanie ścisłego centrum miasta, gdzie zobaczymy: jedną z najstarszych kawiarni wiedeńskich, zwiedzimy przepiekaną cerkiew greckokatolicką z unikalnym ikonostasem, dom Mozarta, wejście na dziedziniec, gdzie zwiedzimy kościół św. Elżbiety siedziba zakonu Krzyżaków, najbardziej charakterystyczna sakralna  budowla Starego Miasta – Katedra Św. Szczepana, czas wolny na tradycyjną kawę po wiedeńsku, tort zachera, wiedeńskie specjały. Dalsze zwiedzanie miasta, pomnik cesarza Józefa, przejście w stronę dużego kompleksu pałacowego – Hofburg, gdzie w stajniach „apartamentach” zobaczymy słynne konie lipiańskie, wspaniałe budowle, kościół Minorytów, przejście przez Volksgarten jednym z najpiękniejszych ogrodów różanych w centrum Wiednia z uroczym pomnikiem cesarzowej Elżbiety, żony cesarza Franciszka Józefa, zwanej pieszczotliwie Sissi, zobaczmy świątynię Tezeusza, która jest repliką świątyni zbudowanej w starożytności w Grecji. Zobaczymy jedną z najładniejszych budowli Starego Miasta – Parlament, spacer zakończymy w cesarskich ogrodach podziwiając pomnik Mozarta. W drodze powrotnej  zobaczymy Dom Hundertwassera – jedno z najsłynniejszych dzieł tego architekta, powrót na obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /. Wiedeń. Zwiedzimy przepiękny kompleks pałacowo – parkowy Schonbrunn do którego wejdziemy. Najsłynniejsza letnia rezydencja Habsburgów: sale cesarskie i ogrody – fontanna Neptuna, Glorietta, ogród różany. Wyjazd do Budapesztu, przejazd na Górę Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Na wzgórzu zobaczymy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności – dar Armii Czerwonej dla Węgrów. Następnie zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. W trakcie spaceru zobaczymy Kościół Macieja – miejsce koronacji i ślubów królewskich. Następnie z Baszty Rybackiej, budowli z siedmioma neoromańskimi wieżami, będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg. Możliwość degustacji wina połączonej z zabawą – płatne dodatkowo 39 zł/os
5. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki /.  Dalsze zwiedzanie Budapesztu – Peszt. Jest to część nizinna stolicy Węgier. Spacer przez miasto, zobaczymy charakterystyczny budynek Parlamentu, przejście przez park, liczne pomniki, zabudowa miejska, kamienice, Bazylikę św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju – prawica pierwszego króla Węgier. Przejazd na Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Obok zobaczymy Zamek Vajdahunyad – kompleks budowli. Rejs statkiem po Dunaju wraz z konsumpcją – bufet w cenie 30 € / os – płatne dodatkowo. Wyjazd w drogę powrotną.

6. DZIEŃ
Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie przejazdu obiad. Przejazd do Częstochowy. Indywidualne, krótkie zwiedzane Jasnej Góry. Klasztor na Jasnej Górze to najpopularniejszy ośrodek pielgrzymkowy w Polsce a jednocześnie najważniejsze miejsce kultu Maryi w kraju. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: transport autokar (klimatyzacja, dvd, w-c, caffe-bar/ na czas przejazdu kawa, herbata gratis/), zakwaterowanie w hotelu 2/3* pok. 2 os, wyżywienie wg programu, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie KL 20 000 € i NNW 20 000 zł.
DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu 20 € / os. Rejs statkiem po Dunaju wraz z konsumpcją – bufet w cenie 30 €/os. Dopłata do pokoju 1-osobowego

 

Bratysława – Wiedeń – Budapeszt – Częstochowa

 

 

Wycieczka do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Białystok, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Bydgoszcz, Wycieczka do  Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Elbląg,  Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Gdańsk, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Katowice, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Kielce, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Kraków, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy  Lublin, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Łódź, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Olsztyn, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Poznań, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Rzeszów, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Szczecin, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Warszawa, Wycieczka  do Bratysławy – Wiednia – Budapesztu – Częstochowy Wrocław,

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.