Wycieczka rowerowa Augustów – Wigry – Pojezierze Suwalskie – Jezioro Dusia – Druskienniki – Troki – Wilno – Sejny 7 Dni

/Wycieczka rowerowa Augustów – Wigry – Pojezierze Suwalskie – Jezioro Dusia – Druskienniki – Troki – Wilno – Sejny 7 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Augustów – Wigry – Pojezierze Suwalskie – Jezioro Dusia – Druskienniki – Troki – Wilno – Sejny 7 Dni

2018-06-05T12:15:04+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Litwa, Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 7 DNI

Wycieczka rowerowa Augustów – Wigry- Pojezierze Suwalskie- Jezioro Dusia- Druskienniki-Troki- Wilno-Sejny wycieczkę  rowerem po Litwie. Dzięki tej wycieczce poznacie bliżej kraj, z którym łączy nas nie tylko bliskie sąsiedztwo, ale też kraj, z którym przez wieki łączyła nas wspólna historia. Kraj, do którego, do dzisiaj mamy dużo sentymentu a wiele nazw miejscowości brzmi znajomo z kart naszej wspólnej historii i literatury. Litwa jest jakby stworzona do turystyki rowerowej. Idealnie nadają się do niej spokojne lokalne drogi oraz asfaltowe i szutrowe leśne ścieżki. Jest to kraj baśni, gdzie każde drzewo, kamień, źródło czy pagórek ma swoją barwną legendę. Kraj, w którym najdłużej w Europie kwitła przedchrześcijaska religia i wiele śladów z nią związanych przetrwało do dzisiaj. Na naszej trasie znajdzie się wiele miejsc dawnego kultu, natkniemy się na miejsca litewskiej potęgi i chwały. Rowerową podróż uprzyjemnią nam degustacje specjałów litewskiej kuchni oraz czasami podsłuchana na ulicach śpiewna melodia dawnej polszczyzny. Przejedziemy przez potężne puszcze, będziemy zatrzymywać się nad brzegami pięknych, czystych jezior, oczarują nas Druskieniki, Troki i Wilno. Na przykładzie Litwy możemy powiedzieć, że nie trzeba szukać rowerowej przygody ze szczyptą egzotyki gdzieś daleko – wystarczy wyjechać do bliskiego nam sąsiada – na Litwę!

Augustów Wycieczka rowerowa

Trasa łatwa. Dwa etapy w pagórkowatym terenie. Idealna na turystykę, w tym również rodzinną. Poprowadzona w większości po ścieżkach rowerowych. Jeździmy też po lokalnych drogach asfaltowych, na których należy zachować większą ostrożność. Ścieżki w większości asfaltowe, ale nie unikamy też dobrych dróg szutrowych. Przed rozpoczęciem trasy lub też czasami po jej zakończeniu czekają nas krótkie transfery busem, które umożliwiają uniknięcie mniej ciekawych fragmentów a jednocześnie zwiększają zasięg naszej rowerowej wędrówki.

Wycieczka rowerowa Augustów – Wigry- Pojezierze Suwalskie- Jezioro Dusia- Druskienniki-Troki- Wilno-Sejny

 Augustów Wycieczka rowerowa

1.DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki przejazd minibusem, busem lub  autokarem w kierunku Augustowa. Po przyjeździe do położonej na wschód od Augustowa Studzienicznej zwiedzimy kaplicę na wodzie i zabytkowy kościół z unikalnym wystrojem wykonanym z poroży. Wzmocnieni przysmakami regionalnej kuchni wyruszymy rowerami poprzez gęste bory Puszczy Augustowskiej w kierunku Jeziora Wigry. Po drodze zobaczymy urokliwy Rezerwat Perkuć oraz śluzy na Kanale Augustowskim. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami śluzowania kajaków. W kilku miejscach trasa prowadzi brzegami ukrytych w puszczańskich ostępach jezior. Wieczorem dotrzemy do miejsca zakwaterowania nad jeziorem Wigry, gdzie spędzimy 3 kolejne noce. Charakter trasy: mało uczęszczane drogi asfaltowe i leśne dukty; przewaga płaskiego terenu; około 40 km na rowerze.

2.DZIEŃ
Śniadanie Cały dzień spędzimy na siodełku objeżdżając wokół Jezioro Wigry. Przejazd obfituje w piękne krajobrazy, osobliwości przyrodnicze i ciekawe zabytki. Nie zabraknie także okazji do kąpieli. Zobaczymy tajemnicze torfowiska na których poszukamy rosiczek, dystroficzne jeziorka z pływającymi wyspami (zwane tu sucharami), i bagienne bory, które przemierzymy po specjalnie przygotowanych kładkach. Zwiedzimy interesujące muzeum Wigier i klasztor Kamedułów położony na wcinającym się daleko w wody jeziora półwyspie. Klasztorna wieża oraz znajdujące się na trasie przejazdu wzniesienia i wieże widokowe oferują wspaniałe panoramy okolicy. Na nocleg wrócimy do miejsca startu, gdzie po trudach wycieczki zasiądziemy przy ognisku. Charakter trasy: przewaga leśnych duktów i dróg polnych; w miejscach podmokłych drewniane pomosty; w kilku miejscach krótkie podjazdy i zjazdy; około 55 km na rowerze obiadokolacja nocleg.

3.DZIEŃ
Śniadanie Tego dnia z siodełka roweru będziemy podziwiać malownicze krajobrazy Pojezierza Suwalskiego. Przy każdym obrocie korbowodu dostrzeżemy ślady działalności lodowca – wysokie wzgórza morenowe, głębokie doliny kryjące rozliczne jeziora i rozległe głazowiska. Staniemy na brzegach najgłębszego w Polsce Jeziora Hańcza oraz na szczycie Góry Cisowej zwanej suwalską Fudżijamą. Spojrzymy także z wysokości na turkusowe wody jeziora Jaczno i odwiedzimy cerkiew staroobrzędowców w Wodziłkach. Po kolacji na starym mieście w Suwałkach wrócimy na nocleg nad Jeziorem Wigry. Charakter trasy: przewaga dróg polnych, tylko krótkie odcinki dróg asfaltowych; urozmaicona rzeźba terenu – liczne podjazdy i zjazdy; minimum 25 km na rowerze; w zależności od kondycji uczestników możliwość wydłużenia trasy w wymagającym terenie (ok. 15 km)  nocleg.

4.DZIEŃ
Śniadanie W Ogrodnikach przekroczymy granicę polsko-litewską, a następnie zatoczymy na rowerach pętlę wokół Jeziora Dusia – jednego z największych na Litwie. Będzie okazja do kąpieli oraz spojrzenia na okolicę ze wzgórza, na którym niegdyś znajdował się gród Jaćwingów. Kolejną atrakcję stanowi znane uzdrowisko – Druskienniki. Zakosztujemy tu mineralnych wód i dań kuchni litewskiej. Chętni będą mogli zwiedzić miasto na rowerze przejeżdżając pośród zabytkowej drewnianej zabudowy, brzegami Niemna oraz alejkami pięknie utrzymanych parków. Wieczorem przyjedziemy na nocleg w Wilnie lub w okolicach miasta. Charakter trasy: przewaga mało ruchliwych dróg asfaltowych, nad jeziorem Dusia odcinki dróg szutrowych; głównie płaski teren; około 35 km na rowerze obiadokolacja nocleg.

5.DZIEŃ
Śniadanie Tego dnia odwiedzimy Troki, gdzie zobaczymy położony malowniczo na wyspie XV wieczny zamek oraz zabytki związane z  Karaimami (charakterystyczne kolorowe domy,  świątynię –  kienesę i  stary cmentarz). Następnie przejedziemy rowerami  wokół Jeziora Galve. Na jednym z półwyspów zajrzymy do parku krajobrazowego  kryjącego, przeglądający się w wodach jeziora, Pałac Tyszkiewiczów. Po kąpieli w jeziorze i skosztowaniu karaimskich pierożków – kibinai wrócimy do  Wilna, gdzie zwiedzimy najważniejsze zabytki miasta m.in. Ostrą Bramę, klasycystyczną bazylikę św. Stanisława, kościół św. Anny, św. Mikołaja i wieżę Giedymina. Wieczorem pozostanie czas wolny na samodzielne odkrywanie miasta i kolację w jednej z rozlicznych restauracji. Na nocleg powrócimy komunikacją  publiczną.  Charakter trasy: mniej więcej po 50% mało ruchliwych dróg asfaltowych i dróg szutrowych; teren pofalowany;  miejscami łagodne podjazdy i zjazdy; około 35 km na rowerze obiadokolacja nocleg.

6.DZIEŃ
Śniadanie Większość dnia spędzimy w Wysokodworskim Parku Regionalnym, gdzie będziemy przemierzać  pagórkowaty teren urozmaicony licznymi jeziorami i sennymi wioskami.  Odwiedzimy Hanuszyszki z kościołem św. Filipa i Jakuba wzorowanym na katedrze wileńskiej, a ufundowanym przez teściów H. Sienkiewicza – państwa Szetkiewiczów. Na rynku miasteczka urządzimy piknik. Następnie przejedziemy do Wysokiego Dworu, w którym nieraz odpoczywał od miejskiego zgiełku Adam Mickiewicz. Po południu wrócimy do Polski żeby zwiedzić przygraniczne Sejny. Zobaczymy tu m.in. kryjącą ciekawe pamiątki przeszłości bazylikę, przypominający magnacką rezydencję warowną: klasztor podominikański oraz dawną synagogę. Będzie także okazja do skosztowania przysmaków kresowej kuchni. Nocleg w Sejnach lub w okolicach miasta. Charakter trasy: przewaga szerokich dróg szutrowych, odcinki mało ruchliwych dróg asfaltowych; urozmaicona rzeźba terenu, liczne podjazdy i zjazdy;  około 45 km na rowerze; w zależności od kondycji uczestników możliwość skrócenia lub wydłużenia trasy obiadokolacja nocleg.

7.DZIEŃ
Śniadanie Na pożegnanie z Suwalszczyzną pojedziemy rowerami  do dworu w Krasnogrudzie, gdzie spędzał wakacje młody Czesław Miłosz. Obecnie mieści się tu muzeum przybliżające w niekonwencjonalny sposób dorobek poety. Przejedziemy brzegami Jeziora Hołny i Gaładuś, a następnie pośród pól i lasów wrócimy do Sejn. Po krótkim odpoczynku wyruszymy w drogę powrotną do miejsca zbiórki . Charakter trasy: przewaga polnych dróg, odcinki mało ruchliwych dróg asfaltowych; teren pofalowany; miejscami łagodne podjazdy i zjazdy; około 30 km na rowerze. Powrót do miejsca zbiórki.

UWAGA

 • Trasy pośród jezior, polodowcowych wzgórz oraz sennych wiosek
 • Miejsca z kart „Pana Tadeusza”, „Nad Niemnem”, „Doliny Issy”
 • Najciekawsze zabytki Troków, Wilna, Druskiennik, Wigier, Sejn
 • Malownicze krajobrazy Pojezierza Litewskiego
 • Parki narodowe, krajobrazowe i rezerwaty
 • Przysmaki kresowej kuchni

minimalna liczba  uczestników: 6 osób

ŚWIADCZENIA
Transport minibus , bus lub autokar
Transport rowerów na specjalnej przyczepie
Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelach, 3 noclegi w domkach z łazienkami (pokoje 2-4 osobowe) w pensjonatach ze śniadaniami lub w namiotach na campingach Wyżywienie śniadania i obiadokolacje w hotelach , w pensjonatach
Opiekę przewodnika rowerowego
Ubezpieczenie: KL, BP, SS (na terenie Litwy), NW

DODATKOWO PŁATNE

Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, opłaty wjazdowe, lokalni przewodnicy, zwyczajowe napiwki) – ok. 90 PLN
Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (350 PLN) dopłata do pokoju jednoosobowego: 550 PLN

bilety wstępu do miejsc zwiedzanych, składka na TFG 10 zł osoba

Wycieczka rowerowa Augustów – Wigry- Pojezierze Suwalskie- Jezioro Dusia- Druskienniki-Troki- Wilno-Sejny

Campingi/namioty
1890
Pensjonaty/hotele
3490

Augustów Wycieczka rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 205 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 640 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.
Serwis wskazany. Przed każdą wycieczka, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. oświetlenie, łatki, pompkę, rękawiczki, okularki, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.  KASK JEST OBOWIĄZKOWY.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Na ten wyjazd nie potrzeba zabierać śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 640 metrów, a całkowity dystans to ok. 205 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70 km.

Jak dostanę się do Augustowa i jak wrócę z Augustowa , czy na trasie jedzie bus?
Dotarcie na miejsce startu oraz powrót  jedzie z nami samochód minibus , nie  wozimy ze sobą. Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni jednak, poprowadzona w większości po drogach utwardzanych oraz leśnych duktach.

Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych, pensjonacie , hotelu lub agroturystyce

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie lub za dodatkową opłatą możemy doliczyć  Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 – 250 zł kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka rowerowa Augustów – Wigry- Pojezierze Suwalskie- Jezioro Dusia- Druskienniki-Troki- Wilno-Sejny

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

Augustów Wycieczka rowerowa

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

 1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
 2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
 3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Wycieczka rowerowa Augustów – Wigry- Pojezierze Suwalskie- Jezioro Dusia- Druskienniki-Troki- Wilno-Sejny

Augustów Wycieczka rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

 • realizacjiusług turystycznych
 • prowadzenia działań marketingowych
 • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.