Wycieczka rowerowa Bułgaria 10 DNI

/Wycieczka rowerowa Bułgaria 10 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa Bułgaria 10 DNI

2018-06-05T12:43:57+00:00
Ilość dni: 10 DNI

Bułgaria Wycieczka rowerowa  Bułgaria Wycieczka rowerowa Bułgaria 10 DNI Bułgaria przeżywa drugą młodość. Na nowo odkrywa przed przyjezdnymi zapomniane zakątki. Jej niepowtarzalny krajobraz tworzą wspaniale zdobione cerkwie, piękne meczety, bizantyjskie twierdze, a także coraz bardziej kosmopolityczne miasta z licznymi kawiarniami, zabytkami, muzeami i galeriami sztuki, świetnie zachowane stare wioski oraz bogaty folklor.Wyjazd ten jest skierowany dla osób, które chcę aktywnie spędzić wycieczkę rowerową do Bułgaria. Ma on charakter turystyczny i skierowany jest dla rowerzystów początkujących, lub tych którzy lubią jeździć rekreacyjnie. To również propozycja dla osób starszych i rodzin. Wycieczka rowerowa Bułgaria 10 DNI
1. DZIEŃ
Zbiórka i wyjazd z miejsca zbiórki.
2. DZIEŃ
Przejazd przez Słowację, Węgry , Serbię i Rumunię
3. DZIEŃ
Pierwszy bułgarski dzień spędzimy w okolicach Tetwenu. Samo miasteczko ma wiele uroku. Warto przysiąść w kawiarence na rynku by popatrzeć na ludzi którzy funkcjonują tu jakby w zwolnionym tempie. Nikt tu nigdzie się nie spieszy. Największą atrakcją dnia będzie wycieczka do niesamowicie położonego monastyru Głożeńskiego. Niczym twierdza wznosi się on na skalistym szczycie.
3. DZIEŃ
Kolejne dwa dni to przejazd niezwykle malowniczym szlakiem zwanym „ścieżką słońca”. W otoczeniu niewielkich pagórków, które o tej porze roku mienią się cudownymi kolorami złotej jesieni podążymy w kierunku Trojanu. Miasto znane jest z warsztatów ceramicznych. Większość pamiątkowych wyrobów, dostępnych w całej Bułgarii, pochodzi właśnie stąd. Niemalże na każdym rogu spotkać można jakiś warsztat i zakupić wspaniałe wyroby. Po południu odwiedzimy kolejny monastyr. Tym razem będzie to Monastyr Trojański, trzeci co do wielkości w Bułgarii. Zachwycają w nim przede wszystkim przepiękne freski. Stąd już niedaleko do naszego kolejnego pensjonatu w miejscowości Cerni Osam. Tuż obok znajduje się jedna z najlepszych restauracji-mechan w Bułgarii, a ceny jak najbardziej na naszą kieszeń. Będzie więc to odpowiednie zakończenie dnia.
4. DZIEŃ
Podążamy dalej Ścieżką Słońca. Towarzyszące nam krajobrazy są naprawdę przepiękne. Odwiedzimy m.in. Monastyr Bartoszewski oraz romantyczny Monastyr Sokolski, którego dziedziniec porastają liczne krzewy róż. Sporą część dnia spędzimy w wiosce-muzeum. To niezwykły skansen rzemiosła. Do dzisiaj zachowało się wiele warsztatów. Przez większość dnia pracują tu rzemieślnicy wykuwający ostrza, toczący garnki i rzeźbiący miski. Nawet osoby niezbyt zainteresowane rzemiosłem zachwycą się wnętrzami starych domów. Miejscowa kawiarnia oraz piekarnia sprzedaje lokum (turecki przysmak), chałwę i inne słodkości. Wyprawa po monastyrach nie byłaby w pełni wartościowa gdybyśmy nie zanocowali w jednym z nich. Noc spędzona w Drianowskim Monastyrze na pewno zapadnie w pamięć pomimo nieco spartańskich warunków.
5. DZIEŃ
Wczesnym rankiem zbudzenie dzwonami wzywającymi na poranne nabożeństwo rozpoczniemy kolejny niezwykle ciekawy dzień.
Ostatni etap Ścieżki Słońca zaprowadzi nas do Wielkiego Tyrnowa.To jedno z najpiękniejszych miast Bułgarii. Zbudowane na urwiskach zabudowania miasta robią wrażenie jakby miały wskoczyć do wąwozów. Średniowieczne fortyfikacje opasujące twierdzę Carewec dodają temu miejscu szczególnego wyglądu. Jeszcze piękniejsze są skupiska starych domów (pisarz Iwan Wazow porównał je do przestraszonych owiec, przywiązanych do skał), tworzące malownicze rafy, poprzecinane schodami i wąskimi uliczkami. Nawet oschły pruski marszałek polowy Helmut von Moltke był tak poruszony widokiem, że powiedział: „nigdy nie widziałem miasta o równie romantycznym położeniu”
To miejsce po prostu trzeba zobaczyć.
6. DZIEŃ
Wycieczka po okolicy.
7 – 9. DZIEŃ
Czas na odpoczynek nad Morzem Czarnym. Busem przenosimy się do jednej z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości Nesbaru. Oprócz plażowania czekają nas też wycieczki po przepięknej okolicy, pełniej cudownych plaż i zabytkowych miasteczek. Samo miasteczko Nesebar to prawdziwa historyczna perła, nie tylko Bułgarii, ale i całego świata. Jest to najstarsza miejscowość w Bułgarii i jedna z najstarszych w Europie. Architektura Nessebaru jest bardzo charakterystyczna. Wśród wąskich, brukowanych uliczek stoją kamienno-drewniane domy tworząc iście średniowieczną atmosferę. Znajduje się tu także kilka cerkwi, z różnych okresów. Zabytkowych obiektów sakralnych zachowało się tutaj – w całości lub częściowo – około czterdziestu (wliczając w to nie tylko starówkę Nessabaru, ale także najbliższą okolicę). Do tego dodać trzeba przepiękne okoliczne plaże. Idealne miejsce na odpoczynek po rowerowej wyprawie przez Bułgarię. Wyjazd do Polski
10. DZIEŃ
Przyjazd do miejsca zbiórki
ŚWIADCZENIA :
Noclegi w pensjonatach i kwaterach agroturystycznych, campingi pole namiotowe
Transport minibusem
Transport bagaży na trasie
opieka przewodnika rowerowego
Ubezpieczenie
DODATKOWO PŁATNE :
wyżywienia
biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji
Składkę na TFG 13 zł za osobę
dopłata do pokoju jednoosobowego 990 zł 

Campingi/namioty
2820
Pensjonaty/hotele
4870

Bułgaria Wycieczka rowerowa  Bułgaria

Wycieczka rowerowa Bułgaria 10 DNI

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wyprawę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 205 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 740 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.

Serwis wskazany. Przed każdą wyprawą, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.
Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. KASK JEST OBOWIĄZKOWY (jeśli jeździsz bez kasku, napiszesz oświadczenie). Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.
Jak się spakować?
Na ten wyjazd można się spakować w cokolwiek. Warto mieć ze sobą małą sakwę lub plecaczek, aby schować najbardziej potrzebne rzeczy na dzień jazdy, czyli napoje, batoniki, coś cieplejszego, przeciwdeszczowego, dętkę.
Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Mamy do pokonania w sumie tylko 740 m przewyższeń i pokonamy w sumie 204 km. Dzienne dystanse wyniosą niespełna 70 km. W mojej opinii każdy, kto systematycznie jeździ na rowerze powinien sobie poradzić podczas tego wyjazdu. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd podobne dystanse jak podczas wyjazdu
Jak dojechać do Bułgaria , czy jedzie z nami bus, co z bagażami?
Dojeżdżamy do  Nesebar minibusem , busem lub autokarem  . W Zwierzyńcu mamy bazę wypadową i jeździmy na pusto, z małym plecaczkiem lub sakwą, aby spakować podstawowe rzeczy.
Jaką jedziemy nawierzchnią?

Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni jednak, poprowadzona w większości po drogach ubitych.
Gdzie śpimy?
Nocujemy  w hotelu, ośrodku wczasowym lub w kwaterach prywatnych, pole namiotowe
Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?

Wyżywienie jest we własnym zakresie. Proponujemy, aby przygotowywać je wspólnie w miejscach noclegowych. Na trasie mijamy również bary i restauracje, z których usług korzystamy. Praktycznie wszędzie można zapłacić kartą.
Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)
Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 8 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.
Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kask, oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na te trzy dni swobodnie powinna wystarczyć równowartość 200 Euro plus awaryjne środki na karcie.
Jakie panują zasady podczas wycieczki?

Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik.  Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki rowerowej przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Bułgaria Wycieczka rowerowa  Bułgaria

Wycieczka rowerowa Bułgaria 10 DNI

UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Bułgaria Wycieczka rowerowa  Bułgaria

Wycieczka rowerowa Bułgaria 10 DNI

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.