Wycieczka do Warszawy

/Wycieczka do Warszawy
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka do Warszawy

2020-08-25T11:47:07+00:00
Kategoria: Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 3 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wycieczka do Warszawy, Zamek Królewski, Zespół Pałacowo Ogrodowy w Łazienkach, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Park Wilanów, Pałac Kultury i Nauki

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przyjazd do stolicy Polski – Warszawy. Wejście do Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzający mogą poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Zwiedzanie Stadionu Narodowego w Warszawie, od lipca 2015 pod nazwą PGE Narodowy – wielofunkcyjny stadion sportowy. Został wybudowany w latach 2008 – 2011 w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia przed piłkarskimi Mistrzostwami Europy 2012. Możliwość zakupu pamiątek. Obiad. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Zwiedzanie rozpoczniemy od Zamku Królewskiego, do którego wejdziemy. Zbudowany w XIV wieku, jako rezydencja książąt mazowieckich. Z chwilą przeniesienia rezydencji przez Zygmunta III z Krakowa, stał się siedzibą króla oraz władz ustawodawczych – Sejmu, w 1791 roku uchwalono tutaj pierwszą w Europie konstytucję – Konstytucję 3-go Maja. Kolumna Zygmunta III Wazy – najstarszy i najwyższy świecki pomnik w Warszawie wzniesiony w 1644 roku. Zwiedzimy Rynek Starego Miasta, założony na przełomie XIII i XIV wieku. Jeden z najbardziej malowniczych zakątków miasta, który był niegdyś głównym placem Warszawy – legenda o warszawskiej Syrence. Zobaczymy pomnik naszego najsłynniejszego poety epoki Romantyzmu – Adama Mickiewicza – dłuta Cypriana Godebskiego. Na trasie zwiedzania Pałac Prezydencki, ciekawa historia jego mieszkańców na przestrzeni wieków. Zatrzymamy się na chwilę przy najsłynniejszym w Warszawie hotelu Bristol, jednym z najbardziej luksusowych hoteli Warszawy, gdzie z balkonu śpiewał Jan Kiepura. Dalej Grób Nieznanego Żołnierza. Przejazd traktem królewskim przez Aleje Ujazdowskie Nowy Świat, gdzie zobaczymy liczne ambasady, siedzibę sejmu i senatu, Kancelaria Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwo. Następnie przejazd do Zespołu Pałacowo – Ogrodowego w Łazienkach, który jest najpiękniejszym układem przestrzennym Warszawy i jednym z najpiękniejszych w Europie. Zwiedzimy letnią rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego m. in. Pałac na Wyspie, Wielką Oficyna, Pałac Myślewicki, Teatr na Wyspie, Stara Pomarańczarnia, pomnik Fryderyka Chopina. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie / stół szwedzki. Wilanów – Letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego a potem Augusta II Mocnego oraz najznakomitszych rodów magnackich – Sieniawskich, Czartoryskich, Lubomirskich i Potockich. Zwiedzimy dwupoziomowy ogród, łączący w harmonijną całość zróżnicowany stylowo części (ogród barokowy, romantyczny Park angielsko-chiński, krajobrazowy park angielski, ogród neorenesansowy). Park zdobią także liczne rzeźby, fontanny i mała architektura parkowa. Powrót do miejsca zbiórki.

Program wycieczki jest ramowy i kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie w zależności od dostępności biletów wstępu na dany dzień.

ŚWIADCZENIA: transport autokarem (wc, klimatyzacja), zakwaterowanie w hotelu, pok. 2-3 os, wyżywienie wg. programu, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie NNW 5 000 zł

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu ulgowe: Zamek Królewski – 6 zł / os (w tym słuchawki), Zespół Pałacowo – Ogrodowy w Łazienkach – 3 zł / os, Centrum Nauki Kopernik – 20 zł / os, Stadion Narodowy – 15 zł / os, Park Wilanów – 3 zł / os. Łącznie 50 zł / os.

 

Wycieczka do Warszawy. Wahadło Foucaulta Centrum Nauki Kopernik   Wycieczka do Warszawy. Stadion Narodowy   Wycieczka do Warszawy. Zamek Królewski   Wycieczka do Warszawy. Łazienki Królewskie

 

 

 

 


Zamek Królewski, Zespół Pałacowo Ogrodowy w Łazienkach, Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, Park Wilanów, Pałac Kultury i Nauki,
Wycieczka do Warszawy Białystok, Wycieczka do Warszawy Bydgoszcz, Wycieczka do Warszawy Elbląg, Wycieczka do Warszawy Gdańsk, Wycieczka do Warszawy Katowice, Wycieczka do Warszawy Kielce, Wycieczka do Warszawy Kraków, Wycieczka do Warszawy Lublin, Wycieczka do Warszawy Olsztyn, Wycieczka do Warszawy Poznań, Wycieczka do Warszawy Rzeszów, Wycieczka do Warszawy Szczecin

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.