Rio de Janeiro – Ouro Preto – Mariana – Congonhas – Foz do Iguaçu – Iguazú – Manaus – Salvador 15 Dni

/Rio de Janeiro – Ouro Preto – Mariana – Congonhas – Foz do Iguaçu – Iguazú – Manaus – Salvador 15 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Rio de Janeiro – Ouro Preto – Mariana – Congonhas – Foz do Iguaçu – Iguazú – Manaus – Salvador 15 Dni

2018-06-14T10:27:09+00:00

Wycieczka Rio de Janeiro – Ouro Preto – Mariana – Congonhas – Foz do Iguaçu – Iguazú – Manaus – Salvador

Wycieczka Rio de Janeiro, Ouro Preto, Mariana, Congonhas i nie tylko.

1. DZIEŃ Warszawa
Wylot
2. DZIEŃ Rio de Janeiro
Przylot do Rio de Janeiro w godzinach porannych.

Krotki  odpoczynek w hotelu. Zwiedzanie  Cidade Maravilhosa  (Cudowne Miasto), centrum, Largo da Carioca , Mosteiro de Santo Antônio – najstarsza budowla sakralna w Rio (1608),Catedral Metropolitana – potężna katedra w kształcie stożka może pomieścić 200tys osób Arcos da Lapa , akwedukt z XVII. w. Praça Tiradentes, najwspanialszy kościół Igreja da Candelária, Praça XV de Novembro. rezydencja rodziny królewskiej, Maracanã. Powrót do Hotelu. Kolacja.
3. DZIEŃ

Śniadanie. Wycieczka całodniowa z obiadem.
Corcovado. Nad plażami dominuje słynna statua  Cristo Redentor,(Chrystus Zbawiciel), umieszczona na szczycie Corcovado – Garbatej Góry.(710m n.p.m. Postać Chrystusa z rozłożonymi ramionami tworzy znak krzyża. Na szczyt  wjedziemy pociągiem .Z wagonu roztacza się wspaniały widok  na górę i miasto. Z górnej stacji wożą na szczyt , niedawno zbudowane ruchome schody.
Głowa Cukru –  wysokość 396m n.p.m Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy wysoka spiczasta  góra. Portugalczykom  kojarzyły się  z pao de acucar gdyż wtedy tylko cukier  mieli w głowie ,a poza tym granitowy monolit rzeczywiście przypominał kształtem  gliniane stożkowe formy do brylenia rafinowanego cukru. Z Głowy Cukru roztacza się 360-stopniowa panorama pięknego miasta z pięknymi plażami jak Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja. Dla chętnych pokaz Samby.
4. DZIEŃ Rio de Janeiro – Ouro Preto (360km)
Ranne śniadanie. Wyjazd w stronę miasta  Ouro Preto. Po drodze poznamy lezące zaledwie 65 km od Rio miasto Petrópolis  to dzieło Pedra II który rządził Brazylią od 1831 do 1889. Zobaczymy  Muzeum Imperial/z zewnątrz/. Pałac de Cristal (Kryształowy Pałac  1884) , konstrukcja ze szkła i stali z ogrodem i przestrzenią  wystawową. Hotel Quintadinha  zbudowany w 1945 miał być najlepszym hotelem –kasynem, Casa de Santos Dumont . Katedra de São Pedro. Po przerwie obiadowej będziemy kontynuować naszą podroż w stronę miasta Ouro Preto. Hotel. Kolacja.
5. DZIEŃ Ouro Preto – Mariana – kopalnia złota –  Ouro Preto
Po śniadaniu. Całodzienne zwiedzanie Ouro Preto (Czarne Złoto), które pod koniec XVII w. było epicentrum gorączki złota. Kilka lat później gorączka złota ustąpiła szałowi diamentów. Zobaczymy tutaj wspaniale kościoły, budowle z tamtejszej  epoki baroku ./bilety –ok 10 USA/Po przerwie obiadowej po drodze do fascynującego kolonialnego miasta Mariana można będzie zobaczyć XVIII – wieczna  Mine da Passagem (kopalnia złota). Była eksploatowana jeszcze 15 lat temu. Zjazd do Kopalni W samym miasteczku Mariana  zobaczymy  wspaniałą Catedral de Nossa Senhora da Assunção. W katedrze są niemieckie organy z 1701 r. przywiezione na mulach z Rio de Janeiro. Powrót do hotelu. Kolacja.
6. DZIEŃ Ouro Preto – Congonhas – Rio de Janeiro
Śniadanie. Całodzienny powrót do Rio de Janeiro. W drodze zatrzymamy się w miasteczku Congonhas. Ma do zaoferowania skarby sztuki późnego baroku. Są dwa arcydzieła. Aleijadinho; 12naturalnej wielkości rzeźb Proroków na esplandzie santuarium Bom  Jesus de Matosinhos i 66 pomalowanych drewnianych rzeźb umieszczonych w kapliczkach via crucis    (droga krzyżowa ) w pobliskim parku. W godzinach wieczornych przyjazd na lotnisko w Rio de Janeiro i przelot do Foz do Iguaçu. Transfer do hotelu. Kolacja.
7. DZIEŃ Foz do Iguaçu
Śniadanie. Całodzienna wycieczka  by poznać bez wątpienia jeden z najpiękniejszych  cudów natury wpisano w 1986r.na UNESCO . Rzeka, spływając kaskadami w przepaść,nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwyklej scenerii wyróżnia się  Garganta do Diabo (Diabla Gardziel) – wody z 14 oddzielonych wodospadów zagłuszającym hukiem  staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Dla chętnych /wycieczka fakultatywna 12USA /wspaniały Park Ptaków spotkamy tam wspaniale papugi z którymi  można będzie zrobić sobie zdjęcia. Powrót do hotelu. Kolacja.Dla chętnych show z-kolacja -muzyka i tanie folklorystyczny Ameryki Płd.
8. DZIEŃ Iguazú – Argentyna
Śniadanie. Całodzienna wycieczka by poznać wodospady po stronie Argentyny. Iguaçu należy do parku narodowego o tej samej nazwie na terytorium Brazylii i Argentyny. Po stronie argentyńskiej w 2001 r. ułożono tory kolejowe. Pociąg z ośrodka jedzie do początku szlaków. Dolna trasa prowadzi na dno wąwozu. Mniej wyczerpujący szlak wiedzie górnym pomostem długości 1.5 km aż na skraj wodospadu .W drodze powrotnej zatrzymamy się na największej w świecie hydroelektrowni Itaipu. Powrót do hotelu. Kolacja.
9. DZIEŃ Foz do Iguaçu – Manaus
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Manaus. Zakwaterowanie w hotelu Odpoczynek. Kolacja.
10. DZIEŃ Manaus
Śniadanie. Całodzienna wycieczka Encontro das Águas( spotkanie wod ) z obiadem. Ciemne wody Rio Negro łącza się z jasnymi mulistymi wodami rzeki Solimões, po czym wartkim nurtem płyną obok siebie nie mieszając się na odcinku 20 km . Podczas tej wycieczki jest możliwość łowienia piranii. i podziwiać piękno lasów tropikalnych. Powrót do hotelu. Kolacja.
11. DZIEŃ Manaus –  Salvador.
Sniadanie. City tour. Poznamy; Alfandege ( Urząd Celny ) zbudowany w 1906 r.przez brytyjskich inżynierów ze szkockiej cegły, nadając jej styl imperialny; Mercado Municipal, bazar z produktami regionalnymi (także rękodziełem  artystycznym )od egzotycznych owoców po magiczne zioła na każdą przypadłość; Teatro Amazonas (Opera Amazonska ). Powrót do hotelu. Kolacja.
12. DZIEŃ Salvador
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Salvadoru. Zakwaterowanie. Czas wolny. Kolacja.
13. DZIEŃ Salvador
Śniadanie. City Tour. Poznamy historyczną  Cidade Alta (Górne Miasto ) i nowszą Cidade Baixa (Dolne Miasto). W historyczny Górnym Mieście zobaczymy Praca da Se , która otwiera się na Terreiro de Jesus z trzema najsłynniejszymi w Salvadorze kościołami. Catedral Basilica została zbudowana w XVII w przez jezuitów. Z katedra sąsiadująca São Pedro Dos Clerigos (kościół św. Piotra z XVIII w i XVII – wieczny Ordem Terceira de São Domingos (kościół Tercjarzy Dominikańskich, czyli świeckiej wspólnoty  Trzeciego Zakonu św. Dominika). Na Praça Anchieta  wznosi się jeden z najwspanialszych na świecie kościołów barokowych. Kościół São Francisco zbudowany w XVII w. z kamieni przywiezionych z Portugalii. Largo do Pelourinho.W nowszej części miasta Cidade Baixa zapoznamy się z Elevador Lacerda (winda ) zapewniając błyskawiczną komunikacje miedzy Cidade Alta i Cidade Baixa. Będzie czas na zaopatrzenie się w pamiątki z podroży w Mercado Modelu (dom handlowy ) urządzony w 1915 w dawnym portowym urzędzie celnym. Powrót do hotelu. Kolacja.
14. DZIEŃ Salvador – Polska
Śniadanie. Transfer na lotnisko.
15. DZIEŃ

Przylot do Warszawy.
ŚWIADCZENIA:
zakwaterowanie:  10 noclegów w hotelach 3*; 4* w pok. 2-os. z łazienkami

– wyżywienie: 10 śniadań i 10 obiadokolacji (bez napojów)
– transfery autokarowe zgodnie z programem
– koszt wycieczek turystycznych zgodnie z programem
– koszty wstępów do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
– lokalnych przewodników, opieka księdza , opieka pilota
DODATKOWO PŁATNE:
napoje do posiłków, napiwki dla bagażowych,  przewodników i kierowców , wydatków osobistych i innych świadczeń, niewymienionych w programie

Wycieczka Rio de Janeiro – Ouro Preto – Mariana – Congonhas – Foz do Iguaçu – Iguazú-  Manaus – Salvador

Wycieczka Rio de Janeiro,Wycieczka Rio de Janeiro, Wycieczka Rio de Janeiro,

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.