WYCIECZKA DO MOSKWY – SOCZI ZWIEDZANIE – WYPOCZYNEK

1-2 DZIEŃ
Wyjazd  z Warszawy. Przyjazd i wycieczka do Moskwy, zwiedzanie stolicy Rosji – Plac Czerwony, mieniąca się kolorami cerkiew Wasyla Błogosławionego, zwieńczona cebulowymi kopułami. Zwiedzanie Kremla, dawnej siedziby książąt i carów rosyjskich. Na jego terenie, otoczonym wysokim murem znajdują się liczne sobory, muzea i pałace. Na trasie koronacyjny Sobór Uspieński, Sobór Archangielski, w którym znajdują się groby carów, Sobór Błagowieszczański, który był prywatną cerkwią carów rosyjskich, Zbrojownia (Orużejnaja Pałata) z bogatą kolekcją zbroi, regaliów i jaj Faberge. Na terenie Kremla eksponowane są dwa gigantyczne dzieła sztuki ludwisarskiej – Car Kołokoł – największy dzwon na świecie, który nigdy nie zadzwonił oraz jedna z największych pod względem kalibru armata – Car Puszka. Spacer po przylegającym do murów Kremla Ogrodzie Aleksandrowskim. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

3.DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w Galerii Trietiakowskiej z bogatą kolekcją ikon i malarstwa rosyjskiego. Następnie zwiedzanie Klasztoru Nowodziewiczego, w skład którego wchodzą – Sobór Smoleński wzorowany na kremlowskim soborze Uspieńskim, o bogato zdobionym freskami wnętrzu, cerkiew Uspieńska, Nadbramna Cerkiew Przemienienia, dzwonnica, cerkiew św. Ambrożego oraz cmentarz, na którym pochowani są m.in. Bułhakow, Czechow, Gogol, Michałkow, Prokofjew. Przejazd na Wzgórza Worobiowe skąd roztacza się widok na stolicę Rosji. Następnie spacer po Starym Arbacie – malowniczym deptaku z zabytkowymi kamienicami, klimatycznymi kawiarenkami i pomnikami Bułata Okudżawy i Aleksandra Puszkina. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.

4.DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do Soczi o godz.

5.DZIEŃ
Przyjazd do Soczi – rosyjskiego kurortu położonego nad Morzem Czarnym. Panuje tu ciepły subtropikalny klimat. Od strony północno – zachodniej miasto otoczone jest górami Kaukazu, które chronią przed zimnym, kontynentalnym powietrzem. Sezon rozpoczyna się w maju i trwa do końca października. Temperatura wody sięga do ok. 30°C. Blisko 80 proc. miasta to parki, skwery, tereny zielone. Tylko w Soczi można cieszyć się ciepłym morzem, opalać się na jego brzegu, a następnie wziąć udział w fascynującej podróży po górach. Przejazd na zakwaterowanie do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg

6-7 DZIEŃ
Śniadanie, czas wolny na plażowanie, wypoczynek, kąpiele morskie, obiad w porze kolacji, nocleg

8 DZIEŃ
Śniadanie, czas wolny na plażowanie, wypoczynek, kąpiele morskie, o godzinie 20:57 wyjazd pociągiem do Moskwy.

9 DZIEŃ
Przyjazd do Moskwy o godzinie 20:35. Przejazd na zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg

10 DZIEŃ
Zwiedzanie Moskwy, i o godzinie 16:50 wyjazd z Moskwy do Warszawy

11 DZIEŃ
Przyjazd do Warszawy.

ŚWIADCZENIA:
– transport pociągiem Warszawa – Moskwa –Warszawa oraz
Moskwa – Soczi  Moskwa, przedziały sypialne 4 – osobowe
– transport autokarem z i na lotnisko w Moskwie
– zakwaterowanie w hotelach 3*, pokoje 2,3 osobowe
– wyżywienie wg. programu
– lokalny przewodnik
– opieka pilota
– ubezpieczenie KL 30.000 zł
– cześć programu  realizowana  komunikacją miejską

DODATKOWO PŁATNE:
– wiza 450 zł / os
– bilety wstępu 70 euro / os

WYCIECZKA DO MOSKWY – SOCZI ZWIEDZANIE – WYPOCZYNEK