Kategoria: Wolne miejsca dołącz do grupy, Wycieczki krajowe Kierunek wyjazdu: Polska Transport: Autokar |
Drukuj ofertę |
1. DZIEŃ
Trasa przejazdu: Pieniężno, Elbląg, Nowy Dwór Gdański, Gdańsk, Władysławowo.
Przyjazd do Sanoka na zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku – pierwsze i największe pod względem liczby zgromadzonych obiektów muzeum etnograficzne w Polsce założone po drugiej wojnie światowej. Zakwaterowanie w Solinie, obiad w porze kolacji, nocleg.
2. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd trasą Małej Pętli Bieszczadzkiej, gdzie zobaczymy uroki Bieszczad. Polańczyk, to piękna miejscowość sanatoryjno-uzdrowiskowa położona w samym środku Bieszczad nad malowniczymi wodami Zalewu Solińskiego. Spacer podczas którego, wejdziemy na punkt widokowy oraz wizyta w sanktuarium. Zwiedzimy zabytkowy kościół Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości – dawniej cerkiew z 1907 r., gdzie znajduje się cudowna ikona Matki Boskiej z Dzieciątkiem zw. Matką Boską Łopieńską pochodząca z 1 poł. XVII w. przeniesiona tu z cerkwi w Łopience w 1949 r. W dniu 11. września 1999 roku odbyła się uroczystość Koronacji Obrazu. Przejazd do Czarnej – zwiedzanie cerkwi, która jest greckokatolicka pw. św. Wielkiego Męczennika Dymitra, pozostałość po mieszkańcach zamieszkałych do 1947 roku (obecnie parafialny kościół rzymskokatolicki). Dalej Ustrzyki Dolne / czas wolny na ewentualne zakupy na lokalnym bazarze /. Po trasie przejazdu postój na krótką, pieszą wycieczkę w góry. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd malowniczą górską trasą przez Łobozew, która prowadzi wzdłuż j. Myczkowskiego. Zwiedzimy Park Miniatur w Myczkowcach. Park wraz z Centrum Kultury Ekumenicznej został otwarty w październiku 2007 roku. Na dziesięciu wzgórzach umieszczono 140 miniatur drewnianych kościołów oraz cerkwi obrządków: katolickiego, greckokatolickiego oraz prawosławnego, sporządzonych w skali 1:25. Zobaczymy zespoły zapór w Myczkowcach i Solinie. Zbiornik wodny w Myczkowcach jest tzw. „zbiornikiem wyrównania dobowego” dla zbiornika w Solinie. Budowę rozpoczęto w okresie międzywojennym, a ukończono dopiero w latach 1956-1960. Zapora w Myczkowcach jest pierwszą hydroenergetyczną budowlą zbudowaną w Polsce po zakończeniu II wojny światowej. Zwiedzanie maszynowni zapory w Solinie, która powstała wysiłkiem 2 tysięcy ludzi w ciągu 4 lat. Największa jak dotąd w Polsce zapora rzeczna i hydroelektrownia o długości 664 m, podzielona na 43 sekcje o wysokości 82 m. a za nimi rozlało się szeroko w górach „bieszczadzkie morze”. Elektrownia Wodna Solina została uruchomiona w 1968 r. jako szczytowo-pompowa, nieustannie budzi podziw i zachwyt. Spacer po Solinie. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
4. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do Komańczy, gdzie zwiedzimy Klasztor Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Z myślą o przybywających tutaj, z pietyzmem został urządzony Pokój Pamięci ks. Stefana kardynała Wyszyńskiego, upamiętniający jego internowanie w latach 1955 – 1956. Znajdują się tu pamiątki związane z osobą Prymasa. Przejazd do Cisnej. Czas wolny w kultowej restauracji Siekierezada, która ma swój specyficzny „klimat”. Ściany ozdobione są licznymi siekierami, ale także dziełami znanych bieszczadzkich artystów – Zubowa czy Radosa. Słynne jest tutejsze wino lane prosto z „pipy”, tak jak i piwo o niepowtarzalnym smaku – różne gatunki. Dalej zwiedzimy galerię ikon p. Denisiuk, gdzie wysłuchamy pogadanki na temat pisania ikon – możliwość zakupu. Przejazd przez Jabłonki, gdzie zginął w 1947 roku, ówczesny wiceminister obrony narodowej gen. Karol Świerczewski, któremu wybudowano pomnik w 1962 roku, który zobaczymy. Powrót do hotelu, obiad w porze kolacji, nocleg.
5-6. DZIEŃ
Śniadanie. Przyjazd do Krasiczyna. Zwiedzanie obejmuje m.in.: dziedziniec zamkowy, kryptę w Baszcie Boskiej, gabinet myśliwski w Baszcie Szlacheckiej, kaplicę zamkową pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, sale ekspozycyjne. Dalej Przemyśl. Miasto było trzecią co do wielkości twierdzą w Europie, po Antwerpii i Verdun. Spacer po Starym Mieście, zobaczymy kamieniczki z XVI do XIX wieku, dwie archikatedry: greckokatolicka oraz rzymskokatolicka. Wędrując dalej ulicą Zamkową dotrzemy do zamku z XIV wieku. Obiad. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach rannych następnego dnia.
ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem (klimatyzacja, wc, dvd), zakwaterowanie w hotelu 2/3* w pok. 2 os., wyżywienie wg oferty, pilot, lokalni przewodnicy w tym muzealni, ubezpieczenie (NNW 5 000 zł), składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
DODATKOWO PŁATNE: bilety wstępu 50 zł / osoba, dopłata do pok. 1 os. – na zapytanie.
Wykorzystane zdjęcia
Zdjęcie główne:
Solina – fot. by Adam Bortnowski, Pixabay License https://pixabay.com/images/id-1595118/
Wycieczka po Bieszczadach Białystok, Wycieczka po Bieszczadach Bydgoszcz, Wycieczka po Bieszczadach Elbląg, Wycieczka po Bieszczadach Gdańsk, Wycieczka po Bieszczadach Katowice, Wycieczka po Bieszczadach Kielce, Wycieczka po Bieszczadach Kraków, Wycieczka po Bieszczadach Lublin, Wycieczka po Bieszczadach Łódź, Wycieczka po Bieszczadach Olsztyn, Wycieczka po Bieszczadach Poznań, Wycieczka po Bieszczadach Rzeszów, Wycieczka po Bieszczadach Szczecin, Wycieczka po Bieszczadach Warszawa, Wycieczka po Bieszczadach Wrocław