WYCIECZKA DO SZKOCJI

WYCIECZKA DO SZKOCJI

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki o godzinie (do uzgodnienia, w zależności od miejsca wyjazdu). Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

2.DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd przez Holandię, Belgię do Francji, przeprawa przez Kanał La Manche promem lub Eurotunelem, przyjazd do Londynu. Przejażdżka London Eye, największym kołem młyńskim na świecie, podziwianie panoramy miasta z wysokości 135m.  Spacer dzielnicą Westminster: Parlament i Big Ben, przez St James Park do pałacu Buckingham. Następnie Piccadilly Circus z figurką Erosa i charakterystycznymi reklamami świetlnymi; Trafalgar Square z 61-metrową kolumną Nelsona, otoczoną pomnikami i fontannami. Obiadokolacja w dzielnicy Chinatown (fakultatywnie), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3.DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Cambridge – spacer po terenie jednego z najstarszych ośrodków uniwersyteckich świata. W miarę możliwości zwiedzanie jednego ze słynnych kolegiów – King’s College, King’s College Chapel, Trinity College. Następnie przejazd do miasta York. Zwiedzanie katedry York Minster, będącej największą gotycką budowlą w Wielkiej Brytanii. Przejazd do hotelu w okolicach Newcastle, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.

4.DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Edynburga. Po drodze przystanek przy ruinach starożytnego, rzymskiego Wału Hadriana, będącego północną granicą Imperium. Przejazd przez pogranicze angielsko-szkockie malowniczą doliną rzeki Tweed, zwiedzanie XII-wiecznego opactwa Jedburgh oraz Merlose Abbey, w którym złożone jest serce króla Szkocji Roberta the Bruce. Wizyta w Edynburgu, objazd miasta – Nowe i Stare Miasto, Royal Mile, Pałac Holyroodhouse – szkocka rezydencja królowej.  Zwiedzanie Edinburgh Castle – twierdzy zbudowanej na szczycie górującego nad miastem wygasłego wulkanu z przepięknym widokiem na miasto. Przejazd do hotelu w okolicach Edynburga, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.

5.DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Stirling z renesansowym zamkiem królów szkockich. Następnie przejazd na północ przez malowniczy region Pitlochry. Wizyta w destylarni single malt whisky. Dla chętnych degustacja. Przejazd do Blair Atholl, zwiedzanie Blair Castle, jednego z największych zamków Szkocji. Przejazd przez góry Grampian, zakwaterowanie w hotelu w okolicy  Inverness, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.

6.DZIEŃ
Śniadanie. Rejs statkiem po tajemniczym Loch Ness do zamku Urquhart. Następnie przejazd jedną z najbardziej znanych szkockich dolin Glencoe do Fort William, nad którym góruje najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii, Ben Navis. Przystanek przy śluzach na kanale Kaledońskim, zwanych „schodami Neptuna”. Przejazd w stronę jeziora Loch Lomond – najpiękniejszego i największego jeziora Szkocji.  Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg.

7.DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w Glasgow, m.in.: średniowieczna katedra, George Square z pomnikiem Waltera Scotta i wiktoriańskim ratuszem, Merchant’s House.Przejazd do  Stratford upon Avon – miasta Szekspira. Wizyta w kościele św. Trójcy – miejscu pochówku pisarza, dom narodzin Williama Szekspira, spacer po zabytkowym centrum. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu.

8.DZIEŃ
Śniadanie. Wizyta w Canterbury. Zwiedzanie średniowiecznej Canterbury Cathedral. Przeprawa przez Kanał La Manche promem lub Eurotunelem. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

9.DZIEŃ
Śniadanie, przyjazd do Polski. Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA:
– przejazd autokarem (klimatyzacja, DVD, barek, WC), na czas przejazdu kawa, herbata gratis.
– przeprawę przez Kanał La Manche Eurotunelem lub promem
– 8 noclegów w hotelach2*/3*, w pokojach 2 – osobowych z łazienką
– 8 śniadań
– opiekę pilota
– ubezpieczenie KL 10.000 EUR, NNW 10.000 PLN, bagaż  800 PLN

DODATKOWO PŁATNE:
– pakiet do realizacji programu: 140 GBP (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, dodatkowo w kilku miejscach lokalne  usługi przewodnickie, wizyta w destylarni, rejs statkiem po Loch Ness, bilety komunikacji miejskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

DOPŁATY OPCJONALNE:
Dopłata do pokoju 1-os.:  940 zł
Dopłata do 6 obiadokolacji:  550 zł

 TERMINY: 06 -14.05.2017 ; 10-18.06.2017; 15-23.07.2017; 12-20.08.2017 lub inne do uzgodnienia.

WYCIECZKA DO SZKOCJI