Kazimierz – Kozłówka – Lublin – Sandomierz – Krzyżtopór

/Kazimierz – Kozłówka – Lublin – Sandomierz – Krzyżtopór
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Kazimierz – Kozłówka – Lublin – Sandomierz – Krzyżtopór

2023-02-03T11:04:00+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wycieczka do Sandomierza i nie tylko.
Kazimierz – Kozłówka – Lublin – Sandomierz – Krzyżtopór

1. DZIEŃ
Wyjazd z dowolnego miasta w Polsce – do uzgodnienia. Przyjazd do Kazimierza Dolnego, zwanego „perłą renesansu” jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych miejsc w Polsce. W wiekach XVI i XVII Kazimierz rozkwita i bogaci się na handlu zbożem. Wtedy też pojawiają się spichlerze, tak charakterystyczne dla krajobrazu miasta, a także piękne renesansowe kamienice rodów kupieckich. Zobaczymy m.in.: Rynek, renesansowe kamienice, Mały Rynek, Górę Trzech Krzyży, Zamek i Basztę, Kościół Farny, Kościół i Klasztor Franciszkanów. Czas wolny. Następnie Kozłówka, zwiedzanie Pałacu, wzniesionego około 1742 roku dla rodziny Bielińskich według projektu Józefa Fontany. W roku 1799 stał się własnością rodziny Zamoyskich. Przebudowany przez Konstantego Zamoyskiego w latach 1897–1914. We wnętrzach pałacowych zachował się autentyczny wystrój z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa, dalej zwiedzanie Galerii Sztuki Socrealizmu, powozowni oraz parku. Przejazd do Lublina, zakwaterowanie w hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Lublin. Zwiedzanie miasta: wejście do lubelskiego zamku, w którym obecnie mieści się muzeum oraz znajduje się największy lubelski skarb – kaplica św. Trójcy, czyli gotycka świątynia, której ściany i sklepienia pokrywają piękne freski (wschodnie malarstwo bizantyjsko-ruskie). Dalej spacer, przejście przez powstałą w 1341 roku Bramę Grodzką. Na środku lubelskiego rynku umiejscowiony jest Trybunał Koronny, w którym obecnie znajduje się Pałac Ślubów, ratusz, liczne kamienice. Zobaczymy imponującą Bramą Krakowską, wzniesioną w XIV stuleciu wraz z murami obronnymi. Dalej perła baroku i zarazem największy lubelski kościół – Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, którą zwiedzimy wraz z zakrystią i skarbcem. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3-4. DZIEŃ
Śniadanie /stół szwedzki/. Przejazd do Sandomierza, położonego na siedmiu wzgórzach. Stąd miasto nazywane jest czasem „małym Rzymem”, zwiedzanie miasta: Brama Opatowska – taras widokowy, Podziemna Trasa Turystyczna – sandomierskie lochy z XIV wieku, długość pół kilometra, bazylika Katedralna. Zobaczymy Ratusz, dziedziniec zamkowy. W trakcie zwiedzania miasta zobaczymy wiele znanych miejsc z kultowego serialu pt. „Ojciec Mateusz ”. Obiad. Zwiedzanie ruin zamku Krzyżtopór. Zbudowany w latach 1627–1644 przez wojewodę Krzysztofa Ossolińskiego; nigdy nie został w pełni ukończony. Była to największa budowla pałacowa w Europie przed powstaniem Wersalu. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalny przewodnik, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu 90 zł / os (cennik z 2020 r.), dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Pałac w Kozłówce – fot. by Dariusz Staniszewski, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1137686/


 

 

 


Wycieczka Sandomierz Białystok, Wycieczka do Sandomierza Bydgoszcz, Wycieczka do Sandomierza Elbląg, Wycieczka Sandomierz Gdańsk, Wycieczka Sandomierz Katowice, Wycieczka do Sandomierza Kielce, Wycieczka do Sandomierza Kraków, Wycieczka Sandomierz Łódź, Wycieczka do Sandomierza Olsztyn, Wycieczka Sandomierz Opole, Wycieczka do Sandomierza Poznań, Wycieczka do Sandomierza Rzeszów, Wycieczka Sandomierz Szczecin, Wycieczka do Sandomierza Toruń, Wycieczka Sandomierz Warszawa, Wycieczka do Sandomierza Wrocław, Wycieczka Sandomierz Zielona Góra

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.