WYCIECZKA DO PARYŻA POBYT 7 DNIOWY

Wycieczka do Paryża

Zapraszamy! Wycieczka do Paryża z Biurem Podróży Variustur.
Kto nie widział Paryża, nie widział niczego…Ernest Hemingway; PARYŻ

1.Dzień
Wyjazd pociągiem z Warszawy do Paryża (przejazd przez Frankfurt (Oder) i Berlin).

2.Dzień
Przyjazd. Wycieczka do Paryża (Est) . Przejście do hotelu, złożenie bagaży we wskazanym miejscu. Realizowanie programu zwiedzania Paryża: wyspa Cite – czyli najstarsza część miasta: Katedra Notre Dame, najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII wieku zachwycający lekkością architektury oraz wspaniałymi witrażami i kunsztownie wykonanymi portalami, Pałac Sprawiedliwości (dawny Pałac Królewski), Sainte Chapelle, Conciergerie, wieża zegarowa z najstarszym zegarem w Europie, najstarszy most Pont Neuf, Ratusz Miejski – Hotel de Ville, hale Paryskie, Louvre (z zewnątrz), ogrody Tuileries i Plac Concorde. Powrót do hotelu, zakwaterowanie. Zwiedzanie Montmartre: Bazylika Sacre – Coeure, Plac Tertre, Rue Lepic, Plac Blanche (Mulin Rouge), Boulevard Clichy, Plac Pigalle. przejście do restauracji “Mazurka”, obiadokolacja. Po kolacji Powrót do hotelu na nocleg.

3.Dzień
Wyjazd do Elantcourt gdzie znajduje się “Park Miniatur – France Miniature” oddalonego
30 km od Paryża. Jest to miejsce, w którym można zwiedzić całą Francję w jeden dzień. France Miniature obejmuje powierzchnię
5 hektarów. Interesujące jest to, że uformowany został w kształcie Francji, a poszczególne atrakcje są umiejscowione w miejscu odpowiadającym ich zeczywistej lokalizacji. W parku znajduje się prawie 200 eksponatów. Wśród nich można zobaczyć najważniejsze zabytki architektoniczne, takie jak słynna Wieża Eiffla, Wersal, sanktuarium w Lourdes, zamek Chambord czy Fort Boyard, a także makiety znanych miejscowości, takich jak Saint Tropez, La Rochelle czy Saint Nectaire. Realizmu replikom dodaje ponad 60. 000 dekoracyjnych figur umieszczonych na miniaturach. Park przecina wiele linii kolejowych, na których suną pociągi wykonane z oryginalnych materiałów firmy SNCF (TGV, metro paryskie itp.) Powrót do Paryża o godz. 17:56. Obiadokolacja w restauracji “Mazurka”. Powrót do hotelu. na  nocleg.

4.Dzień
Po śniadaniu wejście do Galerii Lafayette. Jest to najsłynniejsza paryska galeria handlowa, to dziesięciopiętrowe budynki, których dachy pokryte są wielką kopułą. Następnie będzie wizyta w Muzeum Perfum “Fragonard”, tutaj wszystko pachnie i kusi subtelnymi aromatami perfum, tu każdy turysta będzie mógł wypróbować zapachy z możliwością dokonania zakupu. Łuk Triunfalny oraz spacer po Polach Elizejskich, najsłynniejszej alei świata. Plac Zgody, Kościół św. Magdaleny. Kaplica Cudownego Medalika i Kościół Polski. Powrót do hotelu, Obiadokolacja w restauracji “Mazurka” czas wolny nocleg.

5.Dzień
Po śniadaniu wyjazd pociągiem RER do Wersalu. Zwiedzanie Parku Królewskiego w Wersalu, połączony z odpoczynkiem pośród bajkowych kompozycji drzew, krzewów, kwiatów oraz fontann. Powrót do Paryża. Kontynuowanie zwiedzania Paryża: Wieża Eiffla – najsłynniejsza żelazna budowla Paryża, która od 1889 roku jest symbolem miasta. Wjazd windą na wysokość prawie 300 metrów i możliwość obejrzenia niezwykłej panoramy miasta. Pola Marsowe. Rejs statkiem po Sekwanie (60 minut). Powrót do hotelu. Obiadokolacja w restauracji “Mazurka”  nocleg.

6.Dzień
Po śniadaniu przejście z bagażami do restauracji ‘”Mazurka” pozostawienie bagaży. Przejazd metrem
do stacji Germain des Pres. Zwiedzanie: najstarsze Opactwo Benedyktynów, Kościół św. Germana na łąkach, Mauzoleum Jana Kazimierza Wazy króla Polski i Tytularnego Opata St. Germ des Pres, Kościół św. Sulipicjusza z freskami Delacroix, Fontanna Czterech Biskupów, Ogrody i Pałac Luksemburski oraz Fontanna Medyceuszy. Przejazd do restauracji ” Mazurka”, kolacja. Wyjazd pociągiem z Paryża do Berlina o godz. 19:06. (przejazd przez Mannheim i Berlin).

7.Dzień
Przyjazd do Berlina . Wyjazd z Berlina do Warszawy. Przyjazd do Warszawy.

ŚWIADCZENIA
– 4 noclegi w Paryżu w hotelu  w dzielnicy Montmartre
– 4 śniadania;
– 5 obiadokolacji;
– Ubezpieczenie NNW i KL;
– Opieka pilota realizującego program wycieczki oraz przewodnika lokalnego ;
– Miejscówki na trasie: Koln – Karsruhe, Karsruhe – Paryż, Paryż – Mannheim i Berlin – Warszawa i Berlin – Warszawa;
– Miejscówki na trasie: Warszawa – Koln i Paryż i Mannheim – Berlin;
– Lokalne przejazdy metrem w Paryżu – 1,5 karnet (15 biletów);
– Rejs statkiem wycieczkowym po Sekwanie oraz wyjazd na Wieżę Eiffel;
– Wstęp do Ogrodów Królewskich w Wersalu
– Przejazd i wstęp do Parku Miniatur –“France Miniature”

UWAGA: Jest możliwość odbycia podróży powrotnej w 5 dniu z Versailles do Paryża pociągiem retro, wnętrza wagonów zawierają dekoracje w stylu Ludwika IV. Jest to skład RER linii C5.

 

Wycieczka do Paryża – miastem zakochanych!