WYCIECZKA DO POZNANIA STRZELNO- GNIEZNO – KÓRNIK 3 DNIOWA

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty! Wycieczka do Poznania i nie tylko. Odwiedzimy również pierwszą historyczną stolicę Polski z chlubą tego miasta – Katedra Gnieźnieńska. Nawiedzimy też Strzelno jak i Kórnik.

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz.7,00. Na trasie zwiedzanie- Strzelno, gdzie zwiedzimy dwa romańskie, obok stojące bardzo cenne kościoły m.in. zobaczymy niespotykaną ilość relikwii świętych w ilości 680, kolumny romańskie, wiele barwnych polichromii oraz inne cenne obiekty. Kolumny pokryte są płaskorzeźbą figuralną – należą do unikatowych zabytków romańskich. W całej Europie, oprócz kolumn strzelińskich, zachowały się rzeźbione kolumny tylko w Hiszpanii w Santiago de Compostela (w katedrze św. Jakuba) oraz we Włoszech, w Wenecji (w katedrze św. Marka). Obok stojąca Rotunda św. Prokopa jest największą romańską świątynią w Polsce i zbudowana na planie koła oraz jest to jedyna na świecie romańska świątynia z czworokątnym prezbiterium, budowlę ocenia się na XIII w. Przyjazd do Gniezna, to miasto Św. Wojciecha i historyczna stolica Polski. Katedra gnieźnieńska to nie tylko chluba i symbol miasta, ale również jeden z najważniejszych i najwspanialszych zabytków Polski. Obecny Kształt budowli pochodzi z XIV/XV w. Pierwsza świątynia powstała tu już ok. 970 roku i w zasadzie od początku związana była z kultem św. Wojciecha. Jego żywot ilustrują brązowe Drzwi Gnieźnieńskie – dzieło sztuki romańskiej z XII w. następnie zwiedzimy Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie – muzeum, którego zbiory są związane z polskim wczesnym średniowieczem oraz z historią Gniezna i okolic. Wystawa multimedialna z filmami w 3D. Przejazd na zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.

2.DZIEŃ
Śniadanie. Wycieczka do Poznania, gdzie zobaczymy: Ostrów Tumski, czyli wyspa w widłach Warty i Cybiny, to jedna z największych atrakcji turystycznych. Zlokalizowana jest na Ostrowie Tumskim Katedra poznańska – Bazylika Archikatedralna pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, którą zwiedzimy. Jej historia sięga początków chrześcijaństwa w Polsce jest miejscem pochówku władców z dynastii Piastów oraz biskupów. Katedra jest jedną z atrakcji Traktu Cesarsko-Królewskiego w Poznaniu, którym przejdziemy. Zabytkowa Starówka z wieloma cennymi zabytkami. Wytyczony w połowie XIII w. rynek Starego Miasta – ogromny plac , który nadal pełni ważne funkcje handlowe, reprezentacyjne i kulturalne. Dominującym akcentem jest tutaj oczywiście niepowtarzalny renesansowy ratusz, ale także wokół niego znajduje się wiele obiektów zabytkowych i historycznych. W samo południe, gdy na galeryjce pod środkową wieżyczką głównej elewacji, tuż nad zegarem, rozgrywa się osobliwy turniej. Ku uciesze widzów, otwierają się małe drzwiczki, wysuwają dwa białe koziołki i 12 razy trykają się rogami. Urządzenie ,które miasto zafundowało sobie ponad cztery i pół wieku temu z okazji przebudowy ratusza, jest świetnym dowodem na to, że najlepsze pomysły promocyjne są genialnie proste. Przed ratuszem zobaczymy kopię pręgierza z figurą „egzekutora sprawiedliwości” ,przy którym wykonywano często stosowane w dawnym sądownictwie kary „na honorze”. Obok znajduje się malownicza rokokowa fontanna Prozerpiny, w 1776 r. ustawiona na miejscu dawnej studni. Analogiczne fontanny z figurami bóstw greckich – Apollina, Posejdona i Marsa – wzniesiono współcześnie w pozostałych trzech narożnikach rynku. Czas wolny. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

3.DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Zamku w Kórniku – zabytkowa rezydencja historycznych rodów Górków, Działyńskich, Zamoyskich. W środku ogromne wrażenie robią bogato zdobione drewniane podłogi, odrzwia oraz sufity. Niezmienione, zachowane z pietyzmem wnętrza muzeum wyposażone są w meble różnych stylów i epok, militaria polskie i wschodnie, wyroby rzemiosła artystycznego z porcelany i srebra, jak i obrazy.
Powrót miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA
– transport autokarem, busem lub minibusem
– zakwaterowanie pokoje 2, 3 os
– wyżywienie wg programu
– pilot
– lokalni przewodnicy
– ubezpieczenia NNW 5000 zł / os

DODATKOWO PŁATNE
– bilety wstępu 38 zł / osoba
( Można doliczyć do ogólnej faktury)

Możliwość organizacji zabawy przy muzyce mechanicznej wraz z konsumpcją + … od 49 zł/ os