Wycieczka rowerowa do krainy tysiąca jezior mazurskich 6 DNI

/Wycieczka rowerowa do krainy tysiąca jezior mazurskich 6 DNI
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka rowerowa do krainy tysiąca jezior mazurskich 6 DNI

2018-06-07T10:00:52+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna, Wycieczki dla seniorów
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 6 DNI

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to obszar wyjątkowy w skali naszego kraju i całej Europy, niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym i historycznym. Jest to wprost wymarzone miejsce dla żeglarzy i amatorów sportów wodnych, jednak warto poznać go również z perspektywy siodełka rowerowego. Region ten jest niezwykle malowniczy – spotkać tu możemy całe mnóstwo jezior otoczonych lasami, nieskażoną ludzkimi rękami przyrodę, a także charakterystyczne ceglane budowle związane z działalnością Krzyżaków. Wywarli oni ogromny wpływ na tych terenach, tworząc specyficzną kulturę Warmii i Mazur.
Mazury – zwany także „krainą tysiąca jezior”. Charakterystyczne dla tego obszaru są łagodne wzgórza i potężne ciemne lasy, które objęte 30% Mazur. Przede wszystkim, jeziora ukształtowały oblicze Mazur. Największy nazywa Śniardwy / Spirdingsee i wynosi 110 kilometrów kwadratowych, morze Mazurskie. W sumie, Mazury to raj dla rowerzystów, wędkarzy, kajakarzy i żeglarzy.
około 230 km na rowerze
Miejscem startu Wycieczki będzie położone w sercu Mazur Giżycko. Udamy się w trasę dookoła pięknego jeziora Niegocin. Jest to wycieczka nawet dla najmniej doświadczonych rowerzystów, bowiem jej trasa wiedzie cały czas nawierzchnią asfaltową, jest płasko, a dystans – bardzo przyjemny.
Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich  Mikołajki Mazury Wycieczka Rowerowa

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki o godz..Podstawienie busa z przyczepką przystosowaną do przewozu rowerów i bagażów. Przyjazd na Mazury. Zakwaterowanie w hotelu*** . Odpoczynek i aklimatyzacja.
2. DZIEŃ  Słynne Sanktuarium w Świętej Lipce.Zamek Biskupów Warmińskich w Reszlu.
Po śniadaniu ruszamy z hotelu w kierunku Św. Lipki, niewielkiej miejscowości koło Kętrzyna słynącej z Sanktuarium Maryjnego – zabytkowego obiektu sakralnego niezwykłej wartości, z doskonale zachowaną i bogatą dekoracją. W skład kompleksu klasztornego Święta Lipka wchodzi bazylika, krużganki i dom zakonny jezuitów.Warto zauważyć, że świętolipska bazylika jest jednym z najważniejszych i najwspanialszych zabytków baroku w Polsce. Jej niezwykłą atrakcją są między innymi barokowe organy zbudowane w latach 1711-1721 przez organmistrza z Królewca, Jana Josue Mosengela, których prezentacje przyciągają turystów dzięki figurkom, poruszającym się podczas gry na instrumencie. Z uwagi na rzesze turystów przybywających do Świętej Lipki, miejsce to nazywane jest Częstochową Północy.Po zwiedzeniu świętolipskiej bazyliki ruszamy w kierunku miejscowości Reszel. Na całym 6 km odcinku ze Świętej Lipki do Reszla uwagę przyciągają piękne, barokowe kapliczki drogi różańcowej, pochodzące z 1743 roku. Docieramy do Reszla gdzie czeka na nas największa atrakcja tego niewielkiego miasteczka jaką jest pochodzący z XIV wieku gotycki zamek biskupów warmińskich.Po przekroczeniu charakterystycznej dla obronnych zamków bramy wkraczamy na chłodny dziedziniec z położoną centralnie studnią a następnie udajemy się w kierunku potężnej baszty, z której będziemy mogli obejrzeć przepiękną panoramę miasteczka i jego okolic. Warto wspomnieć, że w latach 1503-1510 na zamku w Reszlu przebywał Mikołaj Kopernik jako doradca biskupa Łukasza Watzenrode. Po zwiedzeniu zamku ruszamy na odkrywanie Reszla Średniowieczna zabudowa oraz układ wąskich uliczek, stare kamienice i secesyjne domki zapraszają nas na rowerowy spacer po miasteczku. Udajemy się wiec w kierunku prawdziwej turystycznej perełki czyli położonego nad rzeką Sajną Starego Miasta. Po zakończeniu zwiedzania ruszamy w drogę powrotną do Mrągowa. Trasa prowadzi przez urokliwe mazurskie zakątki, dając Państwu maksimum przyjemności z jazdy.
3. DZIEŃ  Zamek Krzyżacki w Kętrzynie. Wilczy Szaniec
Nasza propozycja na dzisiejszy dzień to wyprawa do Kętrzyna, gdzie czeka nas zwiedzanie zamku krzyżackiego, zbudowanego w II połowie XIV w. Ten świetnie zachowany obiekt posiada bramę wjazdową oraz dziedziniec wewnętrzny. Najbardziej reprezentacyjne skrzydło północne zajmował dawniej prokurator – urzędnik sprawujący władzę z ramienia Zakonu.Na przestrzeni stuleci miały miejsce liczne przebudowy, które zmieniły wygląd zamku. Gotycki charakter budowli, który możemy podziwiać dzisiaj, przywrócono podczas odbudowy w latach 1962-1966. Obecnie funkcjonują tu Miejska Biblioteka Publiczna oraz muzeum regionalne ze zbiorem obrazów, antycznych mebli i miśnieńskiej porcelany. Z Kętrzyna wyruszamy w trasę do Gierłoży, gdzie czeka Państwa ogromna atrakcja – Wilczy Szaniec – niegdyś Wolfschanze – jedna z najsłynniejszych i najbardziej tajnych kwater głównych Adolfa Hitlera w Europie z czasów II Wojny Światowej. Lokalizacja wewnątrz dużego kompleksu leśnego zapewniała doskonałą osłonę obiektów, a otoczenie Wielkich Jezior Mazurskich stanowiło naturalną przeszkodę dla wojsk lądowych. Ścisły obszar kwatery wynosił 250 ha, a powstałe tu zabudowania wyposażono w system tuneli i najwyższej klasy zabezpieczenia. Dziś udostępnione do zwiedzania są pozostałości po dawnych bunkrach i schronach, zniszczonych w 1945 r. przez wycofującą się stąd armię niemiecką. Po zakończeniu zwiedzania hitlerowskich bunkrów wracamy na rowery i ruszamy w kierunku hotelu na zasłużony odpoczynek po intensywnie spędzonym dniu.
4. DZIEŃ  Mikołajki. Zamek Ryn.
Tradycyjnie, zaraz po śniadaniu ruszamy w trasę rowerową. Tym razem naszym pierwszym punktem na trasie będą Mikołajki – najważniejszy i najbardziej znany ośrodek żeglarstwa i sportów wodnych w Polsce. Położone pomiędzy jeziorami Tałty i Mikołajskim Mikołajki nazywane są Mazurską Wenecją. Letnia stolica Mazur oferuje turystom dobrze wyposażony port, z którego odpływają statki Żeglugi Mazurskiej, plażę, niezliczoną ilość kawiarni i tawern oraz liczne imprezy żeglarskie. W okolicy Mikołajek znajdują się liczne rezerwaty przyrody z unikalnymi gatunkami fauny i flory.
Po krótkim odpoczynku w tętniących życiem Mikołajkach ruszamy w dalszą drogę a naszym celem będzie miejscowość Ryn, gdzie czeka na nas historyczna atrakcja – malowniczo położony zamek wznoszący się na wzgórzu pomiędzy dwoma jeziorami – Ołów i Ryńskim, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Budowę tej okazałej twierdzy rozpoczęto końcem XIV w. Ta średniowieczna warownia oprócz funkcji militarnych, pełniła również rolę administracyjno – gospodarczą, zaopatrując Zakon m.in. w żywność. Wraz z zamkiem rozwijała się osada, która dała początek przyszłemu miastu Ryn. Obecnie zamek po gruntownym remoncie został zaadaptowany na luksusowy hotel. Po tym ciekawie spędzonym dniu wracamy na nocleg do hotelu.
 5. DZIEŃ Szlakiem Krutyni
W dniu dzisiejszym proponujemy Państwu trasę pokrywającą się częściowo z trasą spływu kajakowego czyli szlakiem Krutyni – jednym z najpiękniejszych i najbardziej popularnych w kraju. Różnorodność krajobrazu, malownicze łąki, sosnowe bory, brzegi porośnięte jarzębiną oraz leszczyną, zarastające jeziorka z pływającymi wyspami oraz niezwykle liczne na krutyńskim szlaku rezerwaty z takimi pomnikami przyrody jak Zakochana Para czy Królewska Sosna, dostarczają turystom niezapomnianych wrażeń. Szlak kajakowy Krutyni ma swój początek w Sorkwitach i prowadzi przez liczne malownicze jeziora oraz odcinki rzeki o zmiennym charakterze. Szlak ten jest uznawany za jeden z najciekawszych w Polsce, a nawet w Europie. Łączna jego długość to ponad 100 kilometrów, czas płynięcia 7-8 dni. Na całym odcinku szlak ten zachwyca bogatą fauną i florą.Ze świata flory spotkać można tutaj między innymi rosiczki, borówki, żurawiny czy też wełnianiki. Bogactwo fauny to liczne bociany, bieliki, puchacze, czaple, kaczki, tracze czy też obecne wszędzie łabędzie.Wszystkich, którym starczy sił i chęci, zachęcamy do powrotu do hotelu przez Kadzidłowo, gdzie znajduje się park dzikich zwierząt. Ten położony w Puszczy Piskiej, na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego park pozwala zobaczyć zwierzęta występujące w mazurskiej kniei. Usytuowanie parku na łąkach pośród lasów, umożliwia bytowanie zwierząt w warunkach zbliżonych do naturalnych. Większość zwierząt jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dzięki czemu możliwe jest wejście na wybiegi dla niektórych gatunków a nawet karmienie, głaskanie i podziwianie z bliska. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy więc jelenie, sarny, daniele, łosie, wilki, dziki, bobry czy też żurawie.
6. DZIEŃ  Relaks w okolicach Mrągowa
Na zakończenie naszej rowerowej wyprawie proponujemy poranny wyjazd w krótką trasę po okolicy. Po zwiedzaniu okolic Mrągowa.wyjazd powrotny. Przyjazd na miejsce zbiórki.
ŚWIADCZENIA :
-przejazd komfortowym busem
– aystę busa z podstawowym zestawem narzędzi rowerowych
– Przewóz bagażu i rowerów w przystosowanej przyczepie rowerowej
– 5 noclegi w hotelach ***, pokoje 2 – osobowe z łazienkami lub pole namiotowe camping
– 5  śniadania, 5 obiadokolacje w pensjonat lub  Hotel
– opiekę pilota rowerowego
–  ubezpieczenie KL 10. 000 euro i NNW 10.000 zł
– ubezpieczenie rowerów do 500 euro
– taksę klimatyczną
DODATKOWO PŁATNE :
– bilety wstępu do zwiedzanych obiektów 110 zł ,  opłata za przewodnika, itp.: napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

UWAGA !
Możliwość wypożyczenia roweru trekkingowego – koszt 350 zł. Kaski ochronne nie są obowiązkowe, ale zalecamy ich stosowanie, gdyż używanie kasków zapobiega urazom głowy przy upadku lub uderzeniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Campingi/namioty
2110
Pensjonaty/hotele
4280

Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

Mikołajki Mazury Wycieczka Rowerowa

 

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu wycieczki rowerowej (po uprzednim uzgodnieniu), w przypadku braku minimalnej liczby uczestników – 7 osób.

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 205 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 640 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.
Serwis wskazany. Przed każdą wycieczka, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.
Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. oświetlenie, łatki, pompkę, rękawiczki, okularki, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.  KASK JEST OBOWIĄZKOWY.
Jak się spakować?
Na tego rodzaju wyprawy najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Na ten wyjazd nie potrzeba zabierać śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.
Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 640 metrów, a całkowity dystans to ok. 205 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70 km.
Jak dostanę się do Giżycka , czy na trasie jedzie bus?

Dotarcie na miejsce startu oraz powrót  jedzie z nami samochód minibus , nie  wozimy ze sobą. Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów.
Jaką jedziemy nawierzchnią?

Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni jednak, poprowadzona w większości po drogach utwardzanych oraz leśnych duktach.
Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych, pensjonacie , hotelu , agroturystyce, pole namiotowe camping
Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie lub za dodatkową opłatą możemy doliczyć  Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach.
Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)
Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7- 14  osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.
Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 – 250 zł kieszonkowego.
Jakie panują zasady podczas wycieczki?

Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.
Giżycko Mazury Wycieczka Rowerowa
Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich
UWAGA !
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.
Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.
Potwierdzenie wyjazdu :
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Mikołajki Mazury Wycieczka Rowerowa

Wycieczka Rowerowa Kraina Wielkich Jezior Mazurskich

 

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.