Wycieczka Rowerowa Alpe Adria Austria – Włochy 8 Dni

/Wycieczka Rowerowa Alpe Adria Austria – Włochy 8 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Alpe Adria Austria – Włochy 8 Dni

2018-06-05T11:39:24+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Austria, Włochy
Transport: Autokar
Ilość dni: 8 DNI

Wycieczka Rowerowa Alpe Adria Austria – Włochy

  Alpe-Adria, z Salzburga do Grado nad Adriatykiem, to transalp dla każdego. Wspaniała przygoda, która pozwala urzeczywistnić marzenie wielu rowerzystów – przekroczenie Alp z północy na południe – nie wymagając przy tym specjalnych umiejętności technicznych. To podróż bezpiecznymi ścieżkami rowerowymi, podczas której największe wzniesienia pokonuje się tunelami.

Oprócz niezwykłych walorów krajobrazowych, daje możliwość odwiedzenia zróżnicowanych kulturowo i cennych historycznie miast i regionów.

Wycieczka rozpoczyna się w Salzburgu i prowadzi najpierw wzdłuż malowniczych dolin Salzachtal i Gasteinertal, aż do Bad Gastein. Dalej wśród wysokogórskich krajobrazów Karyntii, wzdłuż alpejskich dolin i jezior dociera do granicy austriacko-włoskiej.

We Włoszech szlak biegnie w regionie Friuli-Wenecja Julijska, początkowo, wśród Alp Karnickich i Julijskich, widokową ścieżką po dawnej linii kolejowej. Ostatnie dwa etapy to podróż przez zupełnie płaską nizinę Wenecką, przez rolnicze i winiarskie regiony, aż do finału nad Adriatykiem – rybackiego miasteczka Grado.  Wycieczka Rowerowa Alpe Adria 

1. DZIEŃ
W sobotę w godzinach porannych wyruszymy w stronę Salzburga
2. DZIEŃ  Salzburg – St. Johann au Pongau/ 63 km / 360 m przewyższenia
Wycieczkę rozpoczynamy w samym sercu salzburskiego Starego Miasta. Tego dnia trasa prowadzi cały czas doliną rzeki Salzach, w otoczeniu imponujących ścian skalnych i wąwozów Północnych Alp Wapiennych. Przejedziemy przez stare celtyckie miasto Hallein, podziwiać będziemy wysoki na 80 m wodospad w miejscowości Golling oraz piękną dolinę Bluntautal. Po krótkiej wspinaczce, przejedziemy obok Salzachöfen, gdzie Salzach efektownie przepływa przez skały masywu Tennengebirge. Następnie wąski kanion prowadzący do średniowiecznego zamku Hohenwerfen, położonego pomiędzy szczytami Tennen- i Hagengebirge. Od Bischofshofen do Schwarzach czeka nas dalsza spokojna podróż doliną rzeki Salzach. Na nocleg zatrzymamy się w St. Johann au Pongau.
3. DZIEŃ  St. Johann au Pongau – Obervellach  / 67 km / 1200 m przewyższenia
Drugi dzień rozpoczniemy od jazdy doliną rzeki  Salzach. W miejscowości Klammstein rozpoczniemy przejazd 1,5 km tunelem wiodącym pod jednym ze szczytów. Dalsza trasa prowadzić będzie łagodną doliną, mijać będziemy malownicze alpejskie miejscowości: Dorfgastein oraz Bad Hofgastein, a towarzyszyć nam będą widoki szczytów Alp Salzburskich. Od Bad Gastein aż po Böckstein czeka nas kilkukilometrowy podjazd. Widoki na Wysokie Taury rekompensować będą ten wysiłek. Po raz kolejny czeka nas podróż 8 – km tunelem prowadzącym pod jednym ze szczytów, który pokonamy tym razem busem. Tym samym znajdziemy się w Karyntii, już po południowej stronie Alp. Trasa prowadzić nas będzie przez dolinę Mölltal, położoną między sięgającymi nawet 3000 m szczytami pasm górkich Reißeckgruppe na północy i Kreuzeckgruppe na południu. Z Mallnitz podążać będziemy ścieżką poprowadzoną wzdłuż dawnej linii kolejowej. Nasz kolejny nocleg spędzimy w Obervellach.
4. DZIEŃ  Obervellach – Villach / 76 km / 160 m przewyższenia
Rankiem następnego dnia wystartujemy z Obervellach i jadąc wzdłuż rzeki Möll dojedziemy do Möllbrücke. Tutaj trasa łączy się z Drauradweg, słynnym szlakiem rowerowym Karyntii, prowadzącym wzdłuż rzeki Drawy, którą podążać będziemy przez Spittal an der Drau aż do Villach, gdzie zaplanowaliśmy kolejny nocleg.
5. DZIEŃ  Villach –  Moggio Udinese / 82 km / 590 m przewyższenia
Z Villach wyruszymy w kierunku południowo-zachodnim i  poruszać się będziemy głównie doliną rzeki Gail. Szlak przebiegać będzie przez Park Naturalny Dobratsch. Mijać będziemy małe malownicze miasteczka i wioski, zbliżając się do granicy austriacko-włoskiej. Przekroczymy ją w Thörl-Maglern. Znajdować się będziemy w regionie  Friuli-Wenecja Julijska. Będzie to ostatni odcinek trasy przebiegający w górach, jednak bardzo przyjemny, gdyż podróżować będziemy doliną Canal de Ferro, wzdłuż rzeki Fella, która rozdziela Alpy Julijskie od Karnickich.
6. DZIEŃ  Mogglio Udinese – Udine /  69 km / 130 m przewyższenia
Przedostatni dzień na rowerze rozpoczniemy od jazdy wzdłuż doliny rzeki Tagliamento, by po niespełna 20 kilometrach odbić w kierunku południowo-wschodnim. We Włoszech rozpoczyna się bardzo ciekawy etap podróży, bo prowadzący ścieżką rowerową poprowadzoną po trasie dawnej linii kolejowej. Czeka nas jazda po praktycznie płaskim terenie, gdyż znajdować się od tej pory będziemy na terenie Niziny Weneckiej ,wycieczkę zakończymy wspólną kolacją i ostatnim noclegiem.
7. DZIEŃ  Udine – Grado /  59 km / 130 m przewyższenia
Ostatni dzień wycieczki to dalsza podróż przez płaskie tereny Niziny Weneckiej. Zatrzymamy się we wpisanym na Listę UNESCO mieście Palmanova, które ma niemalże idealną formę – wybudowane jest na planie 9-ramiennej gwiazdy. Drugim wartym uwagi miastem będzie niewątpliwie Akwileja, również wpisana na listę UNESCO. Naszą transalpejską wyprawę zakończymy w położonym na lagunie Grado, wyprawę zakończymy wspólną kolacją i ostatnim noclegiem.W godzinach wieczornych wyruszymy w podróż do Polski.
 przyjazd do  miejsca zbiórki.

ŚWIADCZENIA :
7 noclegów w pensjonatach i hotelach – śniadania lub w namiotach na campingach transport uczestników minibusem 9 osobowym  oraz rowerów, przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami, ubezpieczenie KL, NNW, KR, BP; opłatę klimatyczną

DODATKOWO PŁATNE :

ew. biletów wstępu do zwiedzanych miejsc  50 EUR., obiadokolacje, dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN

 

Campingi/namioty
2590
Pensjonaty/hotele
3990

 

Wycieczka Rowerowa Alpe Adria

Wycieczka Rowerowa Alpe Adria Austria – Włochy

Jaki rower i jak go przygotować?
W trakcie tej wycieczki najlepiej spisze się rower górski, trekkingowy lub krossowy. Trasy poprowadzone są głównie drogami utwardzonymi, publicznymi, jednak występują również odcinki terenowe.

Serwis wskazany. Przed każdą wycieczką, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia, krem z dużym filtrem, małego jaśka.

Jak się spakować?
Podczas wycieczki towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jest to wyjazd skierowany do rowerzystów wszechstronnych. Trasy prowadzą po zarówno po terenach górzystych jak i całkiem płaskich.. Jeśli boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Dzienne dystanse wynoszą średnio 60 km. Całkowity dystans to ok. 420 km, jednak suma przewyższeń nie jest duża – ok. 2700 metrów.  Na wyprawę można pojechać każdym rowerem – górskim, trekkingowym, crossowym. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie. Jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 60-80 km dziennie.

Wycieczka Rowerowa Alpe Adria

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wycieczki będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi, w dużo mniejszym stopniu drogami  szutrowymi.

Gdzie śpimy?
Każdego dnia nocujemy w innym mieście, w pensjonatach i hotelach w pokojach 2-, 3- oraz 4-  osobowych.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie lub obiadokolacje możemy doliczyć do naszego wyjazdu

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Austria i Włochy są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka Rowerowa Alpe Adria Austria – Włochy Wycieczka Rowerowa Alpe Adria

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat

Wycieczka Rowerowa Alpe Adria Austria – Włochy

Wycieczka Rowerowa Alpe Adria

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.