WYCIECZKA DO FROMBORKA I NIE TYLKO! ELBLĄG- KADYNY- BRANIEWO- KANAŁ ELBLĄSKI – PIENIĘŻNO-KROSNO/ORNETY- LIDZBARK WARMIŃSKI- BRANIEWO- OLSZTYN – GIŻYCKO – MIKOŁAJKI – KRUTYŃ – RUCIANE – NIDA – NOWE GUTY – WĘGORZEWO – GIERŁOŻ – ŚWIĘTA LIPKA -RESZEL – MARCINKOWO – OLSZTYNEK – NIDZICA. ŻUŁAWY WARMIA MAZURY KRAINA TYSIĄCA JEZIOR

/WYCIECZKA DO FROMBORKA I NIE TYLKO! ELBLĄG- KADYNY- BRANIEWO- KANAŁ ELBLĄSKI – PIENIĘŻNO-KROSNO/ORNETY- LIDZBARK WARMIŃSKI- BRANIEWO- OLSZTYN – GIŻYCKO – MIKOŁAJKI – KRUTYŃ – RUCIANE – NIDA – NOWE GUTY – WĘGORZEWO – GIERŁOŻ – ŚWIĘTA LIPKA -RESZEL – MARCINKOWO – OLSZTYNEK – NIDZICA. ŻUŁAWY WARMIA MAZURY KRAINA TYSIĄCA JEZIOR
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

WYCIECZKA DO FROMBORKA I NIE TYLKO! ELBLĄG- KADYNY- BRANIEWO- KANAŁ ELBLĄSKI – PIENIĘŻNO-KROSNO/ORNETY- LIDZBARK WARMIŃSKI- BRANIEWO- OLSZTYN – GIŻYCKO – MIKOŁAJKI – KRUTYŃ – RUCIANE – NIDA – NOWE GUTY – WĘGORZEWO – GIERŁOŻ – ŚWIĘTA LIPKA -RESZEL – MARCINKOWO – OLSZTYNEK – NIDZICA. ŻUŁAWY WARMIA MAZURY KRAINA TYSIĄCA JEZIOR

2019-03-20T15:59:10+00:00
Ilość dni: 8 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

WYCIECZKA DO FROMBORKA I NIE TYLKO!  ŻUŁAWY WARMIA MAZURY KRAINA TYSIĄCA JEZIOR

Zapraszamy! Wycieczka do Fromborka i nie tylko! Odwiedzimy miejscowości na Warmii i Mazurach oraz na Żuławach Wiślanych

1. DZIEŃ
Wycieczka do Fromborka / Elbląga

Wyjazd z miejsca zbiórki Przyjazd  do Elbląga, zwiedzanie Starego Miasta m.in, Katedra Św. Mikołaja, Brama Targowa. Przejazd do Kadyn (dawnej letniej rezydencji Cesarza Prus Wilhelma II) zobaczymy 700-letni dąb, barokowy pałac z końca XVII wieku, którego budynki gospodarcze są dziś luksusowym hotelem, stadninę koni, klasztor Franciszkanów. Wycieczka do Fromborka. Zwiedzanie Wzgórza Katedralnego, przepiękna archikatedra z XIV wieku, wejście na wieżę Radziejowskiego z XVII wieku z wahadłem Faucaulta, obrazującym ruch ziemi wokół słońca. Z tarasu widokowego roztacza się przepiękna panorama miasta, Zalewu Wiślanego. Następnie zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika, spacer przez miasto do portu, Przejazd do Braniewa, zakwaterowanie w Hotelu Warmia & SPA 3*, obiad w porze kolacji, rekreacja w hotelowym Spa: basen, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, grota solna, fitness.  Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie  Przejazd na Rejs po Kanale Elbląskim, na trasie Buczyniec – Elbląg. Przepłynięcie kanałem, statek pokonuje różnicę wysokości ponad 100 m przy pomocy 5 pochylni oraz specjalnego wózka, którym jest transportowany. Następnie wpłyniemy na jezioro Drużno, rezerwat fauny i flory, gdzie swoje lęgowiska ma ok. 200 gatunków ptaków. Jedyny czynny, taki obiekt hydrotechniczny w skali światowej.Przejazd do Braniewa, zakwaterowanie w Hotelu Warmia & SPA 3*, obiad w porze kolacji, rekreacja w hotelowym Spa: basen, jacuzzi, sauna, łaźnia parowa, grota solna, fitness.  Nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Pieniężna – gdzie znajdują się zbiory Muzeum Misyjno – Etnograficznego Księży Werbistów. Przedstawiają obiekty związane z kulturą, religiami krajów, w których pracują misjonarze werbiści. Przejazd do Krosna k. Ornety, zwiedzanie jednego z najstarszych warmińskich miejsc kultu, którego legendarne początki sięgają XV wieku – Sanktuarium Nawiedzenia NMP i św. Józefa. Następnie Lidzbark Warmiński, zwiedzanie zamku historycznej rezydencji Biskupów Warmińskich pochodzącego z XIV.w. Zamek w Lidzbarku należy do najcenniejszych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji połączony z zabawą przy muzyce mechanicznej…nocleg.
4. DZIEŃ
Późniejsze śniadanie w formie stołu szwedzkiego, Braniewo, Spacer wzdłuż dawnej fosy miejskiej otaczającej Stare Miasto: wieża bramna pozostałość zamku Braniewskiego, elektrownia wodna na rzece Pasłęce, gdzie na jazie znajduje się czynna przepławka dla ryb. Zwiedzanie mini-zoo, park miejski z dawną stadniną koni, dom zakonny Sióstr Katarzynek, amfiteatr miejski, budynek dawnej akademii papieskiej Hozjanum, spichlerz z XVIII w, bazylika Mniejsza pw. św. Katarzyny z relikwiami Bł. Reginy Protman założycielki zakonu Sióstr Katarzynek, dalej pozostałości murów obronnych (XIV w.): fragmenty baszt, wieże. Przejazd do Olsztyna. Zwiedzanie miasta: Starówka, zamek kapituły warmińskiej z XIV w., w którym mieści się obecnie Muzeum Warmii i Mazur. Na dziedzińcu zobaczymy słynne baby pruskie – kamienne posągi.  Wyjątkowym zabytkiem jest własnoręcznie wykonana przez Mikołaja Kopernika tablica astronomiczna z 1517 roku. Zobaczymy także mury miejskie z Bramą Wysoką, gotycką konkatedrę św. Jakuba, barokowy stary ratusz z XVII w. Udamy się do Giżycka. Zobaczymy: most obrotowy na Kanale Łuczańskim, jedyny tego typu czynny most w Europie z XIX w., zrekonstruowany zamek krzyżacki z XIV w., sanktuarium św. Brunona, kościół ewangelicki, zabytkową wieżę ciśnień, z której można obejrzeć panoramę miasta oraz okolicznych jezior. Obiadokolacja i nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Udamy się do Mikołajek – żeglarskiej stolicy Polski, gdzie łączy się jezioro Tałty z Jeziorem Mikołajskim. Przejazd do Krutynia, będącego esencją piękna Mazur. Mieści się tu siedziba Mazurskiego Parku Krajobrazowego, posiadającego nieprzeciętne walory przyrodnicze. Zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze oraz wybierzemy się na krótką wędrówkę do rezerwatu „Zakręt”. W miejscowości Ruciane-Nida, spacer do śluzy Guzianka. Czas wolny w okolicy pasażu oferującego specjały kuchni regionalnej. Przez Puszczę Piską, udamy się do Nowych Gut. Obejrzymy panoramę Śniardw – największego jeziora w Polsce. Powrót na obiadokolację i nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do twierdzy Boyen z XIX w. –wspaniałej budowli obronnej o kształcie  siedmioramiennej gwiazdy, która powstała jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Rejs po jeziorze Niegocin – podziwianie przyrody Mazur z perspektywy wody. Przejazd do Węgorzewa. Zwiedzimy Muzeum Kultury Ludowej, w którym gromadzone są przedmioty z obszaru Mazur i Warmii oraz terenów macierzystych dzisiejszych mieszkańców tego regionu. Z muzeum sąsiaduje Park Etnograficzny nad rzeką Węgorapą. Eksponowane są tutaj obiekty tradycyjnego budownictwa mazurskiego. W skansenowskich pomieszczeniach działają pracownie rękodzielnicze: garncarstwa, tkactwa, koronkarstwa, wyrobu kwiatów, koszyków i sztuki dekarskiej. Spacer po mieście: zamek krzyżacki z XIV w., późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła, ratusz z XIX w. Powrót na obiadokolację i nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Gierłoży, udamy się do Mazurskiego Parku Atrakcji. Znajdują się tu m.in.: Park Miniatur Warmii i Mazur czy Park Militariów. Czas wolny. Następnie przejazd do założonej w 1940 r. głównej kwatery Hitlera, nazywanej „Wilczym Szańcem”. Zwiedzimy poszczególne obiekty tego kompleksu m.in.: barak narad, schron i mieszkanie Martina Bormanna, bunkier Hitlera, mieszkanie i schron Hermanna GÖringa. Przejazd do Świętej Lipki, nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej. Kult słynącej cudami figury Matki Bożej zaczął się tu już w XV w. Natomiast w Reszlu zobaczymy gotycki zamek biskupów warmińskich oraz kościół św. Piotra i Pawła – oba obiekty pochodzące z XIV w. Powrót na obiadokolację i nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Marcinkowa. Obejrzymy niezwykłej urody Ogrody Pokazowe, obejmujące szkółkę roślin ozdobnych, sklep ogrodniczy, ogrody tematyczne, m.in. ogród śródziemnomorski, japoński, różankę itd. oraz motylarnię. Następnie udamy się do Olsztynka, gdzie zwiedzimy Park Etnograficzny. Przejazd do Nidzicy, zwiedzanie gotyckiego zamku krzyżackiego z XIV w. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

ŚWIADCZENIA:
– transport komfortowym autokarem, bus lub minibus

– zakwaterowanie w hotelu **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami
– wyżywienie śniadania i obiadokolacje
– opiekę i informację turystyczną pilota
– lokalni przewodnicy
– ubezpieczenie NNW do 5 000 zł

minimalna liczba uczestników 7 osób

DODATKOWO PŁATNE:
na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – 580 zł dopłata do pokoju 1-os. – 200 zł

WYCIECZKA DO FROMBORKA I NIE TYLKO!  ŻUŁAWY WARMIA MAZURY KRAINA TYSIĄCA JEZIOR

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.