Wycieczka Rowerowa do Spa Warmii i Mazur 7 Dni

/Wycieczka Rowerowa do Spa Warmii i Mazur 7 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa do Spa Warmii i Mazur 7 Dni

2018-06-05T11:47:11+00:00
Kategoria: Turystyka aktywna
Kierunek wyjazdu: Polska
Transport: Autokar
Ilość dni: 7 DNI

Rowerowe dystanse nie będą zbyt wyczerpujące, a więcej czasu poświęcimy na relaks. Czekają na nas starannie wybrane, eleganckie pensjonaty i klimatyczne ośrodki SPA położone w najbardziej urokliwych zakątkach Warmii i Mazur. Stare Jabłonki Wycieczka rowerowa prowadzi po płaskim terenie wzdłuż brzegów rzek, jezior  i znakomicie nadaje się dla początkujących rowerzystów oraz rodzin z dziećmi. Drogi są w większości asfaltowe lub miejscami szutrowe i brukowe, a większości odcinków nie ma ruchu samochodowego.

1. DZIEŃ
Wyjazd z miejsca zbiórki . Przejazd do Górzno.  Jest takie miejsce na Ziemi, gdzie czas spowalnia swój bieg… a wszelkie napięcia zdają się odchodzić w niepamięć… Wokół zadbane rabaty i przystrzyżony trawnik, po którym chciałoby się biegać na bosaka… Tym wyjątkowym miejscem jest Hotel „Dworek Wapionka” położony w najmniejszym mieście w Polsce – malowniczym Górznie na Pojezierzu Brodnickim wśród lasów i wzgórz – tam właśnie się spotykamy. Największym skarbem i atrakcją Górzna jest Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy. Bardzo zróżnicowany krajobraz Parku przypomina tereny podgórskie. Wzgórza, wąwozy, doliny to typowe znaki obecności lodowca sprzed kilkunastu tysięcy lat. Te elementy krajobrazu, uzupełnione o liczne unikalne ciekawostki przyrodnicze, stwarzają wyjątkowe warunki do uprawiania aktywnych form turystyki na łonie natury.
2. DZIEŃ :  Górzno – Zbiczno – Brodnica – Górzno  ok. 45 km
Dziś mamy do wyboru dwie opcje  Pierwsza z nich, to rowerowa wycieczka po przepięknych terenach Pojezierza Brodnickiego. Trasa jest wyjątkowa – bardzo atrakcyjnym elementem krajobrazu są malownicze i czyste jeziora, bujne, wielogatunkowe lasy oraz urozmaicona rzeźba terenu. Szlak rowerowy biegnie leśnymi duktami i asfaltowymi drogami wśród jezior – największe z nich to : Jez. Bachotek, Jez. Strażym, Jez. Zbiczno, Jez. Wysokie Brodno i Jez. Niskie Brodno Druga, to wypoczynek w SPA w Głęboczku – miejscu, w którym tradycja przeplata się z nowoczesnością, w którym wino nie tylko smakowane jest dla przyjemności, ale jest również eliksirem pielęgnującym ciało i poprawiającym samopoczucie. Pełne uroku tereny Pojezierza Brodnickiego oraz dobroczynny wpływ wina sprawiają, że w Głęboczku czas płynie wolniej. Wyjątkowa atmosfera czyni Głęboczek Vine & SPA miejscem, do którego pragnie się wracać, by smakować życie w jego pełnym wymiarze.
3. DZIEŃ : Górzno – Cibórz ok. 30 km
Dzisiejsza trasa rowerowa prowadzi nas przez lasy. Szlak pozwala dokładnie poznać walory przyrodnicze okolic Górzna i Lidzbarka. Jest bardzo urozmaicony i wiedzie przez tereny o różnym charakterze – od urokliwych i bardzo spokojnych leśnych ostępów Rezerwatu „Jar Brynicy”, możliwości podziwiania majestatycznego pomnika przyrody w postaci potężnego Dębu Rzeczpospolitej, przez punkt widokowy w Klonowie, aż po promenadę wzdłuż brzegów Jeziora Lidzbarskiego. Kierujemy się w stronę naszej bazy noclegowej położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Parków Krajobrazowych: Górznieńsko-Lidzbarskiego oraz Welskiego. W hotelu znajduje się strefa wellness. W ofercie między innymi: terapia jogą, muzykoterapia, zabiegi tonizujące i wyszczuplajace oraz masaże.
4. DZIEŃ : Cibórz – Pacółtowo ok 45 km
Początkowo nasza trasa wiedzie przez tereny Welskiego Parku Krajobrazowego. Pięknie meandrująca rzeka Wel, czyste i urokliwe jeziora, bogactwo lasów i runa leśnego – słowem prawdziwy raj – to niezaprzeczalne atrakcje tej dziewiczej, jeszcze niezadeptanej części Warmii i Mazur. Dalej pedałujemy w kierunku Jeziora Wielka Dąbrowa z Wyspą Kormoranów, by czarnym szlakiem rowerowym dotrzeć do Pola Bitwy pod Grunwaldem. Po spacerze po Polach Grunwaldzkich jedziemy na miejsce naszego noclegu – do Pałacu w Pacółtowie, mieszczącego się u podnóży Wzgórz Dylewskich. Położenie luksusowego pałacu w otoczeniu parku oraz tysiąca hektarów zielonych łąk i pastwisk o zróżnicowanym, pofałdowanym charakterze, sprzyja aktywnym formom rekreacji, a także uprawianiu wszelkiego rodzaju sportów.
5. DZIEŃ : Pacółtowo – Dylewska Góra – Wysoka Wieś – Pacółtowo ok 35 km
Dziś mamy do wyboru dwie opcje  Pierwsza z nich, to „Pętla na Dylewską Górę”. Szlak przebiega przez Park Krajobrazowy Wzgórz Dylewskich, w tym przez Dylewską Górę (312 m n.p.m.), najwyższe wzniesienie całego regionu Warmii i Mazur, skąd można podziwiać widoki w kierunku północnym i zachodnim m.in. na dolinę rzeki Drwęcy, Samborowo i Iławę. Nieopodal znajduje się wieża widokowa, z której rozciąga się widok w promieniu 40 – 50 km. Szlak w większości prowadzi drogami o nawierzchni utwardzonej, jest on odpowiedni zarówno dla turysty początkującego jak i bardziej wytrawnego. Na naszej rowerowej trasie znajduje się luksusowy Hotel SPA Dr Ireny Eris „Wzgórza Dylewskie”, gdzie zatrzymamy się na lunch. Osoby chętne będą mogły w tym miejscu zakończyć etap rowerowy, aby skorzystać z bogatej oferty SPA i powrócić do Pałacu w Pacółtowie naszym busem Druga, to wypoczynek na miejscu – do Państwa dyspozycji są Gabinety SPA wyposażone w najnowocześniejsze oprzyrządowanie do wykonywania najnowszych zabiegów kosmetycznych i estetycznych oraz baseny i łaźnia parowa. Dla miłośników koni na miejscu jest stadnina. Zachęcamy też do spacerów po parku i pieszych wędrówek po okolicy z kijkami Nornic Walking.
6. DZIEŃ : Pacółtowo – Stare Jabłonki ok 30 km
Pedałujemy do turystycznej miejscowości Stare Jabłonki, znajdującej się na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Celem naszej wędrówki jest Hotel „Anders” położony nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda i świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Wypoczywamy w kompleksie SPA Hotelu „Anders”****, gdzie ciało i zmysły koi natura. Przepiękne otoczenie, pachnące sosnowe lasy i czyste wody jezior sprzyjają odnowie ciała i ducha. Seanse w saunach, kąpiele w basenie oraz wanny do hydromasażu przynoszą kojący spokój. Natural SPA to 8 komfortowych i profesjonalnie wyposażonych gabinetów z obsługą na najwyższym poziomie.
7. DZIEŃ : Stare Jabłonki
Śniadanie Przed powrotem do domu warto spędzić jeszcze trochę czasu na łonie natury. Spływy kajakowe i rejsy po jeziorze, to niezwykła okazja na bliski kontakt z przyrodą.

ŚWIADCZENIA :
noclegi w pensjonatach o wysokim standardzie , hotelach SPA w pokojach dwuosobowych lub w namiotach na campingach                                                         bezpłatny dostęp do strefy SPA (baseny, sauny, jacuzzi itp) w hotelach
śniadania i obiadokolacje w pensjonatach o wysokim standardzie , hotelach SPA
opiekę przewodnika rowerowego
asystę samochodu technicznego przez cały czas                                                                                                                                                                                      transport minibusem, busem lub autokarem
przewóz bagaży na trasie

DODATKOWO PŁATNE :
posiłku w trakcie dnia
biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji, w tym zabiegów  SPA
ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby

 

Campingi/namioty
2110
Pensjonaty/hotele
4990

Organizator zastrzega sobie prawo zmiany terminu wycieczki rowerowej (po uprzednim uzgodnieniu), w przypadku braku minimalnej liczby uczestników – 7 osób.

Wycieczka Rowerowa do Spa Warmii i Mazur

Stare Jabłonki Wycieczka rowerowa

Jaki rower i jak go przygotować?
Na wycieczkę można pojechać rowerem trekkingowym, crossowym, górskim. Ten wyjazd jest praktycznie dla każdego. Wyjazd ten nie jest bardzo wymagający, jednak jak na każdy rowerowy warto się przygotować kondycyjnie. Podczas pobytu spędzimy trzy dni na jeździe rowerem. W sumie pokonamy ok. 205 km, a suma przewyższeń wynosi mniej więcej 640 metrów. Jest jedna z łatwiejszych naszych propozycji spędzenia aktywnego weekendu.
Serwis wskazany. Przed każdą wycieczka, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. oświetlenie, łatki, pompkę, rękawiczki, okularki, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia.  KASK JEST OBOWIĄZKOWY.

Jak się spakować?
Na tego rodzaju wycieczki najlepiej zabrać sakwy. Nie polecam zabierać na wyjazd plecaka. Na ten wyjazd  potrzeba zabierać śpiworów, karimat itd. Więc do zabrania są tylko ubrania plus osprzęt i aparat.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Jeśli się wahasz, bo boisz się, że nie dasz sobie rady, to wiedz, że sobie poradzisz. Boisz się o swoją kondycję, to już dzisiaj zacznij treningi. Podjazdów nie jest dużo. Suma przewyższeń to jedyne 640 metrów, a całkowity dystans to ok. 205 km.  Zalecamy opony o szerokości 1.9 – 2.2 cala. Pamiętaj, że ja nie jeżdżąc z Tobą wcześniej na rowerze, nie jest w stanie w sposób obiektywny odpowiedzieć na pytanie czy ta wyprawa jest dla Ciebie trudna, czy łatwa. Dlatego jeśli chcesz się dobrze przygotować do wyjazdu pokonuj podobne dystanse jak na wyprawie i sprawdzaj jak sobie radzisz na podjazdach. Jeśli chcesz się poradzić to zadzwoń do nas. Spróbuj przejechać przez kilka dni pod rząd po 70 km.

Jak dostanę się do Górzno   , czy na trasie jedzie bus?
Dotarcie na miejsce startu oraz powrót  jedzie z nami samochód minibus , nie  wozimy ze sobą. Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów.

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Trasa jest urozmaicona pod względem nawierzchni jednak, poprowadzona w większości po drogach utwardzanych oraz leśnych duktach.

Gdzie śpimy?
Podczas wyjazdu śpimy w kwaterach prywatnych, domkach kempingowych, pensjonacie , hotelu , agroturystyce, pole namiotowe camping

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
Wyżywienie jest we własnym zakresie lub za dodatkową opłatą możemy doliczyć  Proponujemy, aby przygotowywać posiłki wspólnie w miejscach noclegowych. Będziemy się również stołować w barach, restauracjach. 

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
W przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 7- 14  osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 6.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty, rower, kask (BEZ KASKU I OŚWIETLENIA NIE ZABIERAMY), oświetlenie, zapasowe dętki, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki. Na ten wyjazd swobodnie powinno wystarczyć 200 – 250 zł kieszonkowego.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Wycieczka Rowerowa do Spa Warmii i Mazur

Stare Jabłonki Wycieczka rowerowa

UWAGA

Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.
– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży VARIUSTUR koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wyprawy ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.

Stare Jabłonki Wycieczka rowerowa

Wycieczka Rowerowa do Spa Warmii i Mazur

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.