Wycieczka rowerowa Bory Tucholskie – Kaszuby 8 DNI

/Wycieczka rowerowa Bory Tucholskie – Kaszuby 8 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Bory Tucholskie – Kaszuby 8 DNI

2018-06-05T12:44:53+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 8 DNI

Bory Tucholskie są jednym z największych kompleksów leśnych w Polsce. Zachowały się tutaj fragmenty pierwotnej puszczy, stanowiska reliktowych roślin oraz rzadkich już w Polsce gatunków ptaków i zwierząt. To kraina o niepowtarzalnie pięknym krajobrazie, królestwo niebieskich strug, rzek i jezior, zielonych borów i lasów, urzekających swą potęgą i majestatem, nie tylko przyrodą. Obejmują one obszar ponad 250 tys. ha powierzchni leśnej. Rzeki przepływające przez bory wyżłobiły malownicze doliny i potworzyły piękne zakola, przepływając przez liczne jeziora łączą je w popularne szlaki kajakowe, zaliczane przez wodniaków do jednych z najpiękniejszych w kraju. To nie tylko „raj” dla kajakarzy, ale również dla rowerzystów.
Proponowana przez nas trasa rowerowa prowadzi przez lasy, wzdłuż rzek i  skrajem jezior. Zaplanowana jest tak, aby można zobaczyć wszystkie ciekawe miejsca i atrakcje turystyczne w regionie delektując się jednocześnie zapachem lasu i śpiewem ptaków. Nasza oferta skierowana jest nie tylko do rowerzystów, ale również do osób, dla których pedałowanie nie jest pasją. Wszystkie atrakcje, które odwiedzimy na rowerach będą dostępne dla pozostałych członków wyjazdu – transport zapewni wóz techniczny. Polecamy też piesze wycieczki po ścieżkach przyrodniczo-dydaktycznych : „Jelenia Wyspa”, „Woziwoda”, „Piecki”, „Dolina rzeki Kulawy”, Park Dendrologiczny w Gołąbku oraz relaks nad wodą. Ponadto proponujemy wycieczkę samochodową do Kościerzyny oraz Będomina gdzie znajduje się Muzeum Hymnu Narodowego. Zobaczymy też „Odwrócony Dom” w Szymbarku oraz Skansen Budownictwa Drewnianego w Wieżycy. Tam też będziemy podziwiać piękno krajobrazu z wieży widokowej na Wieżycy (328,6 m n.p.m) – jest to najwyższe wzniesienie nie tylko na Kaszubach, ale na całym Niżu Europejskim.Wyjazd jest łatwy, jedyna jego trudność to fakt podróżowania z sakwami, no i nieprzewidywalna pogoda oraz wiatr. Na tym wyjeździe praktycznie każdy jest w stanie sobie poradzić. Dystanse dzienne wynoszą maksymalnie 70 km, a i przewyższenia są niewielkie. Jest to wycieczka rowerowa z pięknym krajobrazem, na której każdy powinien sobie poradzić. Jest to bardzo dobry wstęp do tych trudniejszych wycieczek. Jednak trzeba pamiętać, że nawet do łatwej wycieczki należy się przygotować kondycyjnie  TUCHOLI Wycieczka Rowerowa po Kaszubach i Bory Tucholskie 8 Dni
1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki i przejazd do  TUCHOLI – jest to centrum administracyjne, gospodarcze, kulturalne i turystyczne Borów Tucholskich. W mieście zachował się zabytkowy układ urbanistyczny i fragmenty średniowiecznych obwarowań. Warto odwiedzić Muzeum Borów Tucholskich. Tym, którzy dotrą wcześniej polecamy wizytę w Wiosce Indiańskiej w Wymysłowie – 5 km od Tucholi. Jest to jedyne w Polsce miejsce, przybliżające i kultywujące tradycję pierwotnych Amerykanów. Po obiadokolacji, która jest serwowana o godz.19.00, integrujemy się przy ognisku.
2. DZIEŃ
Wyruszamy z Tucholi czerwonym szlakiem rowerowym, docieramy do miejscowości Piła Młyn, gdzie szczególną atrakcję stanowi Park Linowy. Dalej jedziemy w kierunku Rudzkiego Mostu, do miejscowości Świt nad Brdą. Ciekawostką krajoznawczą jest tutaj „Piekiełko”, niezwykłe uroczysko obejmujące przełomowy odcinek Brdy oraz skupienie 10 dębów tzw. „cesarskich”. Kolejna atrakcja na naszej drodze do Cekcyna to jeziora. Mamy dzisiaj etap relaksacyjny, więc będzie czas na kąpiel i plażowanie.
3. DZIEŃ
Dziś mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich to pętla rowerowa – szlak „Borowej Ciotki”. Po drodze zwiedzamy rezerwat przyrody „Cisy Staropolskie im. Leona Wyczółkowskiego” w Wierzchlesie – najstarszy, jeden z najbardziej znanych i cenionych w Polsce rezerwatów leśnych. Na naszym szlaku mamy jeszcze rezerwat leśny „Jelenia Góra” oraz  kilka niewielkich jezior i leśniczówek. Druga to wypoczynek na miejscu – czyli : plażowanie, kajaki i łódki nad Jez. Wielkim Cekcyńskim.
4. DZIEŃ
Dzisiejszy etap nie jest długi, ale atrakcji z pewnością nam nie zabraknie. Jedziemy  do Gołąbka, gdzie znajduje się ścieżka przyrodniczo – dydaktyczna „Jelenia Wyspa” biegnąca wzdłuż rzeczki Stążki i Park Dendrologiczny, dalej pedałujemy do Woziwody – leśnej osady nad Brdą. Następnie udajemy się do miejscowości Legbąd. We wsi znajduje się kilka godnych uwagi zabytkowych drewnianych chałup krytych strzechą. Dalej nasz szlak wiedzie do Fojutowa, gdzie podziwiamy największy w Polsce akwedukt na skrzyżowaniu Wielkiego Kanału Brdy i Czerskiej Strugi, zbudowany na wzór budowli rzymskich. Tutaj do wyboru dwie opcje – Ci, którzy lubią poleniuchować zostają na miejscu, pozostali natomiast wyruszają na spływ Brdą, która uważana jest za najpiękniejszy szlak kajakowy w Polsce i Europie.BRDA, zwana także Królową Borowiackich Rzek, to wymarzony szlak dla osób rozpoczynających swoją przygodę z kajakarstwem. Jest prawdziwą wodostradą. Długa, wygodna do przepłynięcia, doskonale oznakowana, ma dwie wielkie zalety – wiele jezior na szlaku i nieprzebrane lasy, które towarzyszą jej na całym biegu.  Miłośnicy przyrody powinni być zachwyceni. Dno rzeki jest twarde, żwirowe i słabo zarośnięte. Na odcinku, poniżej miejscowości Rytel, rzeka płynie przez przepiękne lasy sosnowe Borów Tucholskich.
5. DZIEŃ
Przed wyruszeniem w trasę korzystamy z atrakcji znajdujących się na terenie „Zajazdu” – kompleks basenów, kort tenisowy, przejażdżki konne wozem lub wierzchem, wieża widokowa i inne.
Początkowo nasza trasa prowadzi wzdłuż Wielkiego Kanału Brdy do Mylofu, gdzie znajduje się jedyna w Polsce zapora z przepustem wodnym w postaci schodów oraz największy w kraju Zakład Hodowli Pstrąga. Po przerwie na posiłek (polecamy pyszne pstrągi w miejscowym barze) wyruszamy w dalszą drogę przez „Kamienne kręgi” do Leśna.  We wsi Leśno zwiedzamy dzwonnicę, która jest najwyższą w Polsce budowlą drewnianą. Opuszczamy Zaborski Park Krajobrazowy i udajemy się do Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego – jedziemy wśród zieleni na miejsce naszego noclegu.
6. DZIEŃ
Rano zwiedzamy Kalwarię Wielewską i Muzeum Ziemi Zaborskiej. Naszą wycieczkę rowerową rozpoczynamy pętlą „Dookoła Jezior Wdzydzkich”, największego kompleksu jeziornego na Kaszubach. Jedziemy brzegami rozległych jezior przez niekończące się bory, odwiedzamy malownicze wsie i docieramy do Wdzydz Kiszewskich. Zwiedzamy Kaszubski Park Etnograficzny oraz podziwiamy z wieży widokowej panoramę wsi i Krzyża Jezior Wdzydzkich z licznymi półwyspami. Dalej przemieszczamy się ścieżkami wśród ostępów leśnych w kierunku miejscowości Dziemiany, gdzie czeka na nas wyśmienite kaszubskie jedzenie i baza noclegowa.
7. DZIEŃ
Jedziemy przez Zaborski Park Krajobrazowy w stronę rezerwatów : „Jezioro Laska”, „Nawionek” i „Piecki”, dojeżdżamy do miejscowości Swornegacie nad Jez. Karsińskim. Dalej trasa prowadzi samym sercem tego ogromnego kompleksu leśnego, ukazując jego perełki przyrodnicze, krajobrazowe oraz kulturowe. Docieramy do osady letniskowej Małe Swornegacie położonej pomiędzy jeziorami, tutaj robimy sobie przerwę na kąpiel i plażowanie. Po czym ścieżką rowerową biegnącą przez Park Narodowy „Bory Tucholskie”, wzdłuż Jez. Charzykowskiego kierujemy się w stronę Chojnic.
8. DZIEŃ
CHOJNICE, które są dodatkową atrakcją dla miłośników historii. W mieście zobaczyć można cenne zabytki, a po pełnym wrażeń tygodniu zregenerować siły w Parku Wodnym. Wyjazd z Chojnic i powrót na miejsce zbiórki.
ŚWIADCZENIA:
noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach śniadania i obiadokolacje
noclegi na polu namiotowym camping
opiekę przewodnika rowerowego
asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
przewóz bagaży na trasie i osób minibusem transport minibusem, busem lub autokarem
ubezpieczenie
DODATKOWO PŁATNE :
 biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji (wypożyczenia kajaka plus transport – 50 zł/osoby)
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 150 zł/osoby
wyżywienie  bilety wstępu do miejsc zwiedzanych, składka na TFG 10 zł osoba

 TUCHOLI Wycieczka Rowerowa po Kaszubach i Bory Tucholskie 8 Dni

Campingi/namioty
2590
Pensjonaty/hotele
4490

TUCHOLI Wycieczka Rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 205 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 640 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.
Serwis wskazany. Przed każdą wycieczka, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.
Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. oświetlenie, łatki, pompkę, rękawiczki, okularki, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.  KASK JEST OBOWIĄZKOWY.
Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Na ten wyjazd nie potrzeba zabierać śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.
Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 640 metrów, a całkowity dystans to ok. 205 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70 km.
Jak dostanę się do TUCHOLI  i jak wrócę z CHOJNICE, czy na trasie jedzie bus?

Dotarcie na miejsce startu oraz powrót  jedzie z nami samochód minibus , nie  wozimy ze sobą. Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów.
Jaką jedziemy nawierzchnią?

Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni jednak, poprowadzona w większości po drogach utwardzanych oraz leśnych duktach.
Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych, pensjonacie , hotelu lub agroturystyce
Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie lub za dodatkową opłatą możemy doliczyć  Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach.
Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)
Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.
Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 – 250 zł kieszonkowego.
Jakie panują zasady podczas wycieczki?

Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

  TUCHOLI Wycieczka Rowerowa po Kaszubach i Bory Tucholskie 8 Dni

UWAGA ! Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

 TUCHOLI Wycieczka Rowerowa

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

TUCHOLI  Wycieczka Rowerowa po Kaszubach i Bory Tucholskie 8 Dni

TUCHOLI  Wycieczka Rowerowa

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.