Poznaj uroki wspaniałych Bieszczad

/Poznaj uroki wspaniałych Bieszczad
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Poznaj uroki wspaniałych Bieszczad

2022-04-07T09:13:27+00:00
Kategoria: Wycieczki krajowe
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 6 DNI. Termin do uzgodnienia. Wyślij zapytanie: biuro@variustur.pl

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki (godzina do uzgodnienia). Zwiedzanie zamku w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Następnie zwiedzimy niezwykle interesującą , najwięiększą w Polsce kolekcję pojazdów konnych oraz malowniczy park w stylu angielskim. Zakwaterowanie w Sanoku, obiad w porze kolacji, nocleg.

2. DZIEŃ
Śniadanie stół szwedzki. Królewskie Wolne Miasto Sanok, zwiedzanie zaczniemy od Muzeum Budownictwa Ludowego – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce. To ponad 120 obiektów z XVII-XX wieku. Spacer po Starym Mieście: ławeczka dobrego wojaka Szwejka, rynek z ciekawą fontanną i najpiękniejszą budowlą jaką jest Stary Ratusz, odnowione kamienice z XVIII i XIX w. Dla chętnych smaki kuchni podkarpackiej – płatne dodatkowo: (proziaki, zalewajka, stolniki, hreczanyki, fuczki itd.). Dalej zwiedzanie Zamku Królewskiego – Muzeum Historyczne a nim m.in. zbrojownia i schron, Galeria Zdzisława Beksińskiego, jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów, urodził się i tworzył w Sanoku, sztuka cerkiewna XV-XIX wiek. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie stół szwedzki. Polańczyk, to piękna miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad malowniczymi wodami Zalewu Solińskiego. Spacer podczas którego, wejdziemy na punkt widokowy oraz wizyta w sanktuarium. Zwiedzimy zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości – dawniej cerkiew z 1907 r., gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem zw. Matką Boską Łopieńską. Przejazd do Soliny na rejs statkiem po jeziorze Solińskim. Spacer drogą prowadzącą przez zaporę w Solonie na drugą jej stronę. Zapora powstała wysiłkiem 2 tysięcy ludzi w ciągu 4 lat. Długości 664 m, podzielona na 43 sekcje o wysokości 82 m. a za nią rozlało się szeroko w górach „bieszczadzkie morze. Następnie przejazd do Zapory w Myczkowcach. Zbiornik wodny jest tzw. „zbiornikiem wyrównania dobowego” dla zbiornika w Solinie. Budowę rozpoczęto w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w latach 1956-1960. Jest pierwszą hydroenergetyczną budowlą zbudowaną w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Na trasie przejazdu Szczawne, gdzie zwiedzimy cerkiew Zaśnięcia Przenajświętszej Bogurodzicy. Przejazd do Komańczy, gdzie zwiedzimy Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Z myślą o przybywających tutaj, z pietyzmem został urządzony Pokój Pamięci ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, upamiętniający jego internowanie w latach 1955 – 1956. Znajdują się tu pamiątki związane z osobą Prymasa. Przejazd do Cisnej. Czas wolny w kultowej restauracji Siekierezada, która ma swój specyficzny „klimat”. Ściany ozdobione są licznymi siekierami, ale także dziełami znanych bieszczadzkich artystów – Zubowa czy Radosa. Słynne jest tutejsze wino lane prosto z „pipy”, tak jak i piwo o niepowtarzalnym smaku – różne gatunki. Dalej zwiedzimy galerię ikon p. Denisiuk, gdzie wysłuchamy pogadanki na temat pisania ikon – możliwość zakupu. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5-6. DZIEŃ
Śniadanie – stół szwedzki. Przyjazd do Krasiczyna. Zwiedzanie obejmuje m.in.: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową sale ekspozycyjne. Dalej Przemyśl. Spacer zaczniemy od pochyłego rynku , jednego z nielicznych tego typu w Europie z fontanną pomnikiem Niedźwiedzia, który jest symbolem miasta. Wejdziemy i zwiedzimy Przemyskie Podziemia. 1000-letni gród odkrywa swój podziemny świat. Na trasie spaceru zobaczymy liczne pomniki: Wojaka Szwejka, węgierskiego huzara i polskiego ułana wrzucającego list do skrzynki pocztowej z koniem, secesyjne kamienice, liczne obiekty sakralne. Ciekawe miasto, które było trzecią co do wielkości twierdzą w Europie, po Antwerpii i Verdun. Zwiedzimy Muzeum Twierdzy Przemyśl. Obiad. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2-os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.

Wyślij zapytanie

Zapytanie o ofertę

Sugerujemy wklejenie linku oferty, która Cię interesuje

Dane kontaktowe
CAPTCHA
Proszę czekać...

 

Możliwość zorganizowania wycieczki do Lwowa.

Dodatkowe atrakcje – do uzgodnienia m.in.:
– przejazd nowo wybudowaną koleją gondolowa o dług. 1 600 m oraz wejście na wieżę widokową o wys. 50 m z bajeczną panoramą solińską,

– spływ trawami, rafting po rzece San,
– przejazd wąskotorową kolejką bieszczadzką,
– możliwość zorganizowania zabawy, ogniska,
– przejazd drezynami Uherce Mineralne,
– zwiedzanie Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior w Uhercach Mineralnych.

Istnieje możliwość także spaceru po najpiękniejszych szlakach w Bieszczadach:
– Połonina Wetlińska – szlak żółty z Przełęczy Wyżnej,
– Połonina Caryńska – szlak czerwony z Brzegów Górnych,
– Tarnica – ścieżka „Orlik krzykliwy” z Wołosatego,
– Mała i Wielka Rawka – szlak zielony/żółty z Przełęczy Wyżniańskiej,
– Bukowe Berdo – szlak żółty z Mucznego.

Wykorzystane zdjęcia

Zdjęcie główne:
Solina – fot. by Adam Bortnowski, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1595118/

 

 

 


Wycieczka po Bieszczadach Białystok, Wycieczka po Bieszczadach Bydgoszcz, Wycieczka po Bieszczadach Elbląg, Wycieczka po Bieszczadach Gdańsk, Wycieczka po Bieszczadach Katowice, Wycieczka po Bieszczadach Kielce, Wycieczka po Bieszczadach Kraków, Wycieczka po Bieszczadach Lublin, Wycieczka po Bieszczadach Łódź, Wycieczka po Bieszczadach Olsztyn, Wycieczka po Bieszczadach Poznań, Wycieczka po Bieszczadach Rzeszów, Wycieczka po Bieszczadach Szczecin, Wycieczka po Bieszczadach Warszawa, Wycieczka po Bieszczadach Wrocław

Znajdź nas na Facebooku!

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

realizacji usług turystycznych

  • rozpatrywanie wniosków.

Komu możemy przekazać dane?

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.