Kraków i okolice

/Kraków i okolice
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Kraków i okolice

2021-01-21T14:37:12+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe, Wycieczki, Wycieczki szkolne
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 4 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki. Przejazd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Zwiedzimy najlepiej zachowany zamek na Wyżynie Krakowsko – Częstochowskiej – Zamek w Pieskowej Skale, w którym mieszczą się wystawy: Historia Pieskowej Skały, Galeria Malarstwa Angielskiego, Przemiany stylowe w dziejach sztuki europejskiej oraz zobaczymy Maczugę Herkulesa. Nocleg w okolicy Krakowa,
obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Zwiedzanie
Krakowa. Na trasie spaceru zobaczymy pomnik Smoka. Wizyta na Wzgórzu Wawelskim: dziedziniec zewnętrzny i wewnętrzny. Wejdziemy do Katedry Wawelskiej z Dzwonem Zygmunta i Grobami Królewskimi. Następnie przejście drogą królewską, gdzie zobaczymy: Plac Matejki, Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Rynek Krakowski, Wieża Ratuszowa, Sukiennice, Kościół Mariacki. Czas na zakup pamiątek. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd na zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, która została uznana za pomnik historii w 1994 roku. Jest ona unikatowym obiektem górniczym, jednym z największych i najstarszych zakładów przemysłowych w Europie, czynnym nieprzerwanie od średniowiecza do końca XX wieku. Wraz z pobliską kopalnią w Bochni tworzyła Krakowskie Żupy Solne – historyczne przedsiębiorstwo o ogromnym znaczeniu dla gospodarki dawnej Rzeczypospolitej, którego zasady funkcjonowania określała XIV-wieczna ordynacja króla Kazimierza Wielkiego Następnie Wadowice. Zwiedzanie Bazyliki Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Najstarsza wzmianka o kościele pochodzi z 1325 r. i jest miejscem chrztu Karola Wojtyły. Kościół odwiedzał, w czasie każdej wizyty do rodzinnego miasta, papież Jan Paweł II. W Domu Ojca Świętego otwarto muzeum wraz z wystawami jego darów. Czas wolny na tradycyjne kremówki. Powrót do miejsca zakwaterowania, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie w formie stołu szwedzkiego. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, która jako jedyna z tego typu atrakcji na świecie została wpisana na listę UNESCO. Bazylika, Klasztor OO. Bernardynów.
Powrót do miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Kraków rynek – fot. by bodkins18, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-2741917/


 

 

 


Wycieczka Kraków Białystok, Wycieczka Kraków Bydgoszcz, Wycieczka Kraków Elbląg, Wycieczka Kraków Gdańsk, Wycieczka Kraków Katowice, Wycieczka Kraków Kielce, Wycieczka Kraków Lublin, Wycieczka Kraków Łódź, Wycieczka Kraków Rzeszów, Wycieczka Kraków Szczecin, Wycieczka Kraków Warszawa

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.