Rumunia – Mołdawia

/Rumunia – Mołdawia
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Rumunia – Mołdawia

2019-12-12T12:34:25+00:00
Ilość dni: 12 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wycieczka do Rumunii Mołdawii

1. DZIEŃ
Pieniężno, wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie 1:00. Trasa przejazdu: Pieniężno, Olsztyn, Olsztynek, Nidzica, Warszawa, Kraków, Nowy Targ, Jurgów / granica /. Przejazd na nocleg tranzytowy na Węgrzech, zakwaterowanie w hotelu w Miszkolc. Relaks i odpoczynek w basenach termalnych. Obiad w porze kolacji, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki. Przejazd do Tokaju – stolicy regionu słynącego z jedynych na świecie win tokajskich. Czas wolny na zakupy okazów w butelkach jak również w formie rozlewnej jednego z najlepszych win świata Tokaj – „wina królów i króla win”. Wyjazd w kierunku Rumunii. Przejazd do Satu Mare i przerwa na zakup RON rumuńską waluty, ewentualnie na zakup prowiantu na drodze. Zobaczymy  panoramicznie główne atrakcje: kościół z łańcuchami, hotel Dacia i secesyjne kamienicy przy Pl. Wolności. Następnie przejazd przez Negresti-Oas – państwo w państwie – największe skupisko bogatych ludzi w Europie – najbogatsza gmina w Europie- na miejscu dowiemy się dlaczego ! następnie przez przełęcz Huta zjeżdżamy do rzeki Cisy, skąd roztaczają się panoramy ukraińskiego Zakarpacia. Przejazd na zwiedzanie Wesołego Cmentarza w miejscowości Sapanta – pogodnej wsi, w której czas jakby zatrzymał się 100 lat temu. Wesoły Cmentarz jest unikatowy – utrzymany w jednolitym stylu i alabastrowej kolorystyce – drewniane nagrobki z płaskorzeźbami i barwnie malowanymi scenami z życia ziemskiego leżących na cmentarzu osób. Zobaczymy więc pasterza z owcami na hali, urzędnika za biurkiem, aptekarza wśród fiołek. Pomniki w większości przedstawiają okoliczności śmierci w dość zabawny sposób, a dodatkowo groby są okraszone epitafiami, tworzącymi portret zawodowy zmarłego. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd na zwiedzanie pięknego kompleksu monasterów – prawdziwa koronka drewniana gdzie sobór sióstr opiekują się z dobytkiem. Przejazd przez Sygiet Marmaroski, słynący z więzienia politycznego w czasach komuny i dalej przez podnóże Alp Rodniańskich po drodze zwiedzimy Muzeum Konopii, chłopskie muzeum, drewnianą cerkiew greckokatolicką w Ieud. Następnie przejazd przełęczą Prislop do Monasteru Voronet zwane sykstyńską kaplicą wschodu. Na miejscu dowiemy się jak niebiosa prowadzili rękami artystów którzy go namalowali. Przejazd do Gura Humorului. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Wyjazd do słynnego monasteru żeńskiego Agapia, gdzie mieszka 400 mniszek: wioska jest w pięknym otoczeniu lasów i gór, lecz najpiękniejszy jest monaster – inna sztuka architektury niż zwiedzana dotąd. Na dodatek freski to wielki testament najsłynniejszego malarza rumuńskiego. Przejazd w kierunku Jassy na zwiedzanie wiekuistego miasta, które jest bogate w zabytki z różnych okresów, stanowi znaczący ośrodek kulturalny i uniwersytecki oraz jest stolicą rumuńskiej Mołdawii, zobaczymy Cerkiew Trzech Hierarchów, którą wybudowano w pierwszej połowie XVII wieku, Pałac Kultury zbudowany w miejsce XV-wiecznego zamku. Przed Pałacem Kultury stoi pomnik Stefana Wielkiego. Spacer po centrum handlowym Palas Mall, które jest jednym z najlepiej ulokowanych miejsc handlowych, miejsce bardzo przyjazne, gustowne,  łatwe do opanowania. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Milesti na zwiedzanie słynnych piwnic winnych z degustacją. Wejście do podziemnych piwnic. Podziemne cesarstwo win ma największą kolekcje butelek z winem na świecie, parafrazując Gagarina, który powiedział, że z Księżyca wrócił, ale z piwnic Milesti nie trafił sam na ziemie. Następnie zwiedzimy stolicę Mołdawii Kiszyniów. To miejsce specyficzne, ale także na swój sposób ujmujące. Zwiedzanie panoramiczne miasta. Powrót do Rumunii nad Dunaj w Galacz, przepłynięcie Dunaju promem. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd na zwiedzanie portowego miasta i udamy się do Delty Dunaju przez jego „bramkę” Tulcza. Zwiedzimy muzeum Delty. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Pływanie po Delcie Dunaju tam gdzie rzeka wpływa do morza. Przypłynięcie na Wyspę Letea, obiad rybacki, w formie bufetu szwedzkiego. Zwiedzanie rybackiego muzeum – mały skansen, Przejazd jeepami na jedyne w Europie miejsce, gdzie żyją dzikie konie. Powrót do hotelu, następnie możliwość rekreacji i wypoczynku w basenie hotelowym, obiad w porze kolacji, nocleg.

8. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Wyjazd w kierunku Wielkiego Cudu w Rumunii jakie są Błotne Wulkany z ich księżycowym obrazem, tam kręcono m.in. sceny do filmów Science Fiction. Największe błotne wulkany mogą mieć nawet 700 metrów wysokości i 10 kilometrów średnicy podstawy. Takim wulkanem jest powstały na Javie w Indonezji wulkan Lusi. Obszar występowania wulkanów od 1924 roku jest objęty ochroną jako rezerwat przyrody. Obszar wokół dwóch głównych pól objęty jest ochroną w ramach programu Natura 2000. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji, nocleg.

9. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Po drodze zwiedzimy wspaniały Pałac Królów Rumunii w Sinaia. Dawna rezydencja letnia królów Rumunii, obecnie muzeum. Wyjazd do Bran na zwiedzanie zamku – najsłynniejszy zamek Draculi. Średniowieczny zamek w Branie w Siedmiogrodzie. Wzniesiony na pograniczu z Wołoszczyzną był ważnym punktem obronnym. Od 1920 pełnił funkcję rezydencji letniej królowej Rumunii Marii. Przejazd do Brasov spacer podczas, którego zobaczymy m.in. „czarny kościół” z XIV wieku. Świątynia została zbudowana przez Sasów siedmiogrodzkich w stylu późnogotyckim. Jest największą budowlą sakralną Rumunii. Zakwaterowanie w Braszów lub okolicy, obiad w porze kolacji, nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Alba Julia jednej ze stolic Siedmiogrodu (Transylwanii), słynącej z doskonałych win. Zwiedzanie potężnej cytadeli Alba Carolina oraz katedry, w której pochowany jest Jan Hunyady, siedmiogrodzki książę, który walczył po stronie polskiego króla Władysława III w bitwie z Turkami pod Warna, cerkiew katedralna Świętej Trójcy. W mieście Turda podziwiać można jedną z największych i najstarszych kopalni w Europie – Salina Turda. Wydobycie soli rozpoczęto tu już w czasach Cesarstwa Rzymskiego. Według niektórych to jeden z architektonicznych, podziemnych cudów świata. Przejazd do Cluj Napoca. Zakwaterowanie, obiad w porze kolacji. Wieczorne zwiedzanie Cluj Napoca – stolica Siedmiogrodu – Kluż-Napoka czyli Kolozsvár, to miasto – symbol zarówno dla Węgrów jak i dla Rumunów oraz centrum intelektualne i akademickie współczesnej Rumunii. W 1881 roku Stefan Batory ufundował tu Kolegium Jezuickie, którego tradycję kontynuuje dziś najbardziej prestiżowy uniwersytet w kraju. To tu spędziła dziewięć lat życia sekretarka marszałka Piłsudskiego poetka Kazimiera Iłłakowiczówna, następnie Stare Miasto z gotyckim kościołem św. Michała, pomnikiem króla Macieja Korwina, odsłoniętym w 1902 roku. Nocleg.
11. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Oradea, która stanowi wielokulturowy tygiel, oprócz języka rumuńskiego usłyszymy również węgierski. Miasto ma bogatą i burzliwą historię. Spacer po głównym centrum miasta, gdzie zobaczymy liczne barokowe i secesyjne budynki – przejście w pasażu handlowym „Czarny Orzeł” o którym usłyszymy legendę. Na trasie spaceru zobaczymy Pomnik króla Węgier Władysława I Świętego z 1893 r. przed barakową katedrą Wniebowzięcia NMP z XVIII wieku, Teatr „Regina Maria”, Pałac biskupów rzymskokatolickich – barokowy pałac z 365 oknami. Nocleg tranzytowy po polskiej stronie w Muszynie Złockie, hotel Beata 3*. Obiad w porze kolacji. Możliwość zorganizowania zabawy przy muzyce mechanicznej + przekąski …. w cenie od 49 zł / osoba – płatne dodatkowo.

12. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Krynica Zdrój – spacer po uzdrowisku. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: autokar: klimatyzacja, dvd, w-c, cafe – bar / kawa, herbata gratis /, zakwaterowanie w hotelu w Miszkolcu 2*, pozostałe hotele 3 * pok. 2 – 3 os, wyżywienie wg. programu, pilot oraz przewodnik, dodatkowo lokalni przewodnicy, ubezpieczenie KL 20.000 Euro i NNW 20.000 zł. Msze święte.
Proszę o zabranie strojów kąpielowych.

Opieka duszpasterska

DODATKOWO PŁATNE: Bilety wstępu 140 € / os. – płatne obligatoryjnie u pilota pielgrzymki

Wycieczka do Rumunii Mołdawii

Wycieczka do Rumunii Mołdawii      Wycieczka do Rumunii Mołdawii            

                  

                  

Znajdź nas na Facebooku!

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.