GRECJA · SALONIKI · RIWIERA OLIMPIJSKA · KALAMBAKA · METEORY ·· SKIATHOS* · DION · LITOCHORO · PALEOS PANTELEIMONAS · DELFY · ATENY · KANAŁ KORYNCKI · NAFPLION · EPIDAUROS · MYKENY · KORYNT · PATRA · WIEDEŃ 14 DNI

/GRECJA · SALONIKI · RIWIERA OLIMPIJSKA · KALAMBAKA · METEORY ·· SKIATHOS* · DION · LITOCHORO · PALEOS PANTELEIMONAS · DELFY · ATENY · KANAŁ KORYNCKI · NAFPLION · EPIDAUROS · MYKENY · KORYNT · PATRA · WIEDEŃ 14 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

GRECJA · SALONIKI · RIWIERA OLIMPIJSKA · KALAMBAKA · METEORY ·· SKIATHOS* · DION · LITOCHORO · PALEOS PANTELEIMONAS · DELFY · ATENY · KANAŁ KORYNCKI · NAFPLION · EPIDAUROS · MYKENY · KORYNT · PATRA · WIEDEŃ 14 DNI

2018-05-23T11:14:12+00:00
Ilość dni: 14 DNI

WYCIECZKA GRECJA · SALONIKI · RIWIERA OLIMPIJSKA · KALAMBAKA · METEORY ·· SKIATHOS* · DION · LITOCHORO · PALEOS PANTELEIMONAS  · DELFY · ATENY · KANAŁ KORYNCKI · NAFPLION · EPIDAUROS · MYKENY · KORYNT · PATRA · WIEDEŃ

WYCIECZKI DO WĘGIER – BUDAPESZT. WYCIECZKA GRECJA. WYCIECZKI DO BUDAPESZTU, SALONIKI, RIWIERA OLIMPIJSKA I OKOLIC1.

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki Przejazd do Budapesztu obiadokolacja i nocleg .
2. DZIEŃ
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Węgier z przewodnikiem miejscowym (tura 2-3 godz). Miasto pełne pięknych kamienic, kościołów, placów, pomników  jest jedną  z najważniejszych metropolii Europy Środkowej. Budapeszt oficjalnie istnieje od 1873r, gdy połączono ze sobą dwa oddzielne miasta: Budę i Peszt. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Salonik. Drugie co do wielkości miasto Grecji zostało założone w 315 r. p.n.e. przez króla Macedonii Kasandra nazwane na cześć jego żony, Tessaloniki. Zobaczymy między innymi Białą Wieżę – uważaną za symbol miasta, piękny pomnik Aleksandra Wielkiego na koniu, Łuk Galeriusza – zbudowany dla uczczenia zwycięstwa nad Persami w 297 r. n.e., kościół św. Dymitra – najważniejszy kościół miasta. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg na Riwierze Olimpijskiej.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Korzystanie z atrakcji Riwiery Olimpijskiej stanowiącej kilkudziesięciokilometrowy pas pięknych plaż zachodniego wybrzeża Morza Egejskiego. Odpoczynek nad morzem lub możliwość korzystania z atrakcji i infrastruktury hotelowej. Powrót na obiadokolację i nocleg.
5. DZIEŃ
Śniadanie. Doliną Tembi udamy się do Kalambaki. Jest tu zespół zbudowanych w XIV w. klasztorów w Tesalii po wschodniej stronie gór Pindos. Z dna doliny wyrastają w górę pionowe potężne wieże skalne na wysokość do 650 m n.p.m., do których kiedyś można się było dostać jedynie za pomocą lin-siatek. Zwiedzimy dwa z sześciu czynnych, prawosławnych, średniowiecznych „wiszących klasztorów”. Klasztor męski – Wielkiego Meteora założony w 1336 roku przez św. Atanazego z pięknymi freskami i ikonostasem oraz klasztor żeński Agios Stefanos założonego w XIV wieku. Wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon gdzie poznamy proces ich powstawania. Możliwość zakupu ikon jak i innych pamiątek greckich. Powrót na obiadokolację i nocleg.
6. DZIEŃ
Śniadanie. Dla chętnych, płatny dodatkowo,  rejs na wyspę Skiathos zamieszkałą już w VII w p.n.e. Wyspa należy do znanych międzynarodowych ośrodków turystycznych. Posiada trzy porty morskie, pas startowy dla samolotów, twierdzę Burdzi w stolicy – Skiathos, a przede wszystkim przepiękną plażę. Podczas rejsu zabawa przy muzyce, z tańcem greckim. Obiad na wyspie. Powrót na obiadokolację i nocleg. Dla pozostających w hotelu – korzystanie z atrakcji Riwiery Olimpijskiej – odpoczynek nad morzem. Powrót na obiadokolację i nocleg.
7. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Dionu. Zwiedzimy Muzeum Narodowe bogate w zbiory starożytnej Grecji z VIII w. p.n.e. oraz z czasów rzymskich, a także wykopaliska starożytnego miasta z dobrze zachowanymi ulicami, świątyniami, pałacami i łaźniami. Przejazd do Litochoro – miasteczka położonego u podnóża Góry Olimp. Zobaczymy piękny kanion Enipei. Następnie przejazd do Paleos Panteleimonas, osady położonej na wysokości ok. 1000 m n.p.m.; skąd wydobywa się unikatowy widok na Pierię i Zatokę Termajską. W wąskich, pokrytych płytami uliczkach można podziwiać kamienne domy i malownicze sklepiki, które oferują tradycyjne produkty i dzieła sztuki ludowej. Powrót na obiadokolację i nocleg.
8. DZIEŃ
Śniadanie, po którym wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Delf, które uważane były przez starożytnych Greków za środek ziemi. Zobaczymy centrum kultu Apolla w Adytonie, mieście, w którym Pytie przepowiadały przyszłość. W muzeum podziwiać będziemy bezcenne dzieła świata antycznego, wśród których znajduje się najstarsza znana notacja muzyczna. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Aten.
9. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do stolicy Grecji – Aten. Tutaj osiedlano się już w okresie neolitu. Pierwszą budowlą Aten historycznych była warownia z okresu mykeńskiego na wzgórzu Akropolis; później wokół niego, na sąsiadujących wzgórzach powstało rozległe miasto z agorą, areopagiem, świątyniami i gmachami użyteczności publicznej. Ateny w starożytności były państwem – miastem o ustroju demokratycznym. Zwiedzając Ateny zobaczymy m.in. ateński Akropol, Narodowe Muzeum Archeologiczne z kolekcją sztuki mykeńskiej, sztuki cykladzkiej, posągi z lat 460-450 p.n.e,, pomnik Lizykratesa z IV w. p.n.e., stadion ateński. Obejrzymy także widowiskową zmianę warty w wykonaniu żołnierzy w charakterystycznych butach z pomponami. Czas wolny na Place – historycznej dzielnicy Aten usytuowanej ponad starożytną agorą u stóp Akropolu. Znające się tutaj kamienice z restauracjami i sklepami usytuowane są na krętych, zawsze gwarnych uliczkach, które założono na fundamentach pochodzących ze starożytności. Przejazd w kierunku Nafplionu. Po drodze krótki postój przy Kanale Korynckim łączącym Morze Egejskie z Morzem Jońskim. Kanał ten jest ciekawą konstrukcją inżynierii wodnej, którą oddano do użytku dopiero pod koniec XIX w. mimo, że plany jego budowy i pierwsze prace prowadzono już dwa i pół tysiąca lat wcześniej! Obiadokolacja i nocleg.
10. DZIEŃ
Śniadanie, po którym zwiedzanie Nafplionu – urokliwego nadmorskiego miasteczka, pierwszej stolicy nowożytnej Grecji. Następie udamy się do Epidauros. Zobaczymy antyczny teatr z IV w., mogący pomieścić 14 tysięcy widzów, słynny ze wspaniałej akustyki, ruiny sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków – Asklepiosa oraz Muzeum Sztuki Lekarskiej. Przejazd do Myken – kolebki jednej z najstarszych cywilizacji. Kolejnym przystankiem na trasie będzie Korynt – nawiedzimy miejsce, gdzie św. Paweł przemawiał do Koryntian. Przejazd do Patry – obiadokolacja, po której zaokrętowanie na promie płynącym do Ancony. Przydział kajut, nocleg.
11. DZIEŃ
Śniadanie, po którym kontynuacja rejsu Morzem Adriatyckim. Możliwość korzystania z licznych atrakcji dostępnych na promie i wypoczynku. Podążający na północ prom stwarza niepowtarzalną okazję podziwiania i fotografowania z perspektywy morza wspaniałych widoków mijanych wysp, bezkresnych wód Adriatyku, ptaków oraz innych jednostek pływających – to pełen relaks! Przyjście promu do  Ancony, przejazd na obiadokolację i nocleg.
12. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do jednego z nadadriatyckich kurortów, czas wolny. W godzinach popołudniowych przejazd na obiadokolację i nocleg.
13. DZIEŃ
Śniadanie, po którym przejazd w kierunku Wiednia. Udamy się na wzgórze Kahlenberg, z którego podziwiać będziemy panoramę Wiednia. To właśnie z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami. Nawiedzenie „sanktuarium pielgrzymów polskich” – kościoła św. Józefa, prowadzonego przez polskich księży Zgromadzenia Zmartwychwstańców, gdzie znajduje się niewielkie muzeum Odsieczy Wiedeńskiej. 13 września 1983 r., w 300. rocznicę Odsieczy Wiedeńskiej, Kahlenberg odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II, który w świątyni poświęcił kaplicę Matki Bożej Częstochowskiej. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.
14. DZIEŃ
Śniadanie, po którym przejazd do Polski. Msza Święta pożegnalna połączona z podsumowaniem. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych, zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:
– transport autokarem lub busem

– bilety promowe Grecja – Włochy
– 12 noclegów 1 w hotelach *** pokoje 2 os. z łazienkami
– 1 nocleg na promie w kabinach 2-4 os.
– 13 śniadań, 13 obiadokolacji,
– opiekę i informację turystyczną pilota,
– opiekę przewodnika
– opiekę duchową księdza
– ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 2000 €, do 5000 zł w RP

UWAGA !
Jest to PIELGRZYMKA z opieką duchową kapłana i możliwością udziału w Mszach Świętych

Niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu
Na bilety wstępu i inne wydatki programowe 150 €

WYCIECZKA GRECJA · SALONIKI · RIWIERA OLIMPIJSKA · KALAMBAKA · METEORY ·· SKIATHOS* · DION · LITOCHORO · PALEOS PANTELEIMONAS  · DELFY · ATENY · KANAŁ KORYNCKI · NAFPLION · EPIDAUROS · MYKENY · KORYNT · PATRA · WIEDEŃ

WYCIECZKA GRECJA, WYCIECZKA GRECJA, WYCIECZKA GRECJA,

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.