Fusch Wycieczka rowerowa Alpejskimi dolinami Austia 10 dni

/Fusch Wycieczka rowerowa Alpejskimi dolinami Austia 10 dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Fusch Wycieczka rowerowa Alpejskimi dolinami Austia 10 dni

2018-06-05T12:13:12+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Austria
Transport: Autokar
Ilość dni: 10 DNI

Fusch  Wycieczka rowerowa Alpejskimi dolinami Austia 10 dni  wśród najwyższych szczytów Alp – dolinami w Parku Narodowym Wysokie Taury (Nationalpark Hohe Tauern), drugim największym Parku Narodowym w Europie.

Trasa prowadzi wzdłuż alpejskich dolin, pagórkowatym terenem, z jednym spektakularnym podjazdem, którego podejmą się chętni, legendarną  drogą Grossglockner Hochalpenstrasse wiodącą niemalże pod szczyt najwyższej góry Austrii – Grossglockner.

Od milionów lat  woda kształtowała i formowała górski krajobraz Wysokich Taurów. Będziemy podziwiać arcydzieła tego procesu, malownicze doliny, kryjące niekiedy prawdziwe skarby, górskie rzeki, krystalicznie czyste jeziora, spadające po olbrzymich ścianach wodospady, głębokie, tajemnicze wąwozy, a na koniec oddamy się kojącemu działaniu  termalnych źródeł.

Przez kwitnące łąki, soczyście zielone górskie hale, z charakterystycznymi alpejskimi schroniskami i chatami, drewnianymi płotami i dźwiękami dzwonków w tle. Odwiedzając liczne knajpki i gospody zachęcające pachnącymi domowymi smakołykami. Przez wioski i miasteczka, oddychając czystym górskim powietrzem, będziemy podróżować w otoczeniu najwyższych szczytów Alp, jednym z najpiękniejszych krajobrazów w Europ

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki   wieczorem .  Nocny przejazd minibusem wraz z przyczepką do rowerów.
2. DZIEŃ
Stubaital – Mutterberger Alm (1700m npm) busem – w dół przez Stubaital – Schonberg – Innsbruck = ok. 46km na rowerze (głównie w dół).
Na drugi dzień dotrzemy do Tyrolu i udamy się do Doliny Stubai. Miejsce to w zimie jest jednym z kilku austriackich rajów dla narciarzy. Ale czy tylko wtedy? Nie. W lecie można tu również szusować na nartach na lodowcu Stubai. My na to wszystko spojrzymy z dołu z perspektywy siodełek rowerowych. Dojedziemy do górnego końca doliny (do wysokości 1700m n.p.m.), która otoczona jest przez ośnieżone szczyty pokryte śniegiem i lodowcami. Po nasyceniu oczu pięknymi widokami i zdjęciu rowerów z przyczepy, ruszymy w dół doliny rzeki Ruetz mijając po drodze malownicze alpejskie wioski. Dalej zjedziemy serpentynami w stronę Innsbrucka, stolicy austriackiego Tyrolu. Przy wjeździe do miasta miniemy słynną skocznię narciarską Bergisel. To jeden z tych obiektów sportowych, na którym odbywa się słynny Turniej Czterech Skoczni. Po wjeździe do miasta, skierujemy się do ścisłego centrum, aby zobaczyć najważniejsze zabytki. Poznamy Hofburg, który był rezydencją Marii Teresy, kościół cesarski nieopodal, barokową katedrę św. Jakuba oraz ponad 50-metrową wieżę miejską, z której roztacza się ładna panorama całego miasta i okolicy. W dalszej części dnia pojedziemy do hotelu na zasłużony odpoczynek.
3. DZIEŃ
Pfons – Innsbruck – Zillertal – zbiornik Schlegeisspeicher (1780m npm) busem – Ginzling – Mayrhofen – Zell am Ziller – Strass am Zillertal – Schwaz = ok. 65km na rowerze (głównie w dół).
Wyjedziemy z hotelu autobusem i pojedziemy w dół szerokiej doliny Innu, by potem skręcić w dolinę Ziller. Tą doliną pojedziemy w górę, aż do zbiornika wodnego Schlegeisspeicher. Chwila czasu wolnego na spacer po okolicy. Następnie całą grupą ruszymy w dół doliny krętą drogą w stronę Ginzling. Tu zrobimy krótką przerwę i po chwili ruszymy dalej w dół w stronę Mayrhofen. W tej największej miejscowości doliny Zillertal odwiedzimy Erlebnis Sennerei. Jest to lokalna fabryka typowego alpejskiego sera i innych produktów nabiałowych. Można tu obejrzeć cały proces wytwarzania tego przysmaku od mieszania mleka w miedzianych kadziach, aż po dojrzewanie sera gotowego do spożycia. Kolejną miejscowością jaką miniemy będzie Zell am Ziller, nad którą góruje strzelista, różowa wieża kościoła. Kontynuujemy zjazd w dół doliny Ziller, aż do wylotu doliny w miejscowości Strass, Z tego miejsca wrócimy do hotelu autobusem.
4. DZIEŃ
Pfons – Ötztal – Przełęcz Timmelsjoch (2474m npm) busem – Sölden – Umhausen – Ötz – Brunau = ok. 64km na rowerze.
Tego dnia poznamy Ötztal, jedną z najdłuższych austriackich dolin podchodzących bezpośrednio pod główny grzbiet Alp. W wyższej części doliny, góruje nad całą okolicą najwyższy szczyt Tyrolu – Wildspitze (3774m npm). My wyjedziemy naszym autobusem na Przełęcz Timmelsjoch położoną w głównym grzbiecie Alp na granicy z Włochami. Ze względu na dużą wysokość n.p.m., na początku tego dnia będzie nam towarzyszył chłód. Po rozpakowaniu przyczepy z rowerami, ruszymy w dół krętymi serpentynami. Będziemy się kierowali w stronę Sölden, jednego z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Austrii, a następnie dalej w dół doliny w stronę Umhausen, gdzie zrobimy dłuższą przerwę. Znajduje się tu Ötzi Dorf, skansen archeologiczny, prezentujący życie i budownictwo tych terenów z czasów neolitu. Odbędziemy także spacer do wodospadu Stuiben, najwyższego w Tyrolu (159m). W dalszej części dnia pojedziemy dalej, aż do doliny Innu. Za wioską Brunau wsiądziemy do busu i wrócimy do hotelu.
5. DZIEŃ
Pfons – Innsbruck – Zillertal – Gerlos – zbiornik Speicher Durlassboden (autobusem) – wokół zbiornika – Przełęcz Gerlos – Wodospad Krimml (autobusem) – Wald im Pingzau – Mittersill – Uttendorf – Kaprun = ok. 70km na rowerze (głównie w dół lub po płaskim). Potem do hotelu w Wagrain.
Tego dnia pożegnamy Tyrol. Udamy się autobusem na jego granicę z Krajem Salzburskim i wysiądziemy przy sztucznym zbiorniku Speicher Durlassboden, skąd rozpoczniemy naszą dzisiejszą wycieczkę. Najpierw objedziemy zbiornik dookoła wygodną drogą. po objechaniu zbiornika przejedziemy autobusem przez rozłożystą Przełęcz Gerlos (1507m npm), a następnie zjedziemy krętą drogą w stronę Wodospadu Krimml (380m wysokości), najwyższego w Austrii i jednego z najwyższych w Europie. Ten malowniczy wodospad spada w dół w formie trzech kaskad ukrytych w lesie. Przyjrzymy mu się z bliska i ruszymy na rowerach dalej w dół szerokiej doliny rzeki Salzach. Po prawej będziemy mogli podziwiać szczyty Wysokich Taurów, a po lewej niższe wzniesienia Alp Kitzbuehelskich. Podążając wciąż wzdłuż Salzach miniemy Mittersill. Naszą dzisiejszą przejażdżkę zakończymy w Kaprun, znanym ośrodku wypoczynkowym, położonym u wylotu doliny, na końcu której znajduje się Lodowiec Kitzsteinhorn, raj dla narciarzy. Stąd autobus zabierze nas do hotelu w Wagrain.
6. DZIEŃ
Wagrain – Grossarltal (1040m npm) autobusem – See – Grossarl – Lichtensteinklamm – St. Johann – Bischofshofen – Werfen = ok. 45km na rowerze (głównie w dół lub po płaskim).
Dziś czeka nas kilka ciekawych atrakcji. Pojedziemy najpierw do końca doliny Grossarltal. Następnie zaczniemy delikatny zjazd w dół tejże doliny mijając po drodze malownicze alpejskie wioski i krajobrazy. Po jakimś czasie dotrzemy do miejsca gdzie zaczyna się Wąwóz Lichtenstein, jeden z najgłębszych i najdłuższych w Alpach. Pokonamy strome stoki tego wąwozu, trawersując je wzdłuż asfaltowej drogi. Zaraz za wąwozem znajduje się miejscowość St. Johann, w której krajobrazie wyróżnia się neogotycka katedra św. Jana z wysoką na ponad 60m wieżą. Kolejną znaną miejscowością na trasie naszego przejazdu będzie Bischofshofen, gdzie co roku odbywa się Turniej Czterech Skoczni. Po minięciu tego, malowniczo położonego miasta, skierujemy się wzdłuż rzeki Salzach w stronę Werfen. Nad miastem góruje malownicza, położona na wzgórzu, twierdza z XVIw. Tu czeka nas największa atrakcja tego dnia, Eisriesenwelt (Świat Lodowych Olbrzymów) – jest to największy na świecie kompleks naturalnych jaskiń wypełnionych lodem przez cały rok. Wejście do kompleksu leży 1100m powyżej miasta. Wjedziemy tam kolejką linową. Wewnątrz jaskiń panuje ujemna temperatura, więc należy się odpowiednio ubrać, szczególnie, że zwiedzanie trwa ok. 75min. Z Werfen wrócimy do hotelu autobusem.
7. DZIEŃ
Wagrain – Hallstatt – Obertraun (busem) – Bad Ischl – St. Gilgen – Mondsee = ok 65km na rowerze (głównie po płaskim).
Rano po śniadaniu pojedziemy autobusem do Obertraun, małej górskiej wioski położonej u stóp masywu górskiego i lodowca Dachstein. Dzisiejsza trasa będzie wiodła głównie po płaskim terenie wzdłuż malowniczych jezior polodowcowych. Najpierw przejedziemy nad Jeziorem Hallstatt z ładnymi widokami na miasteczko o tej samej nazwie położone po drugiej stronie jeziora. Po nasyceniu się widokami skalistych szczytów odbijających się w wodach jeziora, ruszymy w dalszą drogę, najpierw wzdłuż jeziora, a potem wzdłuż doliny rzeki Traun. Dojedziemy do Bad Ischl. Jest to uzdrowisko, gdzie w przeszłości wypoczywali m.in. Strauss czy Brahms. Zobaczyć tu też można Kaiservillę, pałac będący letnią rezydencją cesarza Franciszka Józefa. Po opuszczeniu Bad Ischl przejedziemy wzdłuż brzegów podłużnego jeziora Wolfgangsee leżącego u podnóży wyniosłej góry Schafberg. Dotrzemy do, położonego nad brzegami jeziora, Sankt Gilgen z ładnym, barokowym kościołem w centrum. Tu mieszkał i pracował dziadek Mozarta, tu też urodziła się matka kompozytora. Swą letnią rezydencję ma tu także były kanclerz Niemiec, Helmut Kohl. Stąd ruszymy w kierunku innego dużego jeziora. Zanim tam dotrzemy, miniemy, ukryte wśród lasów małe jezioro Krotensee. Ostatni etap dzisiejszej trasy będzie wiódł brzegami jeziora Mondsee. Na jego końcu leży miasteczko o tej samej nazwie. Warto w nim odwiedzić barokową katedrę o interesującej fasadzie. Jest ona częścią byłego klasztoru benedyktynów. Z Mondsee wrócimy autobusem do hotelu.
8. DZIEŃ
Wagrain – St. Johann – Grossglocknerstrasse – Hochtor – Franz Josefs Höhe – Hochtor (busem) – Fusch – Bruck – Thumersbach – Zell am See = ok. 50km na rowerze (głównie w dół lub po płaskim).
Tego dnia znów będziemy mieli styczność z przyrodą i krajobrazami wysokogórskimi. Pokonamy jedną z najwyżej położonych i najbardziej malowniczych dróg w Alpach, Grossglocknerstrasse. Najpierw przejedziemy autobusem przez Przełęcz Hochtor i dalej aż do Franz Josefs Höhe. Jest to popularne miejsce, gdzie kończy się droga. Rozpościera się stąd piękny widok na Grossglockner (3798m npm) – najwyższy szczyt Austrii – oraz długi, szeroki jęzor lodowca Pasterzenkees. Spod restauracji można zejść wąską ścieżką, aż pod samo czoło lodowca, bramę lodowcową i małe jezioro. Po chwili czasu wolnego na indywidualne spacery po okolicy, wrócimy autobusem za Przełęcz Hochtor. Tu wypakujemy nasze rowery i ruszymy wysokogórską drogą w dół. Stromymi serpentynami dotrzemy na dno doliny. Poprzez Fusch dojedziemy do Bruck w dolinie Innu. Pod koniec naszej dzisiejszej trasy objedziemy jeszcze dookoła jezioro Zeller See i trasę zakończymy w kurorcie Zell am See. Stąd wrócimy do hotelu busem.
9. DZIEŃ
Wagrain – Salzburg – powrót do Polski.
Rano po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy i spakowanie bagaży. Około południa pojedziemy do Salzburga, perły architektury renesansowej. Jest to najczęściej odwiedzane – poza Wiedniem – miasto w Austrii. Tu spędzimy większość popołudnia. Zwiedzimy zabytkowe centrum miasta położonego nad rzeką Salzach. Podziwiać będziemy mogli m.in. ogromną fortecę Hohensalzburg, górującą ponad starym miastem; dom narodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta; katedrę św. Ruperta z ogromną kopułą; klasztor św. Piotra, jeden z najstarszych w Europie; pałac i ogrody Mirabell oraz wiele innych. Czas wolny na zakupy lub posiłek przed drogą powrotną. Pod wieczór wyjedziemy z Salzburga w kierunku Polski.
10. DZIEŃ
Powrót do Polski. Przyjazd do miejsca zbiórki w godzinach porannych.

ŚWIADCZENIA:
– Transport: autokar , bus lub minibus
– Transport rowerów
– Zakwaterowanie: 7 noclegów w pensjonatach i Hotelach  – śniadania lub w namiotach na campingach
– 7 śniadań
– przewodnik rowerowy, który pilotuje całą trasę, służy pomocą techniczną i zapleczem sprzętowym, sprawuje opiekę nad uczestnikami
– Ubezpieczenie: NW i KL,

DODATKOWO PŁATNE:
Bilety wstępu do miejsc odwiedzanych , wjazdów do dolin górskich, przejazdów przez przełęcze – 80 EUR.
Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (200 zł).
obiadokolacje

taksa klimatyczna płatna w recepcji
dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN
składka na TFG

Fusch  Wycieczka rowerowa Alpejskimi dolinami Austia

Campingi/namioty
2650
Pensjonaty/hotele
4955

UWAGA !
Minimalna Liczba uczestników: 6 osób

– Zjazdy długimi, szerokimi dolinami spod głównego grzbietu Alp (Otztal, Zillertal);
– Fabryka serów w Mayrhofen;
– Wysokie wodospady: Stuibenfall (najwyższy w Tyrolu) oraz Krimml (najwyższy w całej Austrii);
– Najdłuższy lodowiec Austrii (Pasterze), widoki na Grossglockner i zjazd alpejską drogą Hochalpenstrasse;
– Największy na świecie kompleks jaskiń lodowych Eisriesenwelt;
– Salzburg – perła architektury renesansowej u podnóża Alp.<

Górzysta część Austrii kojarzy się przede wszystkim z zimową turystyką narciarską i świetnie przygotowanymi trasami do uprawiania białego szaleństwa. Ten kraj jest jednak równie atrakcyjny latem. Długie doliny górskie o zróżnicowanym nachyleniu terenu oraz wygodne drogi i ścieżki rowerowe dają możliwość podziwiania pięknych alpejskich krajobrazów z siodełka rowerowego. Podczas całej wycieczki odwiedzimy najciekawsze doliny Tyrolu podchodzące pod główny grzbiet Alp, najwyższych gór Europy. Zjedziemy w dół wzdłuż doliny Ötztal, Stubaital oraz Zillertal. Towarzyszyć nam będą piękne widoki na błękitne jeziora oraz wysokogórskie panoramy z najwyższymi szczytami niejednokrotnie pokrytymi śniegiem i lodowcami. Przyjrzymy się produkcji prawdziwego alpejskiego sera, usłyszymy huk największego wodospadu w Austrii, przejedziemy wzdłuż jednego z najgłębszych wąwozów. Staniemy u stóp najwyższego szczytu Austrii i zobaczymy „świat lodowych olbrzymów” – największy na świecie kompleks jaskiń lodowych. Na koniec ujrzymy malownicze jeziora polodowcowe ukryte wśród lasów u podnóża masywu górskiego Dachstein i odwiedzimy Salzburg – najczęściej (poza Wiedniem) odwiedzane miasto w kraju będące prawdziwą perełką architektoniczną.

Długie alpejskie doliny
Szerokie, górskie doliny stwarzają bardzo dobre warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Większość naszych tras w Austrii przebiega w terenie płaskim lub w dół dolin, więc nawet początkujący rowerzysta z pewnością poradzi sobie z ich pokonaniem. W dolinie Stubaital po raz pierwszy na wycieczce zetkniemy się z typowo alpejskim krajobrazem i zjedziemy w dół, prawie do samego Innsbrucka, stolicy austriackiego Tyrolu. Zillertal to długa dolina, w której spędzimy większość dnia. Po drodze miniemy malownicze miasteczka i wioski ze strzelistymi wieżami kościołów. Dowiemy się też w jaki sposób produkuje się tradycyjny tyrolski ser. Z wysokiej Przełęczy Timmelsjoch zjedziemy na sam dół Ötztal mijając po drodze górskie serpentyny. W lokalnym skansenie archeologicznym dowiemy się jak wyglądało tu życie w przeszłości. Podczas przejazdu przez, krótszą niż pozostałe, lecz równie malowniczą dolinę Grossarltal zerkniemy w dół Wąwozu Lichtenstein – jednego z najgłębszych w Alpach.

Rzeki, jeziora i lód
Wijące się dnami dolin rzeki, wysokie wodospady, malownicze jeziora, w których nierzadko odbijają się ośnieżone szczyty Alp oraz lodowce spływające w dół dolin i jaskinie wypełnione mleczno-białym lodem – to główne atrakcje przyciągające turystów do Austrii. W tym także turystów rowerowych. Podczas naszej wycieczki nie zabraknie żadnej z wyżej wymienionych. Poza rwącymi, spienionymi górskimi potokami, można też pojeździć wzdłuż leniwych, szerokich rzek, takich jak Inn czy Salzach. Płyną one dnami szerokich dolin i są głównymi dopływami jednymi z głównych dopływów Dunaju. Po drodze mijać będziemy, spadające ze skał, wodospady, z których najbardziej spektakularny jest Stuiben (najwyższy w Tyrolu) i Krimml (najwyższy w Austrii). Wielokrotnie trasy naszych przejazdów będą również wiodły wzdłuż brzegów pięknych jezior polodowcowych takich jak: Zellersee, Hallstattersee czy Mondsee. Akweny te w połączeniu z otaczającymi je szczytami tworzą niezapomniany krajobraz. Jednymi z największych atrakcji tej wycieczki będzie możliwość podziwiania tak dużej ilości lodu w środku lata. Podjedziemy pod jeden z najbardziej malowniczych austriackich lodowców: Pasterzenkees spływający spod najwyższego szczytu w kraju. Pod koniec wyjazdu wejdziemy też w głąb największej lodowej jaskini na świecie, wrażenia gwarantowane.

Salzburg-perła architektury
Tuż przed powrotem do Polski spędzimy popołudnie w Salzburgu. Jest to najczęściej odwiedzane (poza Wiedniem) miasto Austrii położone nad błękitną rzeką Salzach. Znaleźć tu można jedne z najznakomitszych przykładów architektury renesansowej i barokowej w kraju. To tu na świat przyszedł jeden z najwybitniejszych kompozytorów w historii, Mozart. Odwiedzimy dom jego narodzin. Większość starego miasta leży w cieniu monumentalnego wzgórza z jednym z największych zamków obronnych w Europie, Hohensalzburg. Jedną z najlepszych panoram zamku można podziwiać z malowniczych ogrodów Mirabell. Katedra św. Ruperta też robi duże wrażenie, szczególnie wielkością fasady i kopuły. Wnikliwi obserwatorzy znajdą również w Salzburgu polskie akcenty: stoi tam, pokaźnych rozmiarów, pomnik Mikołaja Kopernika.

Jaki rower i jak go przygotować?
W trakcie tej wycieczki najlepiej spisze się rower górski, trekkingowy lub krossowy. Trasy poprowadzone są głównie drogami utwardzonymi, publicznymi, jednak występują również odcinki terenowe.

Serwis wskazany. Przed każdą wycieczką, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia, krem z dużym filtrem, małego jaśka.

Jak się spakować?
Podczas wycieczki towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jest to wyjazd skierowany do rowerzystów wszechstronnych. Trasy prowadzą po zarówno po terenach górzystych jak i całkiem płaskich.. Jeśli boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Dzienne dystanse wynoszą średnio 60 km. Całkowity dystans to ok. 420 km, jednak suma przewyższeń nie jest duża – ok. 2700 metrów.  Na wyprawę można pojechać każdym rowerem – górskim, trekkingowym, crossowym. Najważniejsze żeby był sprawny technicznie. Jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 60-80 km dziennie.

Fusch  Wycieczka rowerowa Alpejskimi dolinami Austia

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wycieczki będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi, w dużo mniejszym stopniu drogami  szutrowymi.

Gdzie śpimy?
Każdego dnia nocujemy w innym mieście, w pensjonatach i hotelach w pokojach 2-, 3- oraz 4-  osobowych.

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie lub obiadokolacje możemy doliczyć do naszego wyjazdu

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Austria i Włochy są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wypraw jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd powinno wystarczyć 150 – 200 euro kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Fusch  Wycieczka rowerowa Alpejskimi dolinami Austia

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie
– cena może ulec zmianie ze względu na ruchomość cen biletów lotniczych.WAŻNE – bilety lotnicze kupowane są przez organizatora po potwierdzeniu odbycia się wycieczki.

 

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wyprawy. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat

Fusch  Wycieczka rowerowa Alpejskimi dolinami Austia

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.