Wycieczka Rowerowa Dolina Bobru i Polana Izerska 8 Dni

/Wycieczka Rowerowa Dolina Bobru i Polana Izerska 8 Dni
logo[1] 55 239 43 35
biuro@variustur.pl

Wycieczka Rowerowa Dolina Bobru i Polana Izerska 8 Dni

2018-06-05T09:51:02+00:00
Ilość dni: 8 DNI

Świeradów Zdrój Wycieczka Rowerowa Dolina Bobru i Polana Izerska
W trakcie wyjazdu oprócz pięknych krajobrazów, zobaczymy wiele zabytków i ciekawych zakątków, takich jak: zamek w Bobrowie, pałace Łomnica i Wojanów, Cieplickie Termy, Wieżę Książęcą w Siedlęcinie, Świeradów Zdrój. Również pod względem rowerowym wyjazd będzie bardzo urozmaicony –  popróbujemy swoich sił na single-trackach w Polsce i Czechach. Ukoronowaniem naszego wyjazdu będzie przepiękny widokowo przejazd Halą Izerską.
Świeradów Zdrój  Wycieczka Rowerowa Dolina Bobru i Polana Izerska

1. DZIEŃ 
Wyjazd z miejsca zbiórki  Elbląg lub innego miasta przejazd  do Pisarzowic – obiadokolacja ok. 20.00, potem spotkanie informacyjne.
2. DZIEŃ 
Pisarzowice – Cieplice 40 km 130 hm.
Jedziemy Doliną Bobru – wygodna ścieżka rowerowa. Dzisiaj dzień pałaców i zamków – po drodze oglądamy zamek w Bobrowie, Pałac w Wojanowie oraz Pałac w Łomnicy. Wersja dla ambitnych przewiduje poranny przejazd urokliwą górską drogą przez Rudawy Janowickie (Starościńskie Skały)  – dodatkowe ok. 10 km i 300 metrów podjazdu (w trakcie piesza wycieczka do ruin zamku Bolczów).
3. DZIEŃ
Cieplice, pętla 50 km 520 hm
Przejeżdżamy przez Jelenią Górę, następnie podążamy z biegiem Bobru do Siedlęcina. Tutaj zwiedzamy Wieżę Książęcą – budowlę z XIV wieku. Wnętrze wieży zawiera prawdziwy skarb – ściany na drugim piętrze zostały pokryte freskami przedstawiającymi opowieść z legendy o królu Arturze i Rycerzach Okrągłego Stołu w połowie XIV wieku, co czyni je najstarszymi, niesakralnymi malowidłami w Polsce. Dalej urokliwą ścieżka wzdłuż Jeziora Wrzeszczyńskiego, następnie widokową ścieżką wzdłuż Jeziora Pilchowickiego. Tam przejeżdżamy przez potężną tamę i przez Barcinek wracamy do Cieplic Istnieje krótszy wariant trasy – z ominięciem Jeziora Pilchowickiego.
4. DZIEŃ
Spływ kajakowy (opcjonalny etap górski – 33 km 1100 hm)
Dla spragnionych „wyżycia się rowerowo po górach” – wjazd na Przełęcz Karkonoską położoną na granicy polsko-czeskiej na wysokości 1198 m.
Dzisiaj wszystkich –  spływ kajakowy rzeką Bóbr na odcinku: Nielestno – Lwówek Śląski (ok. 4 godziny). Można ten dzień potraktować też jako dzień „totalnego odpoczynku” – spaceru po urokliwym Parku Zdrojowym lub Parku Norweskim, przejść odrestaurowanym cieplickim rynkiem czy spędzić kilka godzin w termach.W ciągu dni spędzonych w Cieplicach warto przynajmniej raz odwiedzić Cieplickie Termy – gdzie w naturalnie ciepłej wodzie (lub w saunach) można zregenerować organizm po rowerowych wysiłkach.
5. DZIEŃ
Cieplice – Świeradów Zdrój 30 km 580 hm
Najpierw zwiedzimy ruiny zamku Chojnik (dojście pieszo ok 30 min.). Dalej szlak wiedzie przez Piechowice – po drodze obejrzymy Pałac Pakoszów, następnie hutę szkła kryształowego Julia. Drogą szutrową czeka nas długi ale niezbyt stromy wjazd na Rozdroże Izerskie – najwyższy punkt dzisiejszego dnia. Dalej do Świeradowa możemy zjechać drogą asfaltową lub wariantem szutrowym – ścieżką rowerową.
6. DZIEŃ
Świeradów – Nove Mesto – Świeradów
Dzisiaj czeka nas unikalna atrakcja rowerowa – pojedziemy do czeskiego miasteczka Nove Mesto – tam pojeździmy po specjalnie przygotowanych górskich single trackach, czyli ścieżkach specjalnie zaprojektowanych dla rowerzystów w wariancie MTB. Ścieżki są do przejechania dla każdego – dozujemy poziom trudności zaczynając od łatwych tras, potem średnich i trudnych. Poziom trudności na wszystkich trasach wzrasta wraz ze wzrastającą prędkością jazdy. Ścieżki są jednokierunkowe, więc nie grozi nam niebezpieczeństwo zderzenia z rowerzystą z naprzeciwka (kaski obowiązkowe).
7.DZIEŃ 
Świeradów – Świeradów (pętla w Dolinie Izery) 45 km, 520 m
Dzisiaj ukoronowanie naszego wyjazdu – przejazd po najpiękniejszych widokowo trasach rowerowych w Polsce. Wjeżdżamy na  Stóg Izerski kolejką (wersja dla ambitnych to wjazd rowerem), potem przemierzymy Izerską Halę i torfowiska rzeki Izery. Zjemy lunch w schronisku Orle, potem powrócimy okrężną drogą przez: Rozdroże pod Cichą Równą – Rozdroże pod Kopą – Rozdroże Izerskie i Płókowy Mostek do Świeradowa.
8. DZIEŃ
Po śniadaniu wyruszamy busem w drogę powrotną do miejsca zbiórki. .

ŚWIADCZENIA:
noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach , hotelach lub w namiotach na campingach
śniadania i obiadokolacje w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach , hotelach
opiekę przewodnika rowerowego
transport busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów
asystę samochodu technicznego przez cały czas trwania wycieczki
przewóz bagaży na trasie
ubezpieczenie NNW i KL

DODATKOWO PŁATNE:
posiłku w trakcie dnia , obiadokolacje ,  biletów wstępu do muzeów i kosztów dodatkowych atrakcji , ewentualnego wypożyczenia roweru – dodatkowy koszt 250 zł/osoby  , opłatę klimatyczną 3,50 zł / dzień / osobę Parking monitorowany – 8,00 zł/doba, dopłata do pokoju jednoosobowego  1 199,00  PLN

Campingi/namioty
2791
Pensjonaty/hotele
4070

Świeradów Zdrój Wycieczka Rowerowa Dolina Bobru i Polana Izerska

Koncepcja wycieczki zakłada codzienne przemieszczanie się na rowerach na odcinkach rzędu 50 – 60 km w asyście busa technicznego, który w razie awarii, przemęczenia etc. służy pomocą. Samochód techniczny wiezie również nasze bagaże – podróżujemy na rowerach wyłącznie z podręcznym bagażem dziennym umieszczonym w zależności od preferencji: w sakwie, torebce lub koszyku na kierownicy, małym plecaku itp. Czas dziennej wycieczki to zazwyczaj od 9.00 do 18.00. Na jazdę na rowerze przeznaczone jest ok 50% z tych 9 godzin. Pozostałe to czas zwiedzania, odpoczynku, relaksu w ładnych miejscach, ewentualnej kąpieli, posiłki. Nie zawsze jest możliwość zjedzenia lunchu w trakcie dnia w barze lub restauracji – czasami muszą wystarczyć zakupy sklepowe i posiłek na polanie/łące.

Trasa prawie każdego dnia ma dwie wersje: trudniejszą – dla bardziej ambitnych, żądnych „wyżycia się” i górskich wrażeń, oraz rekreacyjną, gdzie mamy mniej rowerowego wysiłku, a więcej czasu na podziwianie widoków i przyrody. Na ten wyjazd preferowane są rowery górskie, oraz obowiązkowe kaski  Dystans: ok. 190 km

Jaki rower i jak go przygotować?
W trakcie tej wyprawy najlepiej spisze się rower trekkingowy lub krossowy. Trasy poprowadzone są głównie drogami utwardzonymi, asfaltowymi oraz dobrze przygotowanymi ścieżkami rowerowymi.

Serwis wskazany. Przed każdą wycieczką, na którą się wybierasz, zalecamy zrobić przegląd roweru. W ten sposób minimalizujesz możliwość wystąpienia awarii podczas wyjazdu. Do roweru zamocuj bagażnik, żebyś mógł założyć sakwy lub zaopatrz się w mały plecak, żeby spakować rzeczy na dzień podróży.

Co ze sobą zabrać?
Na wyjazd musisz mieć ze sobą: kurtkę przeciwdeszczową, zapasową dętkę odpowiednią do Twojego roweru, zapięcie do roweru. Oświetlenie roweru, rękawiczki, okularki, dowód osobisty lub paszport, coś cieplejszego na wypadek nagłego ochłodzenia, krem z dużym filtrem, małego jaśka. KASK JEST OBOWIĄZKOWY

Jak się spakować?
Podczas wycieczki towarzyszy Wam samochód zabezpieczający. Jeździmy na „pusto”, jedyne co trzeba zabrać to mały plecak lub małe sakwy na podstawowe rzeczy, które mogą być potrzebne podczas jednego dnia jazdy rowerem. W związku z ograniczoną pojemnością busa, Twój bagaż nie może przekroczyć 15 kg plus rower.

Jak przygotować się kondycyjnie i czy sobie poradzę?
Ten wyjazd jest skierowany do początkujących rowerzystów, co nie znaczy, że nie trzeba się do niego przygotować kondycyjnie.  Trasy poprowadzone są po drogach utwardzonych. Jest to dobra propozycja dla osób chcących zacząć przygodę z wyprawami rowerowymi. Dzienne dystanse wynoszą 50-60 km. Całkowity dystans to ok. 190 km, jednak suma przewyższeń nie jest duża – ok. 1400 metrów.  Na wycieczkę można pojechać każdym rowerem – górskim, trekkingowym, crossowym.

Jak dojeżdżamy na miejsce?
Na wycieczkę jedziemy busem 9 osobowym ( 7 osób +  przewodnik rowerowy + kierowca = 9 osób ) z przyczepką do przewozu rowerów

Jaką jedziemy nawierzchnią?
Podczas wycieczki będziemy jeździć głównie drogami asfaltowymi, ubitymi.

Gdzie śpimy?
Każdego dnia nocujemy w innym mieście, noclegi zaplanowaliśmy w schroniska młodzieżowych w pokojach 2-4  osobowych ze śniadaniem  w pensjonatach ,  w namiotach na campingach , noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, pensjonatach lub hotelach

Co jemy, gdzie zrobię zakupy i jak zapłacę ?
W cenę noclegu wliczone jest śniadanie, pozostałe wyżywienie we własnym zakresie.

Czy jesteśmy ubezpieczeni podczas wyjazdu?
Polska i Czechy
są w UE. Warto mieć ze sobą kartę EKUZ, którą można wyrobić w najbliższym oddziale NFZ w Polsce. Każdy uczestnik naszych wycieczek jest objęty ubezpieczeniem w TU Europa S.A. W przypadku wyjazdów zagranicznych obejmuje ono KL 15.000 Euro, NNW 3.000 Euro, KR 5.000 Euro, BP 300 Euro w przypadku wyjazdów po Polsce i krajach ościennych obejmuje NNW i NWS (5.000 PLN / 60%)

Jak liczna jest grupa, czy mogę jechać sam(a), kto jeździ z nami?
Grupa średnio liczy ok. 8 osób. Zazwyczaj jadą pojedyncze osoby, czasami dwójkami. Podczas wyjazdu można się zintegrować, także śmiało można jeździć samemu, bez znajomych. Grupy są zróżnicowane pod względem płci. Jeżdżą osoby zarówno młode jak i starsze. Przedział wiekowy to 16 – 60+. Minimalna liczba osób, aby odbył się wyjazd to 7.

Co muszę ze sobą zabrać, ile pieniędzy na kieszonkowe?
Koniecznie musisz ze sobą mieć: dowód osobisty lub paszport, rower, kaskoświetlenie, łatki, pompkę, wyposażenie przeciwdeszczowe, ubrania. Warto mieć na swoim wyposażeniu podstawowe opatrunki.

Jakie panują zasady podczas wycieczki?
Każdą grupę pilotuje nasz przewodnik. Jest to osoba z doświadczeniem rowerowym, przeszkolona . Jeśli ktoś wyprzedza przewodnika robi to na własne ryzyko, ponieważ TYLKO przewodnik wie jak jechać, i którą trasę będzie pokonywać grupa. Przewodnik decyduje o tym, kiedy i gdzie robimy postoje (oczywiście można i potrzeba mu zgłaszać chęci postoju). Każdy jest odpowiedzialny za siebie, PRZESTRZEGANIE I ZNAJOMOŚĆ PRZEPISÓW PRAWA O RUCHU DROGOWYM. Każdy jeździ z taką prędkością, aby czuł się pewnie i bezpiecznie. Na rowerze nie jeździmy pod wpływem alkoholu, nie stwarzamy niebezpiecznych sytuacji, nie ścigamy się. Podczas wyprawy nie wyłączamy myślenia. Myślimy o grupie osób, nie tylko o sobie samym. W przypadku ruchliwych odcinków drogi, dzielimy się na 2 podgrupy, aby samochody mogły nas swobodnie wyprzedzać. Na podjazdach każdy jedzie swoim tempem. Jeśli jest długi podjazd i ktoś zostaje w tyle, czekamy na ostatniego, aż ten wyjedzie i wspólnie ruszamy w drogę. Grupą i wspólnie ruszamy w trasę, tak też ją kończymy. Więcej informacji na temat zasad podczas wycieczki przekazuje przewodnik pierwszego dnia. Nie zostawiamy żadnego uczestnika na pastwę losu. Przede wszystkim, dobrze się bawimy.

Świeradów Zdrój Wycieczka Rowerowa Dolina Bobru i Polana Izerska

UWAGA!
Program i jego poszczególne elementy mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz kondycyjne uczestników.

– W przypadku noclegów na campingach  bardzo proszę o zabranie   namiotów , karimaty oraz  śpiwory trzeba zabrać swoje.
– Długość dziennych odcinków podawana jest orientacyjnie i może ulec zmianie w zależności od tego gdzie będą noclegi, zwłaszcza w przypadku pensjonatów i hoteli.
– Nocleg dla osób wybierających opcję „pensjonaty” może być zorganizowany w 3* hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturystycznych, w zależności od dostępności miejsc.
– Ze względu na rezerwację noclegów w różnych miejscach trasa może ulec niewielkim zmianom. Dołożymy wszelkich starań aby były one jak najmniejsze.
– Podane ceny dotyczą wyjazdu z i powrotu do Elbląga  Przy grupie min. 4 osób możliwy jest przejazd z innych miast, który wyceniany jest indywidualnie.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych  każdy organizator w brzmieniu od 26.11.2016 – art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez B.P. VARIUSTUR doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.

TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność.

Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:

  1. 15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
  2. 13 PLN/os – za imprezy nieczarterowe realizowane poza Europę
  3. 10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

Znowelizowane fragmenty Ustawy o usługach turystycznych są widoczne w Dzienniku Ustaw pod linkiem: http://dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1334/1

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Rezygnacja z wyjazdu:
W przypadku rezygnacji z wyjazdu prosimy o maila informacyjnego. Rezygnacja musi być złożona na piśmie (może być drogą mailową) pod rygorem nieważności. W przypadku rezygnacji z wyjazdu w terminie >30 dni uczestnik ponosi faktyczny poniesiony przez Biuro Podróży Variustur  koszt. Zazwyczaj równowartość wpłaconej zaliczki. W przypadku rezygnacji w okresie 29 – 14 dni przed początkiem wycieczki ponosi koszt 60% ceny wyjazdu. Rezygnując z wyjazdu w terminie późniejszym niż 14, uczestnik ponosi koszt 90% ceny.

Potwierdzenie wyjazdu
Wyjazd potwierdzamy 14 dni przed początkiem wycieczki. W przypadku odwołania wyjazdu, zwracamy 100% wpłat.
Świeradów Zdrój Wycieczka Rowerowa Dolina Bobru i Polana Izerska

Znajdź nas na Facebooku!

Nasz profil w Google+

Drogi Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Co to są dane osobowe oraz jakie dane przetwarzamy?

Dane osobowe to każda informacja dotyczącą osoby fizycznej pozwalającą na określenie w sposób pośredni lub bezpośredni tożsamość tej osoby. Dane te są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie ze stron internetowych, serwisów, w tym zapisywanych w plikach cookies. Przetwarzanie danych osobowych to operacje wykonywane na danych osobowych, a zwłaszcza zbieranie, utrwalanie, przechowywanie, opracowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie danych. Pozyskujemy następujące kategorie Państwa danych osobowych jak; dane teleadresowe oraz preferencje.

Administratorem Państwa danych osobowych jest:
P.H.U. VARIUS BOGDAN UHRYN BIURO PODRÓŻY VARIUSTUR
ul. 1 Maja 14
82-300 Elbląg
Numer NIP: 578-012-71-72

Dlaczego chcemy przetwarzać dane?

Państwa dane osobowe pozyskane w związku z zawarciem umowy/wypełnionym formularzem jak i w trakcie wykonania umowy, będą przetwarzane w następujących celach:

  • realizacjiusług turystycznych
  • prowadzenia działań marketingowych
  • rozpatrywanie wniosków.

Okres przetwarzania Państwa danych osobowych jest uzależniony od celu w jakim dane są przetwarzane.

Komu możemy przekazać dane?

Państwa dane mogą być przekazane podmiotom przetwarzającym dane w związku ze zleconymi przez nas usługami, do Touroperatorów, którzy będą realizować rezerwacje o oraz podmiotom lub organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa. Państwa dane mogą być przekazane również do państw trzecich na potrzeby realizacji umowy.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?

Mają Państwo prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mają Państwo prawo do cofnięcia wyrażonej zgody w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania Państwa danych, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej cofnięciem. Zgoda jest niezależna od czasu w jakim Państwo korzystacie z usług, obowiązuje do jej odwołania. Udzielenie zgód oznacza możliwość otrzymywania dostosowanych do Państwa potrzeb informacji marketingowych i ofert dotyczących produktów i świadczonych usług na podany adres e-mail lub numer telefonu, jak również uprawnia do kontaktów telefonicznych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Państwa danych?

Każde przetwarzanie Państwa danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów lub do podjęcia działań na Państwa żądanie przed zawarciem umowy. Dodatkowo podstawą prawną jest niezbędność do wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze oraz niezbędność do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora np. takich jak udzielenie odpowiedzi na Państwa pisma i wnioski.

W przypadku wątpliwości co do prawidłowości przetwarzania Państwa danych osobowych, mają Państwo prawo wniesiania skargi do organu nadzorczego.

W związku z powyższym, zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, również po rozpoczęciu obowiązywania RODO (czyli po 25 maja 2018 roku).

Podanie danych jest warunkiem zawarcia umowy, bez ich podania umowa nie może zostać zawarta.

Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i można ją wycofać w dowolnym momencie z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.

Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.